MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Somleac, am intrat putin de dimineata si mi-ai transmis si mie starea ta de bine.
Am pierdut-o insa epede , pt ca am scris un mesaj luuuung si pt ca nu eram logata l-am pierdut, asa ca am inchis calc instant

Brandu, unde-s fetele ? Ce miscare slaba.... tocmai in saptamana asta cand pot intra si eu mai des

Meniu:
D: mar
P: ciorba de perisoare, pulpa de curcan la gratar cu salata de varza
C: iaurt, conopida gratinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel cred ca pun muraturi

lorelei am facut azi tanduri chiken pentru maine..tze spun pareri dupa masa de prinz de maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Miha, mai vrem mesaje de-astea fericite Mortala Ilinca...Si mie mi-e dor de vremurule cand Stefi spunea ca o cheama Sheshi.

Si mie imi plac muraturile in saramura. Noi am importat metoda din Moldova pt ca in zona noastra se pun doar in otet. Gogosarii murati chiar nu ii vad fara un pic de ceva dulce.

Brandusiko, de mult nu ai mai avut un meniu chiar asa conform( cu exceptia laptelui bineinteles )

Ieri am fost prinsa dupa-amiaza cu manichiura-pedichiura si nu am mai avut timp sa intru pe net

Ariel, sa stii ca imi plac produsele doar ca fardurile de ochi cred ca nu stiu sa le aplic inca. Si cred ca trebuie sa dau cu apa termala la sfarsitul machiajului pt fixare. Sa mai zic ca am stat ieri dimineata o jumatate de ora la pictat

Fetelor daca va intereseaza produse de machiaj mineral, gasiti pe site-ul lui Ariel.

Azi am treaba multa prin oras, sa termin ultimele cumparaturi pt plecare, dar macar imi place la shopping asa ca nu ma plang

Meniu ieri:
MD: wassa, zacusca de ciuperci
P: omleta, gogonele murate
C: mermez de curcan

O zi frumoasa dragelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

M-am tot gandit la documentul de care ziceam cu retete pe care altfel le pierdem de-a lungul timpului. Am facut pe 4shared un folder de Retete Montignac in care putem fiecare uploada documente simple cu reteta.

Brandu, Dana, poate incercati voi cu retetele de pui tandoori si reteta de salata cu ton. Si Brandu, mai poti pune si reteta ta de supa chinezeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza fetelor,
si o tava cu fericire

Ieri am fost cu Alex si Ilinca la vecernie cat au fost baietii mici la bazin. Ilinca a cantat mai tare ca preotul. Imi venea sa rad de sa ma prapadesc, dar si eram stresata. ufff ce nasol e cand dintre toti copii din biserica numai al tau face scandal. Slujba vecerniei e atat de frumoasa si eu nu prea apuc sa merg, ieri m-am simtit asa de bine. Sunt hotarata in postul asta sa-i duc si pe copii cat mai mult la biserica. Nu vreau sa ramana cu ideea ca sarbatoarea Craciunului inseamna doar cadouri si mosul ala comercial care cam incepe sa ma calce pe nervi.

Si eu vreau farduri.

Ninha, da muraturile le-am pus la butoi, de data asta unul mare ca a fost sotul la piatza si nu prea si-a cunoscut limitele. Am pus conopida, mere golden, dovlecei, gogonele, ardei, morcovi, ceapa foarte multa ca ne place la nebunie, castraveti,morcovi si cam atat.

Meniu de ieri : MD vita star cu crema de conopida
P supa de legume cu taitei din aceia integrali
C linte cu muraturi

Acu fug sa mananc o salata din salata verde, ceapa verde, spanac si scoici afumate

stiti voi din aia sarati

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata dragele mele

Si ai mei pun castraveti cu zahar si otet (bulgaresti sau cum le spune) si pentru mine special castraveti doar in apa cu sare ... cel mai mult imi plac la butoi dar anul asta eu nu am ajuns la ei sa le punem impreuna si atunci mama mea a facut ceva combinat cu conopida, gogonele dar tot cu otet .,... si nu-mi plac
Gogosarii ii face tot asa cum spune brandusik

Eu ce sa va spun .... nu sunt multumita de mine si de modul in care slabesc .... nu ma plang , principala vinovata sunt eu si nimeni altcineva

Ninha cum e Mirci ???

SOmleac imi place cum te-ai mobilizat :) .... aaa , nu ti-am spus ca m-am intalnit cu timisorencele ... Anda, Ana, Doris, MIKi .... Aiduk nu a putut ca era racit Eric .... m-am bucurat mult sa le revad pe toate

Mel pai hai povesteste-ne mai multe daca ai timp

Puisorule o sa pun reteta da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro mai gresesc si io cu cate un meniu conform . Cat despre laptele meu...never ever nu o sa pot sa renunt la el...pentru mine o zi fara lapte e o zi traita degeaba..cred ca mi se trage de la mama ca m-o alaptat pana la 1.5 ani

meniul de azi:
Md: lapte cu fulgi
G: ceai (ca o sa am treaba)
P: legume tailandeze la tigaie cu pui tanduri
G: banana , clementina
C: humus cu bete de telina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, slabutelor!

Haideti la un ceai verde, ca m-am hotarat sa mai reduc consumul de

Mel, gogosari la sare nu tin minte sa fi mancat, dar ardei capia, da. si erau foarte buni. si tin minte ca bunicul ii folosea inclusiv ca fel de mancare principal: ii frigea in tigaie sau ii punea la cuptor intr-o craticioara. asta in perioadele de post. erau foarte gustosi

Matei e in curs de vindecare, Mirci inca nu a facut varicela si ma tem ca o sa o faca fix cand termina Matei

Meniu de ieri si azi, ca e la fel
MD: humus (in sfarsit!!) cu coaja de paine normala+ broccoli crud
P: piept de pui la cuptor cu conopida si broccoli sotate
C: fructe: kaki, mar, mandarine

Va pupacesc!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Brandusik sa stii ca si eu simt la fel referitor la lapte ... nu cred ca exista o zi in care sa nu beau lapte .... cafea cu lapte dimineata si uneori si seara cate o cana o fi asta baiul pentru care nu mai slabesc ?????
Mentionez ca toata perioada cat am slabit cele 30 kg am baut lapte ... nu am renuntat niciodata la el ... am mai baut lapte de soia, de orez ... combinat cu cereale ... dar in principiu lapte lapte beau

ninha intrebam de Mirci pentru ca ma gandeam ca a luat de la Matei ... dar nah, perioada de incubatie ... oricum o sa faca o forma mai simpla zis eu
De unde ti-ai luat humus ??? sau ai facut tu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Oooooooo, ce de mesaje astazi

Brandu, de care muraturi zici ca pui ? In otet , sau saramura ? Nu mi-ai spus cat otet pune mama ta la 1 l de apa. Mai dar fara nimic, nimic dulce in zeama aia .... cred ca mor

Andanii si eu mananc lactate zilnic - mai precis urda - si ma mentin, nu slabesc deloc.

Ninha, ai facut humusul dupa retzeta Puisoarei ?

Somleac, asa cum spune Puisor si mie imi este taaaare dor de un bb, insa nu ma mai simt in stare sa o iau de la capat. Te admir !

Puisoaro, ce fericire !!!! Cand pleci ?

Brandu, spune-mi te rog cum intru pe 4shared ca nu mai stiu

Astazi vreau sa fac pizza cu aluatul asta:
• Cascaval, 300g
• Ou de gaina, 480g
• Faina de naut, 50g
• Smantana 12% grasime, 250 grame

Se bat albusurile spuma si apoi se amesteca cu restul ingredientelor + gabenusuri







Mergi la inceput