Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

O saptamana frumoasa fete dragi.
wow frumoase poze, si cele de la Constanta si cele de la iasi.

Ochii Mariei si ai tai Ioana imi plac tare mult. Sunteti o familie reusita.

Noi suntem in asteptarea uraganului Sandy, care cica ar lovi pana la lacuri, adica pana la Chicago. Uragan sigur nu va fi la mine dar sigur ceva vant ca doar Chicago e orasul vanturilor...asa un fel de la rascruce de drumuri.

Sper ca va prins bine ora in plus dormita si intrati cu voiosie in saptamana asta. Aveti vacanta peste o saptamana, nu? Sunteti fericiti. Aici copiii au abia pe 23 decembrie pana pe 3 ianuarie.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia, pai asta s-ar putea sa fie baiul, daca creditul card a expirat, banca ti-a trimis unul nou la adresa veche...si e posibil ca cei de acolo sa-l foloseasca , asa ca mai bine da telefon si inchide-l, parerea mea...ca nu ai cum sa-l inchizi si sa-ti trimita altul.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andries, ai dreptate, probabil de asta a zis si pediatra ca e ok, Giulik e in desfasurare de muci aposi de o luna asa, mai un Coldrex, mai un Humex cand tuseste, nimic serios, de asta nici n am mers la pediatra. Merci de raspuns.

Am vazut poze frumoase de la CT si IS

Polux, aoleuuu, sper sa fiti bine



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Kim, aratati foarte foarte bine!!

Apoi, cand ati plecat, n-ati inchis toate conturile ? Sau macar sa le blocati? eu sunt patita cu carduri clonate asa ca sunt foarte grijulie cu ele. Fa refuz la plata asap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

Eu sunt zombie dupa team-building, a fost foarte frumos, foarte bine organizat, dar cred ca la mine s-a acumulat oboseala, asa ca nu am prea rezistat la party :(
Am avut din nou fancy party, "Dots and stripes", asa ca am fost arbitru de fotbal, avand si o echipa din 5 colege, a fost nebunie maxima Am reusit performanta sa nu fiu recunoascuta de multi colegi cand mi-am facut intrarea in echipament XXL si machiata pe fata cu urme de barba si mustata si cu o sapca trasa pe ochi :)
Lui Matei i-s fost extrem de dor de mine, cum creste parca e tot mai greu sa plec de acasa, m-a sunat de 100 de ori si m-a zapacit cu SMS-uri, interesat insa si de ce cadou ii aduc :)

Kim, esti foarte frumoasa si foarte eleganta. Imi place tare mult cum iti sta parul, iar rochia este superba... Ce sa mai spun si de Luca- cavaler de-a binelea!

Ioana, foarte frumoase pozele, si eu m-am uitat fascinata de ochii Mariucai! Cred ca au fost in extaz in laboratorul tau magic :)

Liliana, sper ca nu va fi nimic foarte serios la voi! Am si eu rude in zona...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
hehehe rochia lui Kim... nu va-nchipuiti voi cat am lamurit-o sa si-o ia
Robi dragute ideile la teambuilding. unde a fost organizat?
aci ploua si ii frig, copiii au vrut manusi.... yuck si cah.
o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

am trecut si noi la geci si ghete de iarna, manusi, caciuli ...tot setul. E atat de umed si de rece aerul ca nu vezi in jur decat nasuri rosii cand iesi pe strazi.

va citesc sa stiti dar cu timpul liber ....mai greu sa si scriu.

Olivia ai aratata superbine in rochia aceea si tunsoarea iti vine la fix, culoarea parului idem. Iar Luca a crescut foarte mult vara asta, s-a inaltat si implinit frumos, e un Junior in toata regula, cred ca fetele stau tot pe langa el la scoala :P poate ca el nici nu le observa inca :)

Daria, povestea noastra cu vaccinurile o stii, nici nu mai vreau sa mi-o adc aminte, chiar daca nu 100 % din oameni sunt de acord cu mine, raman la parerea ca NU e cazul sa risti vaccinand fata cand nu e 100 % sanatoasa. Nici nu stii cand de la niste muci si usoara tuse, stare generala buna, te poti trezi in complicatii grave din care te zbati cu saptamanile sa-ti scoti copilul. Better safe than sorry !

salutari tuturor, si felicitari juniorilor inteligenti ce au scos scor bun la testele date !

sanatate si-o zi buna sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

multumesc pt complimente!!!da,da..m-a cam batut la cap Rox:)))

deci am vb cu USA..nu ma cred ca eu sunt Olivia..din cauza ca cineva a modificat nr de tel si ei acum nu ma mai cred..si ca singura solutie este sa ma duc la ambasada ..minunat!..dar are hold macar pe el..

Robi ceva poze??? pt exemplificare..
Daria eu ca si aAndries zic..daca nu are febra..este ok..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

las ca poate mai facem o expeditie din asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Liliana, speram ca trece Sandy fara incidente.

Am admirat zilele insorite si ochii frumosi de la Ieshi (40 de ani, ce tinerel este domnul Gorodea ! La multi ani inca o data!)

Mi-au placut pozele de la botez, Olivia arati de nota 20! Dar cel mai mult mi-a placut poza in care Luca danseaza cu bunica lui!

Roberta, multa sanatate!
La mine Oana e lipita ca marca de scrisoare, pe zi ce trece parca e mai mamoasa.

Noi am avut un weekend agitat, l-am sarbatorit pe John.
Maria ieri a plecat mai devreme de la scoala pentru ca a durut-o burtica iar John boleste acasa, cred ca are o indigestie. Eu sunt zombi, la noi schimbarea de ora s-a soldat cu ore de somn in minus nu in plus (culcat tot la 21 dar trezit la 6, dupa ora veche!).
Maria patruleaza intre camere de 3 nopti iar eu fac ture intre paturile lor, ca sa doarma un pic Maria si sa nu o trezeasca pe Ioana. Asa ca nu-s capabila sa fac nimic la servici, n-am nici un spor...ih

Maine Mariuca face maine vaccin. Tinand cont de faptul ca la vaccinul antigripal n-a zis nici miau eu sper sa fie totul okay!

Si a mai venit si vremea urata si m-a prins fara anvelope de iarna...
Noi sa fim sanatosi. O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput