Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Novus pe mine ma doare gatul si este cam rosu. Leon si David sunt mai raciti decat cum erau inainte sa mergem la Deva :(

Bianca si eu zic ca la aceast varsta sunt doar curiosi. David abia asteapta sa iasa taica-su de la dus, sa-l mai analizeze un pic David la fel avea o perioada cand arata puta la toata lumea care venea la noi si se mandrea cu ea cat este de mare I-am zis si eu ca puta o scoatem doar la pisu si ca nimeni nu o scoate in public. Nu l-am certat deloc si nici nu am insistat, tocmai pt ca este un subiect delicat si mi-e ca zic ceva gresit de ramane copilul cu complexe.

Chiar vroiam sa va intreb: vi se pare ok sa faca David cu Chiti baie impreuna? De cand sunt mici se distreaza tare bine si este momentul lor preferat fin zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Scriu repede, ca nu mai apuc, sunt inca in adaptare cu noua munca si cu tura, acum vreau sa ma bag macar o ora in pat ca intru de noapte.

Am notat si eu reteta de tiramisu, sigur o fac de Craciun si probabil doua, pt copii, sa fac cu lapte cu ceva Nesquiq(sper sa se scrie asa)

Si eu sunt fan Lidl si la mancare, majoritatea nu contin asa multe E-uri.

Ramona:mai intra sa stim cum sunteti, un mare





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Simona cum te descurci cu turele de noapte? Mi se pare extrem de greu. Mai apuci sa te odihnesti dupa aceea? Cred ca cel mai ciudat este iarna ca nu prea apuci sa vezi lumina zilei. Am avut eu o perioada din asta in tineretile mele in vacanta de vara. Ma culcam pe la 5-6 dimineata si ma trezeam pe la 2. La 5 se intuneca. A fost interesant, zici ca eram un vampir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Multumesc fetelor pentru ca v-ati amintit de mine ,un mare .
Da, este tareee greu singura, imi lipeste foarte mult sotul, parca mi-a plecat mana dreapta , am bocit vre-o 2 zile cat sa ma racoresc, m-am bocit in fatza d.nei care vine si face mancare de 3 ori pe sapt. (buna inspiratia de a o avea in casa, e de mareee ajutor altfel as muri de foame) incat saraca a crezut ca am facut o depresie... acum sunt mai bine, sotul ma suna la 2 zile, imi trimite mesaje pe net pt.ca a vazut ca e greu mai ales ca Natalia are concert seara (de cateva seri, e mai bine, plange cam o ora, diseara o sa-i pun o punga cu apa calda pe burtica, cica face miracole).

De aseara Stefan a inceput sa tuseasca foarte tare (a si vomat) azi am trecut pe tratament serios, a adormit de juma de ora si nu a tusit deloc , se pare ca e bun tratamentul . Sper sa nu ia si Natalia vre-un virus, este foarte greu sa il tin departe pe S.,plange si spune ca il indepartez de sora lui, ca nu-l mai iubesc desi ii explic baland toata tavetura cu virusii (i-am aratat si pe net) si ca trebuie sa stam departe sa nu ajungem cu totii la spital etc. ... eh, e copil si ma bucur ca este destul de intzelegator .

Doamne, cand ma uit la ei, imi dau lacrimile de bucurie, sunt atat e frumosi , nu-mi vine sa cred ca sunt ai mei, parca traiesc un vis si imi este teama sa ma trezesc. Nu ma deranjeaza noptile pierdute, urletele coliceilor, oboseala acumulata, sunt calma si blanda cu ei,sper ca Dumnezeu sa ma tina tare sa rezist cat mai mult. Singurul lucru care ma inspaimanta este boala si sper sa stea la distanta de noi...

Natalia este fascinata de melodia "Cat de frumoasa esti!", imi zambeste strengareste iar Stefan imi face complimente "waw mami,ce frumos stii tu sa canti, esti fascinanta !!" ::))) Este o bucurie sa ai 2 copii, parca e plina casa de veselie, abia astept sa fie Natalia mai receptiva pt.ca Stefan este nerabdator sa ii faca zdraganele , acum o cam obosesc . Are niste ochi superbi, albastri, sper sa nu se schimbe culoare...

Gata, ma duc si eu la un nani scurt pt.ca rar ii prind pe amandoi adormiti la aceeasi ora.

Va pupic pe toate si ma scuzati ca nu sunt in ton cu temele abordate de voi [asia

PS- Am slabit foarte mult, am ajuns la 55 de kg., mananca destul de mult, balotez si noaptea si tot degeaba, am trecut si pe la Alexandra si ne-a vazut. Deci, totul tine de gena fiecaruia, altele se ingrasa cand alapteaza, eu sunt pe invers. Lapte am din belsug, am litri la congelator stocati




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ramona, dar de cand ne ameninti ca ne canti si noua. Ziceai ca ai ceva inregistrare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, totusi...UNDE ESTE GIANINA?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, totusi...UNDE ESTE GIANINA?!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


La birou

Am vorbit eu cu ea saptamana trecuta. sunt bine, doar ca e ea foarte prinsa la birou si nu a mai apucat sa dea niciun semn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ramona eu am stat doarcu copii 8 luni in primul an de viata al Isabellei,asa ca te inteleg

Ilink nu cunosc raspunsul la aceasta intrebarea

in timpul "liber" am reusit sa terminuna,alta si ,normal am inceput altele

Simona sper sa rezisti in schimbul de noapte .Eu am lucrat 6 ani in 3 schimburi...iar in cel de-al saselea an eram zombii

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Bianca - ai mare dreptate, am promis un clip cu mine , am inceprcat sa-l micsorez dar nu merge.

Acum incerc sa-l bag pe youtube dar dureaza mai bine de o ora pana se incarca,cand e gata ma lansez online, poate devin vre-o vedeta pe internet, mai ceva ca Inna si o sa curga invitatiile fara numar,fara numar

Ah, credeti ca am putut sa dorm ? Se framanta mandra iar eu batzai de carucior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ramona ma bucur ca ti-ai revenit Cunosc sentimentul cand ii vezi pe amandoi unul langa celalalt Abia astept sa vad filmuletul!!!

Si mie mi-e dor de Gianina!!!

Mergi la inceput