Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim - Asa mi-a recomandat dr. - la 40 de ani mamografie - si cuma anul asta am implinit pragul, trebuie sa bag mamografia, pina acum am facut doar ecografii. teoretic mi-a spus ca de acum incolo un an sa fac eco, celalalt mamografie...
Stiu de initiativa asta, am completat si eu formularul cu alcoolul...ma intreb cati din cei cu probleme chiar completeaza adevarul la intrebarile de acolo...

Am rezolvat cu papanicolau - Cori, eu mi l-am facut anual...

Roberta - petrecere frumoasa!!
Cristalina - pai sa aveti spor si sa gasiti exact casa/terenul pe care vi-o doriti!

La multi ani de Sf.Dumitru! Chiar, este cineva pe aici de sarbatorit?

In alta ordine de idei - va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
la multi ani sarbatoritilor de azi
Leelooeu zic sa nu-ti faci griji in legatura cu evaluarea lui Tudor,din cate povestesti despre el eu cred ca gandeste mult mai matur fatza de varsta lui si de aici si "supraadaptarea"...iar in legatura cu Stefan ,este intr-adevar un copil foarte norocos ca are asemenea parinti...si astfel se mai estompeaza din ghinionul ca-i nascut intr-o tara in care nu se face nimic pentru copii.....meii io nu am facut pana acum nici o echo mamara...luna viitoare imi programasem si eu un papa ca nu am facut de 2 ani...ma gandesc sa cer si eu macar o ecografie....Leeloo dar tu ai ceva probleme sau de ce ti-a recomandat sa faci?
Eu am avut o saptamana nebuna incheiata azi cu o vizita de lucru a clasei mandrei in laboratorul meu...care a devenit academia de chimie- magie iar studentii urmasii lui Harry Poter care invata tot felul de magii....i-am terminat cu jeleurile explozibile, vulcanul chimic, transformarea apei in lapte,gelatina, faclia magica care se aprinde fara chibrit..etc.....doamnei i se facuse frica l-a un moment dat ca o sa se intample ceva,ca ei se tot apropiau de centru distractie....trebuie sa recunosc ca-s mai curajosi decat studentii...dupa aceea au fost la gradina botanica,la casa Sadoveanu,la muzeul de Stiinte Naturale si la manastirea Cetatuia...au fost superincantati,poate fac rost si de ceva poze..
La noi se anunta un week-end urat,asa ca ma pot odihni si eu...da' doar pana maine ca duminica avem iar party...
Kimio te inteleg cu vopsitul...saptamana viitoare am nunta,asa ca sa fiu sigura ca macar vopsita sunt,cand am dus ieri cupilu la sah mi-am luat vopsea si am prestat
Daria lasa fata in pace...mai bine asa decat sa vorbeasca neintrebata,vrute si nevrute...iar daca mai spui vreodata ca-i mediocra in tot ce face scot bata...pe langa faptul ca are o frumusete aparteeste un copil deosebit,sensibil...ai vazut ce frumos picteaza si ce bine se descurca la dans si chitara
hai pupicei, sunt prin zona,lenevesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hm, supraadaptarea e buna si nu e buna... depinde ce tip de meserie isi va dori sa faca. Eu am un grad mare de supraadaptare si fir-ar al dracu ca trag ca nebuna cateodata ca sa "fie bine pentru toata echipa" desi cativa ar merita un sut in dos.
Dar daca asta e inclinatia lui naturala, lasa-l in pace, stima de sine trebuie sa creasca in urma incurajarilor din partea parintilor si a societatii, nu trebuie sa fie ceva fortat.

Valul Corinei e deja aici. La noi se simte din plin in productie cu puneri pe liber, iar in it pur si simplu ce pleaca din echipe nu se mai angajeaza. Asa am ajuns din 40 doar 30 (deci 25%) la aceeasi munca, fara sa ne scada nici o aplicatie, nimic. Si evident ca de plecat a plecat varful borcanului si-am ramas cu cei mai slabi.

La Multi Ani Sf Dumitru!!

La evaluare in educatie a luat fiul din dotare 79 de puncte. Putea mai mult daca lucra in plus dar cine-a stat cat de mult s-a putut pe teren?

Am inceput razboiul impotriva scrisului urat totusi nu vreau sa ajunga sa-nteleaga doar farmacistii ce scrie dumnealui chiar daca are gena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ce ploaie... si ce chef de leneveala am
o saptamana usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

,neata!
io-s plina de enrgie (nu stiu nici eu de ce )..dupa ziua de vineri cand am stat 12 ore pe tocuri..mi-au cam decedat picioarele..am si ceva poze..in care eu apar putin (ca deh mie cine sa-mi faca)..

in schimb sunt necajita cineva imi foloseste credit cardul in Usa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Am o dilema uriasa: sa vaccinez Giulik cu antipolio daca ea muceste ???



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

kim pai nu ziceai ca e expirat? mai erau ceva bani acolo?? da pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Daria, daca nu are febra ci doar ceva muci, da, se poate. E doar rapel, copilul deja are imunitate.
Daca mucreste, tuseste, stranuta si are star generala proasta (include un pic de febra, dureri musculare, oboseala), mai bine mai tarziu.

O zi buna sa avem!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

editat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Mandra a facut azi vaccinul.m-a anuntat la telefon ca i-a facut in mana stanga si ca atare va fi tare greu sa-si scrie temele azi...sunt curioasa cum va decurge saptamana asta,pentru ca in fiecare zi va trebui sa completeze intr-o agenda ce a facut in intervalul 13-18 si la sfarsit de saptamana se uita doamna pe ce a scris
Daria cica azi s-a uitat in gatul lor si le-a pus termometru inainte de a le face vaccinul....cei care nu erau ok au fost amanati pe miercuri
Am pus si eu niste poze din week-end-ul asta cu excursia,party-ul lui tati si vizita noastra la palas,sunt pe la sfarsit
http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/Facebook/toamna%202012/?albumview=slideshow
hai pupicei,merg sa ma uit pe pozele lui Kim


Mergi la inceput