Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza si de la noi !
Si la no ise anunta 6 saptamani intense, caci se emrge la inot :-) Yuhuuu, fi`mea e in extaz.
Faza tare e ca din 30 de copii merg 10 la noi, 5 in alta clasa, 2 in alta clasa de-a 2-a ... Desi costa 75 de lei cele 12 ore curs initiere sau inot pt ceilalti :-)
In rest stem bine, facem liste si listute si eu mai bag cate o comanda pe net pt MoshCraciun ... tot de bricolat si bibilit si carti. Sunt scumpe ca naiba toate :(



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata!
e cam pranzul dar de'

Saptamana trecuta in masina, Victor catre Mircea: " Mircea, Mircea...trebuie neaparat sa facem listele pentru mos Nicolae si Mos Craciun, ca altfel mosul asta al nostru...iar ne umple biblioteca (,) cu carti!!"

Eu... iar sa bag masina in parapet, ca m-a umflat rasul...

Asa ca am doua liste scurte: una cu psp nou si iphone si a doua cu racheta tenis si iphone. Ca sa nu ii fie greu mosului cica !!

Evident ca n-o sa cumpar 2 iphones ca n-am luat-o razna. Al meu e deja instrument motivational, cine e cuminte are voie sa joace ... Angry Birds Star Wars pe el va amintiti cat ma enerva pe mine Angry Birdul?

Ei bine, intr-o zi, de la gradi Mircea i-a spus lui ta-su, sa ii cumpere si lui "o gaina, din aia neagra" si asa a aparut Birdul la mine in casa! Vic are un porc si ies niste meciuri intre "gaina" si porc de mama focului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu la concursuri nu-i mai trimit! Unul pe semestru maxim. Am citit topicul cu celebra de pe acum V.B. si pe cel cu concursurile si cu nenumaratele fraude si-am ajuns la concluzia ca mai bine in sambetele alea batem mingea pe teren decat sa ne chinuim cu foi de concurs.

Daria felicitari pentru inot, sa fie distractiv!!

Si eu am senzatia ca a trecut acest an foarte foarte repede, dar cand trag linie si adun, vad ca am facut destul de multe din cele propuse, deci per total sunt multumita. Daca si urmatorii 20 de ani sunt tot asa productivi, e de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Si a mea mai vrea un webkinz,da' nici nu se pune problema ca are deja 5iar de jucat se joaca rar pe net cu ei.....ceva de bricolat i-as lua si eu,btw Dariutza ajuta-ne si pe noi cu niste site-uri ceva sa comandam si noi(desi sunt satula de creatiile de la artattak...nu stiu meii ce sa fac cu eleca nu am unde sa le pun)....ma bate un gand sa-i cumpar un hamster de mos Craciun
Daria cand ne spui de inot cu scoala si la asa preturi deja parca esti de pe alta planeta...in sensul bun....la noi abia daca fac sportul odata la doua saptamani in sala de sport ca atunci le vine randul,ca-s multe clase
M-a anuntat mandra la telefon ca au trecut deja la socoteli cu trecere peste ordin,sa vezi distractie de acum.....si ca a iesit la tabla cea noua si a inaugurat-o
Andriesmisto cererile pentru moshi:)......care topic despre concursuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, am comandat pana acum astea:
http://www.toyz.ro/seturi-creatie-lucru-copii/alex-toys/origami-animale/
http://www.toyz.ro/seturi-creatie-lucru-copii/alex-toys/origami-foi-pretiparite-cu-diverse-modele/
http://www.toyz.ro/seturi-creatie-lucru-copii/4m/set-goblen/
Pe langa astea, am comandat din HU Gellarti ceva mai micut asa si margele care se calca cu calcator pe diferite sabloane, dar am inteles ca se gasesc si la noi la Ikea
Astea sper sa o tina ocupata muuult timp :D , ca ea numai aiureli a scris in scrisorile pt Mosh de m am si nerfat :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Noi am avut un weekend fara copil..asa ca am facut curat si ne-am uitat la filme..ce combinatie
Daria ..ce-i cu avatarul acela??
Andries..demential Victor!!!

eu nu m-am gandit inca la cadouri..el vrea tableta..sa vedem...ma gandeam la una din USA..V-am spus ca mi-au cheltuit 1000 $???


ca tot vb de activitati noi am ramas lunea si joia la engleza Cambridge, miercurea la lut si joia la meditatii, iar de vineri ..la chitara (la el in scoala)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aoleu, Kim :(:(:( ce gaura uriasa :(((

Andries, imi place coalitia Victor+Mircea la ales cadouri ! Stiu ce vor


(avataru` e de la ce fain e Craciunu` cand vezi lista de dorinte si preturile`n magazine )



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dragelor!
Sunt in urma rau cu cititul si nu cred ca am cum recupera, asa ca ma alatur voua din viteza...

Si la noi se face lista cadourilor de Craciun - cred ca simbata asta vom merge la cumparaturi ca sa rezolv pe toata lumea - in anii trecuti asa am procedat si uite asa nu am mai ajuns pe ultima suta de metri...
Tudor va primi un psp (am cumparat unul la mina a doua de la o colega care pleaca din tara) si i-am luat un joc cu cars 2 (poate asta o sa detroneze ipadul si iphone-ul ca m-am saturat...), iar Stefan un mp3 player cu casti. Plus mai trebuie sa le iau cadouri si din partea bunicilor - si astea vor fi sigur lego, cel putin pt Tudor care m-a innebunit cu Ninjago...

In rest saptamina a trecut repede - eu am fost la un curs la Amsterdam, iar pe copii i-am trimis, pentru prima oara intr-o tabara de cercetasi, la Azuga. Nu va zic cu ce emotii am stat, mai ales pt Tudor, insa ei s-au distrat si totul a fost ok, asa ca sigur ii voi mai trimite si la vara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, super chestia cu tabara de cercetasi.
spor tuturor la luat cadouri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mey, si eu vreau idei de cadouri...ca Adelutza a lasat pe mos sa-i aduca ce vrea....si mosul e in pana de idei.
Am deschis acum vreo 2 saptamani un mesaj la "Know How" despre diferenta dintre Nook si Kindle...si nimeni nu mi-a putut spune nimic.
Vad ca ati avut o vacanta odihnitoare.
Bafta la concursuri celor care merg si au.
Si spor la cumparat cadourile celorlalti.
O saptamana buna va doresc.

Mergi la inceput