PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Multi ani sarbatoritului zilei!

traiasca infloreasca domnisorul Buflea!!





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv, ce inseamna "scafa" ?

P.S. Am treaba multa la serviciu, dar tot va citesc ... multumesc de urari pentru fiu-meu ... imi doresc sa ajunga un adult echilibrat, sa munceasca cu capul si sa faca bani usor, sa nu se plictiseasca niciodata, sa ramana atlet si sa devina Alpha - ceea ce doresc si baietilor vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aha, domnisoru'
La multi ani sa traiasca si sa castige cat mai multe soccer-e.

LA multi ani (eu si cu fii-mea cantand impreuna cu corul)


Scafa e o suprafata (o mica constructie din rigips) care face legatura intre pereti si tavan. In ea sunt puse de obicei spoturile sau mai bine zis parttea electrica a spoturilor.

La mine astea nu vin din perete sunt lipite chiar de tavan si au o latime de 10-20 cm.

In dormitoare atarna din tavan tinand locul lustrelor, au dimensiuni maricele, si forme futuriste.




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

hahah - nu stiu ce este in spatele linkului asta dar eu nu pot intra de la serviciu - cica intra in categoria "malicious subjects" ... WTF ?
Stii exprimarea mea fregventa cu "pe tavane" ? Acum daca e "malicious" , ar trebui sa spun pe "scafa de pe tavane", aia cu spoturi sexoase si colorate ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Fetelor,pe unde as putea gasi perie de par cu hellokitty?Pentru una bucata maimutica cu par cret....si sa aiba bilute la varfuri sa nu o zgarai....




in magazinele H&M, C&A. aici au sigur-sigur, am vrut eu sa iau pentru fii-mea, insa are parul scurt si era mai mult de moft, asa.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Clar.tre` s-o rog pe vara-mea sa-mi caute prin bucuresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ioi,BUFLEO,sa-ti traiasca flacaul si ii doresc ce-i doresc Evei.....sa ai parte de el 1000 de ani(independenti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Malitios, nemalitios nod-ul meu nu mi-a semnalat nimic. Am sa sterg, totusi, linkul

Baga si tu google imagini si te dumiresti.
Dar in principiu e aia de care zici tu.




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

I-am facut casco copilului....serios,i-am facut asigurare,e exact pe principiu de casco,inclusiv pentru riscuri ca,geam spart din greseala de ea,pietre aruncate in vreun parbriz,copil muscat sau altoit....nu e copilul meu genul asta,dar pe langa clauzele de toate felurile,am inclus si de astea....nu-i asa ca-s cu capu`?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

tare, mada, am auzit ca in germania s practica :)

eu sunt asa suparata ca imi vine sa plang... imi gasesc de lucru, nu chiar jobul ideal dar f pe aproape.

toate avantajele din lume, aproape de casa - max 500 m, merg pe jos, am scapat de dat cam inca $ 1000/ pe luna pt masina 2 DAR

copiii mei nu sunt eligibili pt school bus. Adica unul e - cel de gradi ca toti cei de gradi sunt eligibili, cel de cl a2a doua nu.

ironia sortii face ca daca imi luam casa exat peste strada eram eligibila pt school bus!!!! nenorocitul ala de autobuz trece pe strada mea zilnic. Are statie la 10 m de casa mea. Toti copiii din cartier de-o varsta cu ai mei merg cu autobuzul. Noi nu.

Pai sa nu-mi vina sa tampesc????????? cum mama naibii au tras linia aia prin mijlocul strazii mele or what? cica tre' sa stai la min 1.6 km de scoala. eu pe orice strada merg fac intre 2.3 si 2.6 confirmat cu google. 1.6 fac daca zbor in linie dreapta peste case la scoala, nu altfel....

si imi sugereaza tampitii la telefon sa gasesc child care care sa mi-i duca pe amandoi la scoala. wtf, banii mei is mai usor primiti decat cei ai vecinilor?????

sau mai pot sa-l duc pe cel mare de dimi la 8 si un sfert la scoala la before school, inainte sa plece husbandul la servi cu masina ca el e departe si nu are cum altfel, apoi sa vin inapoi acasa sa-l duc pe cel mic la autobuz si in final sa plec si eu la servi

din cauza unor idioti carora li se opreste procedura in mijlocul drumului.

asa rau mi-a picat, ca o lovitura de aia direct in fata...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

CA in comedie. Am sunat la directorul transportationului la scoala si daca declar ca-s copiii la child care la vecini mi-i iau cu autobuzul....

Can u believe that??????


Mergi la inceput