Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, mi-au dat lacrimile cand povesteai de oamenii aia si de cum isi tin si iubesc copii!stiu ca pt hindusi familia e ff importanta
cami , la mine ar fi bine daca ar vrea in brat, asa era la maria.. andra vrea pe jos si face prostii
mada asa face si andra cu linguritza, si ea reuseste cand e ceva tare sa duca la gura
yvy,lidia pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetele! ROXY ai dreptate doar ca la mine nu prea e spatiu, o sa vad ce gasesc pe aici, sau o comand pe net!

YVY nu stiu ce sa spun de laptele de vaca dar clar cel de mama e mai bun! o prietena de-a mea, cand dadea lapte de vaca la fetita facea diaree si bubite, dar cel de capra, cel praf sau cel matern la acceptat foarte bine!
DELIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia la mine a fost si mai bine
antonia nu a vrut nici in brate si nici nu a facut prostii
se juca linistita
acu nu mai e asa
dar atunci a contat ca eram si graviduta
acu cand vrea petra mereu in brate ma exaspereaza
ca nu pot face nimic de ea
si mie mi se pare mult prea mamoasa
antonia e mult mai independenta desi destul de sensibilaaaaa

irinuk hai profita ca esti departe
nu oricine ajunge acolo
oriunde in lume sunt doua fete ale locurilor
si in republica dominicana am inteles ca e la fel
dar eu zic sa profiti de zilele frumoase si libere panauna altsa
sunt convinsa ca bebelina e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, daca-ti spun ca ma gandeam la tine, ma crezi? ziceau astia la stiri ca la mare e frumos, si eu te invidiam ca la mine ploua si e frig...
mary pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
, ceai pt cei raciti ca mine si nesquick si asta http://www.laurasava.ro/2011/05/31/fursecuri-boabe-de-cafea/
le-am facut aseara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vad ca nu v-au placut biscuitii mei , n-ati venit niciuna....
vroiam sa va zic de noile pasiuni ale Andrei ciorapii de licra, imi trage sosetele din picioare si tipa pana i le pun ei... si imi ia lenjeria( de corp) din sertar si si-o pune pe gat ca un fular...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

vad ca nu v-au placut biscuitii mei , n-ati venit niciuna....
vroiam sa va zic de noile pasiuni ale Andrei ciorapii de licra, imi trage sosetele din picioare si tipa pana i le pun ei... si imi ia lenjeria( de corp) din sertar si si-o pune pe gat ca un fular...


O, ba da, Delia, mie mi-au placut foarte tare. Atat de mult incat am gasit pe acelasi blog si tortul "asortat" si ma gandesc sa il facde ziua sotului (weekend-ul urmator). Ce simpatica trebuie sa fie Andra

Acum incerc sa fac o dulceata de piersici. Cum sunt mai lenesa din fire am ales sa o fac in masina de facut paine. Sa vedem ce iese.

Astazi am reusit sa fac si eu un picut de ordine prin casa pentru ca mi-am trimis galusca la plimbare cu tati si bunicii.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 35+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lidia, daca iti iese prea fluida dulceatza, ori o mai pui la inca un program ori ii pui o pectina, care o intareste.., macar zeama de lamaie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna si de la noi!
Mi-e rusine,n-am apucat sa citesc din urma, doar prima pagina si am sarit repede la ultima sa pun si eu un mesaj
Nu-mi mai ajunge timpul deloc, am ajuns sa calc rufe in fiecare zi, ca spal pt pitici ceva de speriat. Luca sta numai pe jos prin curte, pe la gramada de nisip, asa ca la fiecare iesire spalam un rand de haine .
Si de ieri ma doare o ureche rau. Probabil o otita ceva . Luni ma duc la control cu Luca si il intreb pe dr, dar presupun ca nu pot lua nimic daca alaptez, nu?
Ah! A venit Luca gramada, va pup fetele!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaa

va servesc cu diverse tipuri de cafeleeeeeeeeeeeee
pe mine m-a trezoit petra la 6 jumateeeeeeeee
e ceasornicul familiei

ce mai faceti mamici de fluturasi?
nu mai aveti timp de net??????
eu fug sa-mi fac o cafea mareeeeeee si tareeeeee ca in dupa masa asta am si un botez lacare tre sa merg cu fetele
deci va dati seama alergaturi pe acoloooooo

Mergi la inceput