Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Multumim pt cafea Inapreda & Ian si Bianca pt kriek-ul de aseara !


Astazi dau si eu de baut pt ziua bunicii mele dragi care implineste 90 ani , sa fie sanatoasa si sa ramana macar cativa ani inca langa noi !!


Deasemenea azi se aniverseaza inca 2 prietene de ale mele plus fetita unei alte prietene care implineste 4 ani deci diseara petrecem


Cu ora noua e ok, nu pot sa zic insa ca m-am trezit fara ceas asta pt ca aseara Ada , dupa ce a dormit de dupa-masa vreo 3 ore, era fresh si imi tot spunea ca nu mai trebuie sa dormim



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Tocmai am aflat ca maine la serbarea toamnei trebuie sa ducem si o mutrita vesela realizata din fructe si/sau legume , ceva idei ?
Am gasit ceva pe net dar poate imi dati niste idei concrete si rapid de facut pt ca nici nu o sa avem timp prea mult, diseara mergem la o aniversare si maine e serbarea de la 18


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

ploua si luni...insa ne-am intrat in ritm imediat, noroc cu [citesc]




Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Ar mai fi maioneza, frisca, prajeli... tre sa caut lista aia pe care am avut-o la Adela, ca ne-a prins bine!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

da-o mai departe

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 19
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Tocmai am aflat ca maine la serbarea toamnei trebuie sa ducem si o mutrita vesela realizata din fructe si/sau legume , ceva idei ?
Am gasit ceva pe net dar poate imi dati niste idei concrete si rapid de facut pt ca nici nu o sa avem timp prea mult, diseara mergem la o aniversare si maine e serbarea de la 18


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





draga Novus, io zic ca te poti solosi eficient de seminte.

ia o coala de hartie, deseaneaza un cerc, pune in contur niste lipici. Apoi presari malai, pentru ochi poti folosi 2 floricele de anason, conturul il poti delimita cu seminte, la nas pui un capacel de ghinda si gura dintr-o bucata de ardei rosu. Pentru urechi poti folosi 2 frunze.

Decupezi chestia asta lipesti pe un carton ca sa stea tare, decupezi iarasi si iipui un spate un betisor, o nuia, o stinghie ca sa il tina Alexandra usor.

pentru lipirea materiei prime poti folosi niste silicon daca ai prin casa.

Pastele iarasi sunt de mare ajutor pentru chestii de genul asta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna dimineata si de la noi! Si un mare

Nu ca as fi in vreo forma de zile mari, mai in ton cu vremea de afara... Am ramas paf cand am citit ca a nins in Germanica! Cand naiba a trecut anul asta, cand?

Floric intai sa iti multumesc din inima ca m-ai sfatuit sa ma duc la dr. Thierry . Am fost sambata cu Calin. Bine ca a fost cald, bine ca nu a putut purta ghetutele ortopedice pe care i le-am facut asta vara! E un doctor exceptional. Mi-a placut tare mult. Si cum s-a comportat cu Calin, si explicatiile detaliate pe care ni le-a dat. Calin trebuie sa faca mult sport (orice fel de miscare) si sa revenim peste un an. Dar nu e nimic atat de grav si anormal pentru varsta asta. Ah, mi s-a mai luat un pietroi de pe inima. Multumesc, inca o data!

Legat de dilema ta. Eu nu iti pot fi de mare folos caci - DOAMNE, IARTA-MA - desi sunt ortodoxa ma simt foarte... atrasa de linistea si simplitatea catolicilor. Eu am practicat si practic "turism bisericesc". Am intrat in felurite biserici si, inclusiv, am cantat in Notre Dame un cantesc religios! Eu cred ca trebuie sa te relaxezi putin si daca Rares va vrea sa devina catolic nu cred ca poti face mare lucru. Dar e mult prea mic ca sa iti pui astfel de probleme. . Pana la urma, pe tine cine te-a "manat" spre ortodoxie?

Ce pot sa zic eu, despre mine si relatia mea cu Calin, este ca daca el va fi un mecanic auto gay, catolic sau ca va vrea sa fie un ortodox medic chirurg heterosexual dar VA FI FERICIT in oricare dintre variante, atunci voi fi si eu.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor! Am mai facut pe ici, pe colo cate-o urare, dar nu cred ca am prins pe toata lumea.

Novus, din pacate nu cred ca vom putea veni la intalneala. Stam ingrozitor de prost cu finantele, motiv pentru care si multe din cadourile pe care le planuiam pentru Calin de Craciun, vor cadea... .
Imi ramane speranta ca, daca vom fi sanatosi, poate venim sambata dimineata si plecam spre seara. Sa petrecem o zi impreuna, macar.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Sa traiasca buni-Novus, cred ca e super fericita sa o vada pe Ada langa ea, oare noi vom apuca clipe d-astea?

Dodo= ce faci? parasesti gashca?niu niu niu

Ramonel- multa putere si liniste iti doresc, felicitari pentr proaspata increstinatasa traiti toti

Floric- te-mbratisez si iti doresc sa ai multa rabdare si sa nu te pripesti in decizii, vezi si tu anul asta cum se scalda sora cu programa si de la anul vezi ce si cum, eu nu vad o parte neagra in toata treaba asta, Rares e integrat, fericit; oricum la scoala va uita toate ritualurile astea si va rmaane cu cateva poezii si rugaciuni frumoase, la biserica tot la ortodocsi cu tine merge, asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji.
Si eu am mers toata copilaria la adventisti, ca eram lasata des la matusi-mea, si imi placea programul de acolo pentru copii, felul lor de explica textele biblice, fara tot felul de ritualuri , dar de sarbatori si asa in general tot la ortodocsi am mers si tot ortodoxa sunt, cand m-am facut mai mare, am mai fost de cateva ori la catolici, ca-mi placea ff mult atmosfera de acolo..poate intr-o viata anterioara am fost catolica, ca ma atrage ca un magnet, nu stiu sa explic.

Vineri m-am echografiat si eusi cica Neghinita are putza, deci surior
Pentru ca am aflat de Sf Dumitru sexul lui bb2, mai mult ca sigur ca o sa fie Dimitrie si inca ceva...noi aveam in cap numai nume de fetite

a fost si la noi un wk plin, Ari a fost ff cumintica la nasi, s-a distrat, si s-a alergat cu un verisor, Robert, drept pt care vrea sa -i punem Robert numele bebelusului

o zi plakuta..printre picaturi, sau fulgi de nea, dupa caz

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 19
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Bianca... mi-l si inchipui pe Vladimir. Ce fatzuca are! Hai, curaj, ca a mai trecut din timp! N-a mai ramas asa mult din timpul pe care sa-l petreceti despartiti!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui novus

Tocmai am aflat ca maine la serbarea toamnei trebuie sa ducem si o mutrita vesela realizata din fructe si/sau legume , ceva idei ?
Am gasit ceva pe net dar poate imi dati niste idei concrete si rapid de facut pt ca nici nu o sa avem timp prea mult, diseara mergem la o aniversare si maine e serbarea de la 18


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





draga Novus, io zic ca te poti solosi eficient de seminte.

ia o coala de hartie, deseaneaza un cerc, pune in contur niste lipici. Apoi presari malai, pentru ochi poti folosi 2 floricele de anason, conturul il poti delimita cu seminte, la nas pui un capacel de ghinda si gura dintr-o bucata de ardei rosu. Pentru urechi poti folosi 2 frunze.

Decupezi chestia asta lipesti pe un carton ca sa stea tare, decupezi iarasi si iipui un spate un betisor, o nuia, o stinghie ca sa il tina Alexandra usor.

pentru lipirea materiei prime poti folosi niste silicon daca ai prin casa.

Pastele iarasi sunt de mare ajutor pentru chestii de genul asta:)


Mersi mult Bianca doar ca trebuie sa folosesc fructe si legume de toamna dar daca nu gasesc nimic altceva fac asta cu semintele ca aici am si material acasa



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI OMA!!!! Sa fii sanatoasa!!!

Bebe felicitari pentru baietel!!! Sa inteleg ca ramane Dumi Frumos

Bianca ma bucur ca sunteti fericiti Chato a ramas in Bucuresti sau se plimba iarasi prin tara? Nu punem de-o intalnire, ce-ati vorbit?

Ela il pup pe Ianis accidentatul Banuiesc ca i-a fost destul de greu cu ghipsul, dragul de el A inceput sa vorbeasca germana? Spor la impachetat bagaje!!!

Milogeala lui David...striga din camera cealalta: " mama nu ma iubeste, tata nu ma iubeste...". Bineinteles ca stie ca noi vom merge la el si il vom pupaci pana se asigura ca nu-i asa

Fug ca plange Leon

Mergi la inceput