PINGUINII delibereaza - capitol interimar(3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Kari ma bucur enorm ca esti mai bine si ca esti atat de luptatoare, de pozitiva. Ai mare grija de tine si asteptam mereu vesti. Te imbratisez cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


P.S. Poza de la avatar este frumoasa dar foarte mica . Da-ne sansa sa-ti vedem marca de ochelari


sunt niste jafuri ochelarii aia, au costat vre-o 25 de euro. in plus sunt si vechi, de vre-o 5 ani. nu dau poza mai aproape ca mi se vede breteaua la sutien, si poate ma da Rufus afara din club..

restrictii? cine le baga in seama. daca iei de bun tot ce spune doctorul, te culci si mori inainte de vreme. verificat si probat de mine, optimismul si increderea in cel de sus te scoate invingator din multe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Kari,

Nici nu stiu cum sa incep, dar un lucru e sigur, ma bucur ca ai depasit momentul acela teribil! Te admir pentru felul in care lupti pentru tine insati si pentru curajul tau.

Sanatate multa multa multa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cucu...Kari,zau,la subiectul asta breteaua nu e o problema....

Dar exista pericolul sa ma patesti asa ceva?Cauza a fost determinata?Iei tratament?
Bravo pentru optimism.
da` poza mea va place?
Madalina


Va dau virtual cate o sampanie si caviar sau ce mai vreti voi(de,dupa doamne si tratatia) tort si prajituri,eventual o friptura uriasa...ca azi minunata mea mama,ingerul meu,implineste 62 de ani.....

Va doresc la toate sa fiti mame asa cum e ea...daruire si blandete ,bunatate si daruire....acolo unde intra ea se lumineaza..asa lumineaza viata tuturor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Kari esti o invingatoare
multa sanatate si optimism in continuare

ti s-a explicat ceva despre cauzele care au declansat aceasta paralizie temporara?

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, iubita, mi-au dat lacrimile.
Sunt fericita pt tine si familia ta ca ti-ai revenit.
Sper din suflet sa afle medicii cauza acestei paralizii temporare, din fericire. Poate mersul saptamanal la masaj ti-ar fi de ajutor.
Multa sanatate iti doresc ! Felicitari pt vointa ta de fier !

Edit : am citit ca ai facut deja masaj zilnic si fizioterapie.

Arati ca o femeie care stie sa lupte cu viata.






allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

kariguld,deci pe mine m-ai privat de toate detaliile...rusinica...si m-ai amenintat ca-mi lasi un nr de tel...
te pup si ai grija de tine!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

KARI multa sanatate! Pana la urma de la ce a fost tot episodul?

MADA- sa-ti traiasca mama! Sa te bucuri de ea multi ani de-acum incolo.

VIV - felicitari pentru premiu!La alergare cu tine acum.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

mihaela , da uiti ca tie ti-am spus prima pe mess? ce fac mici agenti secreti?

eumada, sa-ti traisca mama si s-o tina dumnezeu sanatoasa si in forma inca multi ani langa voi.

azi a fost o vreme mocaneasca la noi, ceata toata ziua si rece de parca sta sa ninga. in afara de o durere la ceafa, sunt ok.
legat de paralizia temporara, medicii de la spital mi/au recomandat niste analize sofisticate care se fac al Munchen si care costa extra, deci ar trebui sa le platesc din buzunar. explicatia lor este ca, nervii sunt din fabricatie mai ingusti, iar circulatia sangelui e deficitara si asta creaza blocaje. si am nevoie de cel putin 4 litri de lichid pe zi. eu deja beau apa foarte multa, chiar si noaptea beau.
medicii mi/au spus ca in perioadele de stres sangele se ingroasa, din varii motive si apar perobleme de circulatie. da care stres frate?
deocamdata fac inca fizioterapie, sunt optimista si incerc sa ma tin departe de lumea medicala.

duminica minunata va doresc.

multumesc tuturor de urari, ma lupt sa raman sanatoasa si in forma pana la adanci batraneti. asta daca nu cumva vine sfarsitul lumii anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei hai,nu incepe si tu,femeie desteapta,cu de astea.....

Mergi la inceput