PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

mihaela , da uiti ca tie ti-am spus prima pe mess? ce fac mici agenti secreti?




nu uit,dar n-ai dat toate detaliile...si lasa sfarsitul lumii,ca avem copii de crescut si trebuie sa-i vedem si pe ei bucurandu-se de viata...
micii agenti,Mihai cu terapia,iar Andreea,preocuparea momentului...cu ce se imbraca la balul bobocilor!

Mada,la multi ani,sa-ti traiasca mama,sa fie sanatoasa!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari, da-o naibi de bretea, mai bine aici cu tot sutienul la vedere decat lungita in spital cu perfuzii in maini si picioare...
Mai, eu de nervii astia ingusti n-am auzit...dar daca nici tu n-ai auzit, si-s ai tai, ce sa mai zic?
Ma bucur ca esti bine

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui teolinda
VIV - felicitari pentru premiu!La alergare cu tine acum.



?!?
De cand alerg dupa canapelele alea si nu le prind (fir-ar ele sa fie!) si mai nou ma ocup de hartuiala fii-mii si si mai nou am intepenit si am niste dureri de as sta numai pe canapea si cum numai capatana mea plina de analgezice poate scrie o fraza atat lunga, intreb pe final: ce premiu?

Ca sa ma bucur si io pana nu ma ia somnu' si nu mai scriu cine stie ce prostii demne de o pinguina fara o colona vertebrala demna de a-i sustine magistrala nervoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Loroxicam, aulin, mydocalm, ibuprofen, paracetamol... pana ce nu-si fac efectul trebuie sa-ti spun Kari ca esti eroina mea.

Nu numai ca esti eroina mea esti un exemplu. Ne-am mai mai intalnit noi pe caile ametelilor si tare mult optimism am invatat.

Gata, nu mai scriu nimic ca vad ca ies multe aiureli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Viviana,multa sanatate!

va las un banc de week-end,mie mi-a placut teribil,dar n-am eu norocul asta...

Intr-o dimineata, in timp ce luau micul dejun, o femeie i-a spus sotului sau:
- Fac pariu ca habar n-ai ce zi e astazi.
- Cum sa nu stiu? o intreba el indignat. Cum crezi ca as fi putut uita?
Dupa ce a spus acestea, s-a ridicat de la masa si a plecat la lucru.
La ora 10 dimineata suna cineva la usa . Femeia deschise si primi o cutie plina cu trandafiri rosii.
La pranz primi o cutie din bomboanele ei preferate de ciocolata, iar mai tarziu un butic ii livra o rochie creata de un designer.
Femeia de-abia astepta sa se intoarca sotul ei acasa.
- Prima data florile, dupa aceea ciocolata si in cele din urma rochia!, exclama ea entuziasmata. N-am petrecut niciodata intr-un mod mai fascinant Ziua Mediului!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi..uf.....pai ce o impiedica pe fiica ta sa il stearga din lista ei?

Si eu am intepenit de spate.....dar eu cred ca stiu de ce...am stat numai in maieu si pantaloni scurti in geam,de dimi de cand erau 5 grade afara....acu` am un junghi ascutit rau.....si-s teapana(mai stiu eu de la ce..)

Deci aici se poate si cu ...la vedere..bun..pai Kari....go for it...uite Rufus iti da voie..orice numa sa fii sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Viv... ia uite aici ce vazui eu pe facebook http://www.desprecopii.com/info-id-9471-nm-Eu-si-cu-sora-mea-mai-mare.htm

Pai e al tau ori ba premiu?
Hai ca e numa bun daca tot alergi dupa canapele.
Da' pana atunci.. stai si tu la orizontala sa-ti treca "shalele"... nu e bine pe canapea ca te-afunzi in ea , no? Asa ca ia incearca pe cat mai tare si mai drept... adicatelea pe jos

felicitari inca odata! Adevarul este ca il meriti din plin... pe bune ca e super tare povestea voastra. Acu' trebuie sa-l imparti si cu surioara ca doar din pricina ei ai scris asemenea mesaj

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Cat despre durerea de spate..ca tot zicea si Mada ca s-a pricopsit cu ea din cauza "curentului"...ursu' meu de sot a avut una de care abia a scapat dupa vreo 4 zile in care si-a facut niste Dexametazona pe vena. Partea "interesanta" este ca dupa ce ii baga seru'...avea o mancarime combinata cu un fel de usturime prin toate gaurile...daca ma intelegeti ce vreau sa spun... am murit de ras...

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

KARI eu m-am adunat de pe jos prin iarna... intr-o dimineata pe la 5 cand am fugit glont ,ridicata din pat/somn, sa fac laptele copilului. Dupa tot felul de investigatii m-au diagnosticat cu "sincopa vaso-vagala" si mai am si tensiunea mica si un pic de anemie si niscaiva menoragie... s-apoi am dat-o in niste atacuri de panica de simteam ca ma scurg pe jos de-a binelea si ca "vine sfarsitul in fiecare clipa".

M-am tratat cu Gingo Biloba, niscaiva vin rosu (pe care n-am pus gura pana la 36 ani)...cred ca d-asta m-am si defectat... si-apoi am luat-o pe Emocalm (Armonia emotiilor).

Asa ziceam si eu... ce naiba stress.... da' apoi am simtit pe propria-mi piele ca ma lua "valu'" de "sfarsitu' lumii" taman cand eram mai obosita/tracasata .... asa ca ai grija de tine cauta ceva remedii naturiste ca vad ca stai f. bine cu moralu' ce sa te mai incurajam noi ca eu ma simt fara cuvinte in fata ta .


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo de sub norii de ceata

mihaela, ce spui tu acolo? n-ai adresa aluia din banc sa ne trimita si noua ceva rochii si invitatii la bal?

sfarsitul lumii? asta ca asta, ca a mai venit de cateva ori pana acuma, intrebarea cea mai grea este, e careva gata sa vina? ha? adika poate sa-i faca fata?

pinguinelor, va uitati in oglinda si va vedeti tot la 17, 18 ani, asa-i? nici nu mai stim ce ne afecteaza, ce mancam, ce produse folosim, ce aer respiram si asa mai departe, apoi ne miram pe unde ne doare si ce ni se intampla.
mie, prima data medicul de familie mi-a spus ca, in lipsa unor dovezi concrete cum ar fi tumori sau alte minuni pe canalele nervoase, este posibil ca nervii sa fie mai ingusti, cel mai probabil din fabricatie. si probleme cu circulatia sangelui stiu ca am, de cel putin 10 ani stiu asta. da na, eu ma cred tot tanara si uit ca in fiecare zi trupul imbatrneste si ceva pe undeva se rugineste.
si cate minunatii am auzit in spital, mi s-a incretit parul. cate boli apar in fiecare zi, boli de care medicii nu stiu si incearca sa le dea de cap.
dar cum spuneam, eu incerc sa ma tin departe de diagnosticuri si pronosticuri medicale. ca daca ma uit pe cardul medical si vad cate diagnostice am primit numai in ultimii trei ani....ar trebui sa-mi caut loc la cimitir.

Rufus, o sa ma conformez si data viitoare ma fotografiez cu sutienul la vedere. mai dureaza, ca in decembrie am concediu si plec in tarile calde.

Mergi la inceput