Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Lia, eu la Matei am facut exudatul rapid si a iesit negativ, iar cel de 3 zile a iesit pozitiv (la Synevo). Si am citit atunci pe net ca cel rapid are doar 20% acuratete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Lia, se face acum vaccinul anti-polio la generatiile de 8 si 9 ani pentru ca de la anul nu se vor mai face asa si vor sa impuste doi iepuri dintr-o lovitura. dupa parerea mea nu ai de ce sa astepti ptr ca in vara nu va mai fi nicio campanie de vaccinare. si eu tot exsudat clasic recomand.
Andries hihihi dinti de rechin. distractiv zis
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Roxana, cum anume de la anul nu va mai exista vaccinul asta ? poate imi dai ceva detalii concrete, se introduce altul in loc, sau care-i castigul ca il fac acum si nu in clasa a III a cum era planificat ? expira ?... si ce se intampla cu copiii care-s bolnavi in perioada campaniei scolare de vaccinare oare? ca si anul trecut au fost virusati foarte multi. Nu pricep de ce se fac campanii de vaccinare iarna si nu in mai-iunie de ex.

o zi buna si sanatate multa sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

se va face in alti ani, la fel cum s-a schimbat acum 2 ani rapelul de la 2,5 la 4 ani. si primavara exista epidemii asa ca nu ar fi nicio diferenta. cei care nu-s ok nu sunt vaccinati si se face vaccinarea dupa 2-3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

se va face in alti ani, la fel cum s-a schimbat acum 2 ani rapelul de la 2,5 la 4 ani. si primavara exista epidemii asa ca nu ar fi nicio diferenta. cei care nu-s ok nu sunt vaccinati si se face vaccinarea dupa 2-3 saptamani.


merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi am facut atunci vaccinul.
In caz ca erau dubii. Au fost controlati copiii extrem de bine de catre doamna doc de la scoala si inafara de un baiat cu rosu` in gat, restu` au fost vaccinati fara nicio problema.

Weekend frumos si odihnitor tuturor



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Stefi, in ziua vaccinului a fost verif de dna doctor, ceva nu i-a placut (nu stiu ce, mie chiar mi s-a parut Stefi ok) si nu i-a facut vaccinul, l-a facut dupa 4 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
iar luni.... am inceput sa numar saptamanile pana la sfarsitul anului deja, zau. mi se pare ca a zburat....
o saptamana usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza....noi raportam un week-end odihnitor si relaxant, am dormit,am fost la film....mandra azi are o zi beton,dupa ce toata vacanta asta s-a trezit la 9 si a dormit si pranz cate doua ore...azi s-a trezit la 6 si are si teatru de la 1.30 la 3.30 ,bonus este ziua cand doamna le da cele mai multe teme
Roxi ai dreptate,io cand vad deja ca magazinele sunt pline de ornamente de Craciun,un ochi rade si unul plange...ma uitam la jucarii si ma gandeam ce simplu era cand erau piticlontii mici....acum lista pentru moshi este mai dificil de scris...sau de realizat...
Saptamana asta avem mate pe paine,joi este smart-ul la mate si sambata euclidul...ieri ne-am distrat cu un test la euclid,io inca ma mai minunez de ce subiecte se dau...mandra ma intreba daca are si subiecte de romana:))....partea buna este ca l-a terminat in juma de ora fara greseli majore,partea rea este ca subiectele nu prea o motiveaza...i se par multe si neinteresante
hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Frate, parca am scris eu!
Nu stiu cand a zburat timpul...Acusi vine decembrie si facem bradul si eu am senzatia ca l-am desfacut pe cel de anul trecut abia de o luna.
Tare greu se anunta cumparatul cadourilor anul asta.
Ce simplu era cand erau mici, o casuta e papusi, un bebelus cu carucior...eheheiii, ce vremuri!
Pana acum "Mos Craciun" a aflat ca Maria vreau inca un webkinz si volumul doi din "insemnarile unei pustoaice" iar Ioana vrea "jucarii de care nu avem noi!"
Am cumparat deja webkinz pentru amandoua si cartea dar as vrea ceva de bricolat, niste seturi mari de facut ceva, cu margele, bilute, trilute si alte din astea, ca le plac si stau si mesteresc amandoua la masuta...Nu cred ca am sanse sa gasesc decat plastilina la seturi mai mari... Varianta a doua este cu seturi lego...

Si noi avem saptamana asta concurs, Lumina Math, pare destul de greu, vedem ce iese.

Noi am sarit peste vccinul de la scoala. O sa ma duc sa-l fac la doctorul de familie saptamana asta sau cea care vine. Facuseram de nici doua saptamani vaccinul antigripal si nu voia surprize.

Gata, ma duc la treaba. O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput