PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Await-ya I can believe it but daca faci putina gargara ca treb sa work si ai 2 kids in aceasi scoala tb sa se rezolve- si eu ma lupt cu ei,trust me!
Dc ai vecini de treaba clar ai rezolvat fara telefon si stres- bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ba cu telefon si stres da' dupa ce mai ca am stors lacrimi in telefonul General Managerului de la transportation service el
m-a intrebat daca nu cumva dupa-masa ii las in grija cuiva care e pe traseul de autobuz ...

si atunci mi-a picat fisa ca daca zic da, toate necazurile mele trec :D

Si cum intre timp m-am lumiat si mai mult, o s-o fac ca la carte: scriu adresa soacra-mii care e 2 strazi mai incolo si e acceptata ca oricum cu ea or sa stea dupa amiaza de multe ori. Am sunat si scoala intre timp sa ii anunt si au zis doar sa ii anunt in scris si e totul ok... Oricum, statia de autobuz e tot la mine pe strada, deci nu trebuie sa innebunesc pe nimeni. yupiiiiii!!!!

de aia tre' sa suni la sefi, ca pe secretarele de la scoala le intreb de un an de zile cum sa-mi pun si io copiii in autobuz ... nah bine ca acu daca mi-a ajuns cutitul la os a aparut si solutia.

am zis eu la subiectul de la generale ca am un inger pazitor bun numai se pare ca nu functioneaza si fara datul cu capul in perete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bravo...
Deci se poate si in alta parte...
Mai,daca la noi se lasa stalpul in mijlocul soselei si la voi e ceva cu juma de sosea....
Bine ca te-ai linistit acum....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Aqai e de la tine acolo. Bine ca ai rezolvat problema . Noroc ca "romanu'-i ingenios".

Mada- sa dea Dumnezeu sa NU folositi "Casco" a domnisoarei.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Asa zic si eu,da` paza buna trece primejdia rea.....zic si eu...
VIVI este ca ce-si face omul cu mana lui.....?Banuiesc ca esti pe jumatate crizata de cata mizerie se face doar daca varuiesti un perete,ha?Spor,sigur nici nu stii unde e calculatorul macar.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sunt in tren spre casa ... am vazut Dupa Dealuri ... sunt fara cuvinte , un film extrem de intens care m-a rascolit profund. Stiam in mare subiectul dar nu ma asteptam la o asemenea avalansa de emotii. Mi-a placut extrem de tare dar nu stiu daca sa-l recomand mai departe tocmai pentru ca este atat de intens incat , fara o stare sufleteasca adecvata poate bulversa cu adevarat.

Este un adevarat film de arta , un film fara coloana sonora , cu cadre lungi luate cu o singura camera , un film in care practic nu se intampla mult prea multe din punct de vedere al subiectului dar atat de multe din punct de vedere emotional.

Trebuie sa- mi adun gandurile , sa ajung acasa , sa culc copiii , sa vina maine si o sa scriu review-ul meu. Oricum un film superb ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Balbaiala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahaha - ce porcarie, am postat aseara de pe telefon ... habar nu am de ce s-a postat de 3 ori. E drept ca dupa film am fost la dinner cu amicii si aveam la bord o carafa (mica) de Sangria ...dar nu cred sa fi fost de la asta.

Scuzati ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bfleo...vad ca te-a rascolit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bufleo, schimbi 3 trenuri pana acasa?

Mizerie? Oau! De nedescris.
A trebuit sa dezactivez modemul si routerul ca sa scot cablurile din dormitorul meu. Apoi le-am mutat dintr-o camera in alta si in final am hotarat sa stea definitiv la fata in camera. Pentru asta a trebuit sa dau o gaura in tocul usii. Pentru a da gaura asta a trebuit sa cumpar un burghiu pentru lemn. Masina de gaurit aveam.

Am alergat dupa vopsele si culori, folii de plastic si hartie adeziva. Nu mai am jaluzele la ferestre. Is in balcon si murdare. Nu le pot spala pana ce nu termin. Acu' am un cearsaf in geam.

Am topait prin bloc dupa femeia de serviciu si dupa gunoieri ca sa-mi ia mizeriile din casa.

Am scos cartile din biblioteca si le-am mutat din camera in camera. Ieri le-am pus la loc - am sters la ele de ma dor mainile.

Cred ca joia asta termin. Apoi o chem pe domnisoara cu curatenia sa ma ajute sa spal geamurile. Daca ne-a mancat in dos sa desfiintam balconul din sufragerie ne-am capatuit cu 10 termopane.

Partea buna:
Am niste zugravi colosali. Au mutat ei mobila inainte si-napoi, strang dupa ce termina, matura si dau cu mopul.
Am terminat baia, dormitoarele si holul.
Mai am un hol, sufrageria si bucataria.
Bucataria e acoperita cu folii, nu gatesc. Facem comenzi si mancam in pat in dromitor.

Cea mai buna parte
Camera fetei a iesit superb. E de vis. Movul acela deschis de pe pereti iti taie respiratia. E linistitor si vesel in acelasi timp.
Scafa, mov inchis, produce un efect contrastant uimitor.
Asa ca i-am vopsit si o bucatica de perete tot mov inchis.
Cand intru la ea in camera ma mananca pizma.

Cea mai rea parte
M-am lovit de toate mobilele de prin casa. Sunt plina de vanatai si zgarieturi.
Nu am gasit foenul cu perie. Asa ca stau ca o oaie creata. Aia de 14 de ani rade de mine de cate ori ma vede.
Trebuie sa-i calc bluzele albe pentru scoala.

Apoi vine raschetatul parchetului in sufragerie.
Trebuie sa cumpar la fata in camera alte jaluzele. Stiti... noi nu avem perdele sau draperii.
In locul unde peretele este mov inchis am sa-i pun un fotoliu scoica pe care nu il am.
Eh si trebuie sa alerg dupa fotolii in sufragerie. Bine ca am gasit unde sa le dau pe alea vechi si rupte.

Abia de saptamana viitoare am sa ma linistesc.

Da-mi place!




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput