PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


Rufus, o sa ma conformez si data viitoare ma fotografiez cu sutienul la vedere. mai dureaza, ca in decembrie am concediu si plec in tarile calde.






Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

M-a muscat un sarpe......de cate ori se apropie un nou termen in proces,nu ma mai pot intelege cu nimeni de nervi.stau prost rau de tot cu nervii acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am vazut in internet niste canapele care mi-au placut.
Maine ma duc sa le probez. Sa-mi tineti pumnii sa gsesc si materialul ce-l voiesc si culoarea.

Intre timp fii-mea a gasit o pisicuta bolnava sub o masina. A venit ca vantul si ca gandul a luat bani de la pusculita s-o duca la veterinar.
In drum spre veterinar a murit pisicuta.

Astazi numai asta am avut notabil de semnalat.
Ah, si am mai vazut un film din 2010 "Unthinkable" - psihologic. Mi-a placut foarte mult. Daca vreti sa va-ntoarca pe dos si sa va puneti o multime de intrebari vi-l recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ah si sambata voi fi gazda a 7 fete.
Au pentru romana de facut un proiect interesant.
Trebuie sa faca un film, cu 7 personaje, dupa un capitol dintr-o carte a lui Cartarescu. Nu mai mult de 10-15 minute.
Fii-mea va fi regizorul.
Dar atentie, in carte nu este nici urma de dialog si ele vor trebui ca pe baza descrierilor sa scorneasca niste replici.
Va filma cu Iphone-ul.

Numai cand ma uit la parchetul meu nou si lucios si imi inchipui 16 picioare si cu ale mele 18...

Too soon for me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Doamnelor, daca ma provocati cu durerile voastre de spate, am sa va povestesc despre masajul corean, pe care l-am primit in weekend, care m-a marcat fizic pe cel putin o saptamana, plin de sanatate scriau etichetele alea de acolo, plin de durere si febra musculara spun eu – Buflea, victima infrumusetarii coreene.

Deci, duminica, am abandonat iar copiii cu tatal lor si impreuna cu doua prietene ne-am dus la un SPA-ul coreean, un loc imens, pe 3 etaje, deschis 24 ore din 24, un loc in care am stat 7 ore si din care am iesit mai fine si mai zen si mai masate si mai ventilate si mai gadilate si mai exfoliate si mai saunate …si mai, si mai, si mai …

Locatia are doua zone – una de bai si una de saune … Zona de saune este mixta – femei si barbati – si are o multime de saune cu efecte mirobolante (spun ei – sauna de sare, de ametist, de gheata, de argila, de herbs, de aur, de pietre pretioase …etc. Trec rapid peste asta ca sa ajung la bai …

Baile sunt separate, femei si barbati – pentru ca experienta se experimenteaza in fundul gol, I mean, gol si ud …si nu va mai oripilati ca m-ati invidia daca ati sti cu ce fund am intrat acolo si cu ce fund am iesit ….eh, sa nu exageram, sa nu credeti ca am intrat cu el in marime naturala si am iesit cu el redus la jumatate ca as vrea sa stiu si eu locul asta ..nu, am intrat cu el lasat si obosit si ciufulit si trist …si dupa ce l-am muiat in 3 jacuzzi cu 3 feluri de apa calda cu mirodenii si o sauna cu herbs, a pus mana pe mine o duduie care aparent nu parea periculoasa, dar cu care era extrem de greu de comunicat pentru ca ea stia doar limba coreana si eu credeam ca limba semnelor este internationala, dar se pare ca suspinul, onomatopeele de genul “auci”, “au”, fatza chinuita de durere, datul din cap si privirea speriata nu inseamna asta si pe insula lor.

Pe scurt, doamna cu negru (negru la par, negru la chiloti si negru la sutien) m-a intins pe un pat foarte alunecos, care timp de 1 ora mi-a provocat cosmaruri ca o sa alunec de pe el, mi-a facut un scrub ce n-ati simtit in viata voastra – adica cu niste manusi speciale si cu un simt de raspundere care au convins un rand de piele sa se desparta de mine …dupa care a inceput masajul. Huh ! Holly Molly ! ! !
Eu credeam ca masajul trebuie sa fie relaxant … doamnelor, asta a fost electrizant – cu periodici pumni in spate, un fel de piatra plata cu care m-a apasat pe ceafa si pe umeri, framantari insistente si dureroase a spatelui, celulita nu pot sa va explic in ce proteste mi-a intrat de nu stiam de cine sa ma rog sa inceteze – de ea sau de doamna in negru …sa nu uit fundul care, dupa durerea larga pe care am simtit-o, m-a convins inca o data ca ocupa o suprafata importanta a corpului meu, sa nu uit noada careia nu stiu ce i-a facut, dar acum cand ma asez pe scaun, ma doare …si climax-ul a fost cand anesteziata de efectele de mai sus, am simtit-o ca s-a suit pe mine …si nu va ganditi la prostii, ca nu mi-a placut …da, da, cu genunchii pe suprafata cea mai lata de care va pomeneam mai sus, a inceput sa mearga de-a busilea pe coloana mea vertebrala. Efectul este unic, zgomotele si mai si … paraieli scurte de oase si ligamente turtite, amestecate cu reactia maduvei spinarii sub presiune, o caldura invaziva si un amestec ascutzit de panica si durere, un exercitiu mental in care trebuie sa te convingi ca e sanatos ce face aia si trebuie sa speri ca stie ce face si incercarea unei atitudini optimiste sugerate de realitatea ca toate duduile anterioare au iesit zambind (?) si pe picioare din sala aia. In afara de astea, imi mai aduc aminte ca nu stiam cum si in ce limba sa ii spun ca ii multumesc dar daca ma iubeste si vrea s-o iubesc la final cu un bacsis generos, mie trebuie sa-mi trateze carnea tandru, ca eu nu mai am 20 de ani si nici Fifty Shades nu mi-a placut la paragrafele cu batai..

Ma confuzeaza prietenele mele, framantate si ele de alte maini coreene - nu au avut nici o durere, numai placere … adica atata ghinion sa am eu sau nu sunt masata suficient si mai trebuie sa ma duc ?

Azi ma dor umerii, noada, fundul si cand ma aplec, am viziuni cu doamna in 4 labe baletand pe spinarea mea …

La iesire, cand am platit, am primit toate un pass gratuit pentru urmatoarea vizita …

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eumada ce proces ?

Kari, si mama mea are exact acelasi diagnostic ca si tine si sufera si de vertigo de 40 de ani. Ea ia niste medicamente de circulatie care ii dilata venele si ii fluidifica sangele. Nu am auzit-o sa fi spus ca se simte mai bine, dar macar nu a cazut inca ...
Sunt sigura ca si tie trebuie sa-ti fi dat ceva asemanator, sunt sigura ca totusi nu ignori tratamentele traditionale ...

Si La Multi Ani mamei de 62 de ani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,nu am batut pe nimeni,sa stii.
Pe partea de daune cu gradinita unde a fost oparita Eva...
De fiecare data cand se apropie unul din termene imi aduc aminte tot din urma si ma iau toti ....devin imposibila si am termen joi,avocatul meu si-a rupt piciorul.....timp sa caut pe cineva nu am,plus ca astuia i-am platit onorariul deja...si va trebui sa ma bazez pe colega lui...complicat,pana rezolv tot,mai am de alergat cu astea.....brusc ma simt cu creierl praf si extrem de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

madalino-eumada- (cred ca asa te cheama, daca tin bine minte) m-am logat doar ca sa-ti scriu tie. cred ca trebuie sa vi la o sedinta de terapie cu mine. precis te-ar ajuta. terapie ptr ganduri optimiste. acum in clpia asta nu am un sfat care sa functioneze, dar vreau sa-ti tramsnit toate gandurile pozitive si tot optimisumul meu. si promit ca maine iti povestesc ceva sa te incurajeze.
pune ordine in ganduri, tine-le sub control.

bufleo, asa deci? masaj coreean?! suna bine ce spui tu acolo, ia sa caut si eu un corean la noi in oras.
gata, v-am pupat si am fugit la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Masaj coreean?
Am ras cu lacrimi.
Da cu cu bile de jad ce se incalzesc pana la 60 de grade facusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aham ... corean.
Una din amicele mele a spus ca ea a vazut o doamna din asta in picioare, pe spinarea cuiva.
A mea, ori nu ajunsese inca la acest nivel superior de acrobatie, ori "barna" mea era prea batrana.

N-am auzit de bile jad, dar am vazut o doamna cu niste urme rosiatice si niste poze cu niste pietre pe spate. Ala este ?

Viv, suna interesant proiectul fica-tii ...sa ne spui ce iese.

Mergi la inceput