PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Kari,saru`mana.Eu de felul meu sunt mai insensibila,dar sunt chestii,respectiv familia mea si oamenii care sufera ,care ma intorc complet pe dos.

Asta noapte nu am izbutit sa dorm prea bine,aproape deloc,din cauza trecutului.Plus ca ma ia cate o durere de stomac numai cat ma gandesc.

Iar capul ma doare de nu mai pot....
Noroc ca ma uit la iedutul meu cel frumos si vreau doar sa fiu sanatoasa sa ma bucur de ea....nu stau eu in despagubirile lor ,asa ca..pe de o parte mi se cam rupe,pe de alta parte nu ma las nici de-al .Chit ca e complicat rau de tot.Trebuie sa fac de asa natura totul ca sa demonstrez intre altele si cati bani m-a costat spitalul....peste 20 milioane numai atentiile pentru fiecare pansament schimbat.Nu e misiune imposibila doar dificila...si sunt pe calea ce abuna doar ca ma doare capul si vreau undeva unde sa fie liniste si doar eu cu puiul meu....
Hai ca-s dezlanata in relatari......
Si desteptu` asta de avocat acu` si-a gasit sa-l invete pe fiu-sau sa mearga pe role.....
Madalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eumada, nu esti dezlanata. E doar o reactie normala.

Pace in sufletul tau si tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da, Buflea, ala e.
Au venit unii, niste coreeni, si-au stabilit cartierul general undeva prin Giurgiului si da-i cu acest masaj gratuit pentru pensionari.
Saracu' unchi-miu s-a sezat si el la coada de la 4 dimineata (ca de, ce e gratis trebuie abordat cu noaptea-n cap) si a facut vreo 2 ture din astea.
Probabil pielea lui a fost mai refractara din moment ce a ajuns la celalalt unchi in tratament pentru niscaiva arsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Si eu abia stept sa vad ce iese.
S-au inmultit copiii. Vor fi 9.
Si-a oferit ajutorul si prietenul fi-mii ce joaca in piese de teatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Probabil pielea lui a fost mai refractara din moment ce a ajuns la celalalt unchi in tratament pentru niscaiva arsuri.

Hahaha - bine ca mi-ai zis ca ma gandeam sa incerc si eu.
Probabil ca o fi ceva stiinta din asta naturista in spatele acestor proceduri. Ca si cu saunele alea, atatea materiale, citeai acolo, care mai de care mai buna, te fixau pe unde nu te gandeai.
Dar ca sa simti ceva cred ca e nevoie de consegventa si timp si bani ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

bufleo, imi iau pastilele, nici o grija. nu ignor diagnosticul, medicatia primita, fizioterapia. doar ca m-am hotarat sa nu ma gandesc prea mult si sa nu dau mare importanta, imi canalizez gandurile spre lucruri pozitive.

eumada, ai mare dreptate in privinta copiilor. cand e vorba de ei, imi pierd ratiunea si caut magazinul cu kalasnikoave. am mai povestit eu de baiatul meu, anul trecut a fost aruncat de alti baieti intr-un gard viu, in curtea scolii. cand am ajuns la scoala si l-am vazut plin de sange si urcat in ambulanta, am crezut ca matur cu toti de acolo pe jos. paramedicul imi spunea ca nu poate sa-mi spuna nimik pana nu este dus la spital. eu am plecat cu politia la spital si in masina mi-au venit in cap numai ganduri criminale. la spital in sala de asteptare (ca nu m-au lasat sa intru cu el, ma pazea un politist in sala de asteptare) m-am ami linistit putin. ma gandeam ce rost are sa-mi fac griji prematur, fara sa stiu exact ce este. ma gandeam ca trebuie sa ma ridic deaspura natarailor care l-au accidentat, sa nu ma cobor in groapa iar ei sa fie deasupra mea. sa ma ridic eu deasupra lor, altfel voi sfarsi doborata.
au urmat cateva ore de agonie in asteptarea rezultatelor radiografiilor. slava cerurlui ca totul era ok.
in zilele ce a urmat am dus o lupta teribila cu mine insumi, cu ura si gandurile de razbunare ce imi dadeau tarcoale. cand e vorba de copilul meu, parca mi se intuneca judecata. daca as fi eu, parca ar fi mai usor, dar asa....
mereu si mereu mi-am bagat in cap aspectele pozitive, cand ne chema la politie si apoi la tribunal, ma apucam sa citesc ceva pozitiv si/sau ma uitam la un film motivant. iar infatisarea la politie/tribunal trecea cu mult mai usor si fara multe dureri ce cap.
bine, e o diferenta, aici totul se desfasoara mai repede si esti tratat cu mult respect, la tribunal din doua infatisari s-a terminat procesul.

ptr tine e o lupta, mai ales ca dureaza asa de mult cu atatea termene, dar ocupa-te de tine in zilele dinaintea termenelor. stresul si nervii isi pun amprenta, chiar daca astazi nu vezi. gandeste-te mereu ca vei reusi, ca vei obtine castiga de cauza, chiar daca nu va fi asa cum astepti sau iti doresti. important e ce gandesti tu, nu ce se intampla la tribunal.
gata, ca deja te-am inebunit. vreau doar sa-ti fie bine, vreau sa vi sa ne spui aici intr-o buna zi "sunt o invingatoare, idiferent ce se va intampla cu procesul meu!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

viv, razi de mine? ce sa fac, daca eram sub influenta medicamentelor? pe laptop nu mai vad literele prea bine, mai ales cand scriu repede. dar ramane asa, coreene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Kari , draga mea ... ar trebui sa te faci life coach , zau asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, cred ca mi-a scapat ceva.
Sau sunt azi mai batuta-n cap decat de obicei caci nu pricep nimic.
Sau mi-a scapat vreo postare?


Ps: e sricata tasta cu liniutele si la un moment dat o sa ma revolt si nu o so mai apas. Uite asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, am si eu o curiozitate, sa-i zicem profesionala: cat costa un rasfat d-asta de 7 ore?
Desigur, daca poti divulga...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput