PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Viv,nu prea....te referi la vant?Sau viscol?


La curatenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Dap, la curatenie.

Si ca tot veni vorba de curatenie.
Azi au venit din nou zugravii pentru a vorbi de pret si alte maruntisuri.
Dormitorul conjugal va ramane tot albastru deschis iar scafa cu spoturi albastru mai inchis.
Camera fii-mi va fi mov. Am reusit cu greu sa o conving sa accepte mov deschis. Nu cum vroia ea mov inchis, i-am sugerat ca numai scafa cu spoturile sa fie asa.

In rest va fi alb-gabui (galben pai) si scafele vor ramane grena si maroz.

Zugravii astia fac totul: pun protectia pentru parchet, muta mobilele, pun folie de protectie unde-i nevoie, fac curat.
Mie imi revine sarcina de a cumpara cele 40 kg de vopsea.
Movul, grenaul si marozul trebuie sa le cumpar gata pigmentate sa fiu sigura ca nimeresc culoarea.

Apoi urmeaza parchetul in sufragerie. Trebuie si el raschetat.

Am vorbit cu zugravii sa imi lacuiasca si usile.

Ma asteapta cateva saptamani de foc.


Ah, ca am uitat sa va spun: eu cu manutele mele amandoua am vopsit-o cu sampon colorant. A iesit ceva, ceva. Samponul a fost rosu-grena si i-a iesit un saten mai inchis cu sclipiri asa, grena. Se observa si nu prea.

Am facut-o si pe asta. Acum 2 zile a profitat ca nu eram acasa si s-a facut singura. N-a iesit nimic. Asa ca am luat problema in mainile mele.

Poate incep sa devin denaturata?
Da pantofi cu toc de 7,8,9,10 tot nu-i cumpar.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Dormitorul conjugal va ramane tot albastru deschis iar scafa cu spoturi albastru mai inchis.
Camera fii-mi va fi mov. Am reusit cu greu sa o conving sa accepte mov deschis. Nu cum vroia ea mov inchis, i-am sugerat ca numai scafa cu spoturile sa fie asa.

In rest va fi alb-gabui (galben pai)



Ai descris casa mea.
Doar ca eu am ales un mov f. inchis [doar pe un perete], impotriva sfaturilor mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buflea... La multi ani! voinicului tau!Sa creasca sanatos si sa te bucuri de el!

Viviana - bafta cu zugravitul sa nimeresti culorile peretilor.Zici ca pe 'domnisoara' ai facut-o fericita. Vezi ca pana la urma ia pantofii tai daca tot faci pe dura si nu o lasi sa-si ia sigura.

Alinuk...da' ai curaj. In Ro ca jurat te linseaza "mexicanii" si interlopii inainte sa apuci sa iesi din boxa juratilor



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,pe unde as putea gasi perie de par cu hellokitty?Pentru una bucata maimutica cu par cret....si sa aiba bilute la varfuri sa nu o zgarai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Fetelor,pe unde as putea gasi perie de par cu hellokitty?Pentru una bucata maimutica cu par cret....si sa aiba bilute la varfuri sa nu o zgarai....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


in magazinele H&M, C&A. aici au sigur-sigur, am vrut eu sa iau pentru fii-mea, insa are parul scurt si era mai mult de moft, asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Azi am intalnit deopotriva oameni nespus de nesimtiti si nespus de draguti. Prefer sa-i tin minte pe ultimii. Da' voua va povestesc de toti.

A trebuit sa cumpar lavabila: 2 cutii de 15 litri.
Ma duc la un magazinas din apropiere.
Cer o cutie de 15 litri, imi da una de 8. Nu aveam ochelarii la mine, insa mi s-a parut prea mica. Intreb inca o data daca e de 15. Zice ca da. O iau. Ajung acasa, ma zgaiesc la ea cu ochelarii. Era de 8,5.
Ma duc inapoi sa-i sucesc gatul.

In timp ce ma duceam spre sucire ma suna de la curierat rapid ca in 5 minute vine sa-mi aduca comanda de carti (pentru fii-mea). ii zic: "Domne sunteti in apropiere. Eu taman ce am plecat sa sucesc gatu' cuiva, hai sa na intalnim in strada".
Am luat si cartile am si sucit ce aveam de sucit.

Gasesc pe internet un magazin, tot in apropiere, unde pigmenteaza vopseaua la cerere. Aleg culorile, bat palma. Cer sa-mi dea acasa paleta de culori sa aleg impreuna cu fii-mea. Ah, da, mi le da daca las buletinul acolo. O sa revin maine cu odrasla.

De acolo ma arunc intr-un taxi si ma duc la Bricostore dupe cei 30 de litri de vopsea, adeziv de hartie si folii de plastic pentru acoperit mobila.
Drumul a facut 5 lei. Ii dau 10 si il rog sa ma astepte. Ii spun ca nu dureaza mai mult de 10 minute.
Bineinteles ca a plecat.
Acolo niciun taxi. Butonez de pe mobil. Ora de varf. Nicio masina disponibila pe nicaieri.
Abordez un bodyguard. Foarte dragut. Imi face el comanda de pe mobilul lui si in 3 minute vine masina.
Cum mai sa te bucuri la 5 lei?





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu nu am stiut sa-i spun aluia de coloreaza vopsele cum e culoarea asta maroz.
O sa iau maine cu mine una bucata din jaluzeaua verticala.

Pentru grena o sa ma bazez pe agerime. Nu pot lua cu mine nici scafa, nici covorul.
Sau pot?



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Eu nu am stiut sa-i spun aluia de coloreaza vopsele cum e culoarea asta maroz.


Pai n-avea catalog de culori, sa-i arati de acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am ametit tot uitandu-ma. Au 1000 de nuante per total. Si la marozu' meu erau vreo 30.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput