Manifestari astmatice la copil (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Irina, aveti rezultatele ? cum e Rares ?

toata lumea e bine? ocupati cu scrisorile pt Mos?

Noi suntem bine....sper sa ne mentinem la fel si de sarbatori ca prea bine e..
Pupacim pe toti...sa nu tusiti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ioanaa analizele au iesit toate negtive...cu toate astea el tuseste intr-una...avem 4 luni de tuse si 3 recomandari de singulair...deja nu mai stiu in ce parte sa o iau. marti mergem la salina la praid si ma gandesc ca acolo poate dau peste vreun dr mai luminat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Irina, chiar daca medicul nu va fi mai luminat, o sa va simtiti foarte bine
Cel putin pt noi a fost vacanta ideala, am ajuns doar de 2 ori din pacate, dar ambele dati au fost extrem de placute !
Drum bun sa aveti si vacanta frumoasa, fara nicio problema



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

szivarvany din pacate prea mult nu vom sta doar de marti pana duminica, asa ca ma indoiesc ca terapeutic se va cunoaste ceva dar sper si eu sa aud alta recomandare decat incercati singulair...poate aia or fi mai axati pe ceva naturist...zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atata timp cat veti sta zilnic 3 ore jos in salina, va fi foarte bine.
Noi am fost cu o prietena cu baietelul ei, ne am intors cum am mers, totul in regula, insa la baietel a aparut o tuse expectoranta care l a tinut o saptamana, cica astea erau reziduuri ramase prin plamani care nu se eliminau si i dadeau tusele alea lungi si itnerminabile, dupa care a mers la gradi tot anul ala fara nicio problema :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

doamne ajuta sper sa fie asa si la noi. oricum am facut programare la o consultatie miercuri dimineata. sapt trecuta i-am facut si radiografie. radiologul mi-a zis ca ar mai fi ceva pe la plamani. fusei la un pediatru care era de garda cu ambele radiografii, cea de acum 3 luni cand avea diagnostic de pneumonie atipica si cea de acum, se uita pe ele si cica sunt la fel, copilul nu are nimic...
deci sunt 2 variante, ori mai e ceva la plamani si ultimul pediatru e tampit si tind sa cred ca asta e varianta corecta,
ori nici la prima radiografie nu era nimic si cei 2 dr care au pus diagnosticul de pneumonie-bronsita au fost retardati...
ma rog miercuri imi iau si analizele dupa mine si vad ce si cum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Irina, si noi am fost la Praid. anul trecut la inceputul verii, dupa o primavara cu viroze si antibiotic, am zis cca nu le strica o saptamana si a fost super fain. Anul asta insa dupa trei zile Ovi a inceput sa tuseasca, a facut si febra si nu ne-am ales cu nimic placut.
Medicul pneumolog care i-a pus diagnosticul de astm, dupa vreo 3 sapt de la vizita la salina, ne-a spus ca de fapt e contraindicat, din pacate nu mi-a dat si nici nu am cerut alte detalii. Asta a fost experienta noastra, pt voi sper sa fie bine. Sejur placut, sa lasati tusea pe acolo pe undeva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Din fericire pentru noi Alex numai are nevoie de flixotide 2mg/2ml. Am 14 fiole care expira in februarie 2013. Le vrea cineva?DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Un an nou plin de sanatate si bucurii!

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna
va citescde ceva vreme.
juniorul care are aproape 2 ani dupa numeroase bronsiolite a fost diagnosticat ca fiind suspect de astm . dupa cateva luni de Singulaire si vesnicele siropuri salbutamol si ambroxol am ajuns acum 2 luni din nou la dr pediatru care ne monitoriza. diagnosticul ei a fost simplu: pneumonie si ne-a dat tratament cu un tip de antibiotic care ulterior am aflat ca se da la copii peste 18 ani ca se depune pe articulatii si opreste cresterea . atunci am hotarat sa mergem la dr de familie (o dr tanara cu ideei de ultima generatie) a juniorului. dr la vazut, consultat si mi-a spus ca Nu are nici o pneumonie. ca la pneumonie sunt si alte semne inafara de cele care seamana cu bronsiolita. tot aceasta dr de cate ori mergeam imi recomanda aerosolii dar juniorul meu nu sta locului o secunda deci nu am reusit nici macar 5 minute sa il tin.
de data aceasta mi-a venit cu o alta propunere: baby haler. cu tratament cu spray cu fixotide si ventolin. vreau sa va spun ca baiatul meu a fost pus pe picioare dupa o saptamana , a scapat si de wheezing (care de obicei ne tinea si 3-4 saptamani ) a scapat si de antibiotic si de singulaire. si de atunci nu am mai avut nici macar o raceala, ceea ce este mare lucru pt noi care din toamna tot o data pe luna facea cate ceva...
voi ati folosit baby haler-ul?
multa sanatate!

Mergi la inceput