Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *446*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Salutare!

Pisik, super oameni ai in jurut tau, bravo lor pentru frumosul gest, dar bravo si voua ca stiti sa-i tineti aproape Ma bucur ca stii incotro sa o iei, si eu as fi procedat la fel

Mada, o sa vad eu la iarna ce succesuri o sa am cu fii-mea pe schiuri Prea optimista nu sunt, astept sa ma surprinda totusi Anul asta ma inscriu si eu la cursuri de schi, ca tot aman de cativa ani, parca vad ca fii-mea o sa fie mai incantata ca mine

Floric ia numarul parintilor fetitei si suna-i sa-ti spui oful, dar si eu cred ca-s depasiti de situatie. Cu sora n-ai vorbit sa-i tina cat mai departe unul de altul, ca asta-i solutia care o vad eu deocamdata...

Bianca, drum bun!

Vazut si eu pozele Olgai, frumoasa familie are fata asta

Curat in dulapuri am prestat si eu in weekend, la mine si la Ama, adica, la barbat mai aman, ca si asa in ultima vreme e mai mult plecat la capitala si invarte cateva costume si camasi

Jocuri mai caut si eu, asa ca daca mai gasiti ceva fain rog linkuri

Munca pe azi am terminat-o, fug sa ma vopsesc ca nu ma mai suport, sa-mi ridic fata de la gradi si dupa sa semnam condica in parc si la mall

O zi buna, gagici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floricule, eu as pune problema asa: in grija cui las eu copilul cat sunt la serviciu? Pe cine platesc pt asta, deci cine raspunde pt ce i se intampla copilului?

Stiu ca-ti vine sa-i tragi vreo doua la fetita si la toata familia ei:), dar buba e la sora. eu nu cred ca trebuie sa o izoleze, treb asa cum zicea si roro, sa o tina permanent langa ea ca sa o aiba in vizor si sa preintampline alte capsari, explicandu-i fetitei de fiecare data ca asa nu, asa da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floric, trage aer in piept...adanc..asaaaa...hai ca-ti dau si un pupic sa-ti treaca.Stiu ca ai spus-o la nervi, dar asta, sa sari "la jugulara fetitei" e cea mai proasta idee, stergeti-o complet din cap, este groaznica. Cum ar fi sa sara un ditamai adultul la copilul tau fiindca l-a lovit pe al sau, gandeste-te si la asta, ca stii si tu ca Rares loveste- dar NU e un motiv sa fie certat/umilit/ intimidat de parintele altuia!
Sora aia e o mocofana. Cumva trebuie sa o faca pe copila sa inteleaga ca daca musca asta va fi consecinta: nu se va mai juca nimeni cu ea, caci nimanui nu-i convine sa simta durere! Asta ar trebui consecinta fireasca pe care ar trebui sa o simta copila, sa o izoleze copiii, sa o excluda din joc pana va sti sa se comporte, nu sa fie izolata fizic, ca nu e animal turbat. Sa se stea cu ochii pe ea si sa i se explice ca frustrarile pot fi verbalizate, comunicate altfel, nu prin muscaturi.
Dar te inteleg fiindca reactiile tale le are si husband, mi-a si zis ca simte ca i se intuneca mintea cand vede un copil ca o impinge pe Phiphi la locul de joaca, ii vine sa se repeada sa-l calce in picioare:))) Nici mie nu-mi place cand se intampla asta dar incerc sa nu uit ca e vorba tot de un copil si ca oricum violentza naste violentza. Edit: in niciun caz nu-l invata pe Rares sa raspunda cu agresiune la agresiuni. Mai degraba sa stea deoparte de cei care nu stiu sa se comporte civilizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Floric, te cred ca vezi rosu in fata ochilor dar trebuie sa te calmezi si sa te pui in situatia parintilor fetitei: cum ai reactiona daca Rares ar musca la gradinita si ai afla asta ?? sigur nu ai vrea sa ti-l educe altcineva,nu? adica te-ar deranja sigur sa afli ca s-a luat cineva de el si e normal

Sunt convinsa ca parintii fetitei nu o invata acasa sa muste la gradinita si probabil fac eforturi sa redreseze situatia asa ca o discutie calma cu ei ar fi de folos

Buba si eu o vad la sora, ea trebuie sa gaseasca metode pt a o disciplina pe fetita si a preintampina eventualele atacuri, acum la drept vorbind nici tu nu stii de ce il musca pe Rares, poate nici el nu e usa de biserica , parca spuneai la inceputul gradinitei ca si el a mai pocnit copiii si cautai solutii sa-l dezveti, bine imi amintesc?

Aaa si inca ceva, in niciun caz nu l-as invata sa riposteze violent, ca sa se apere


Te cred ca e greu, stiu cum m-am simtit eu cand Ada a incasat-o in parc sub ochii mei, pe de alta parte stiu si reversul monedei cand mergeam la locul de joaca si cum incerca cineva sa o deposedeze il articula ea cu cate o palma

Succes



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinco, ce faci ?? iar am postat deodata




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Va invit la o cafea:)

Am incercat sa dorm dar nu prea mi-a iesit...mai mult am motait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Heloo fetelor,

Noi suntem in Tubingen, internate in spital iar Alin sta la casa Mc Donald.

Vreau sa va multumesc din suflet pt tot ajutorul acordat noua. Fara voi nu era posibila operatia Iuliei aici.

Despre cum e aici, nu cred ca exista grad de comparatie cu sistemul din Romania. Cum se ocupa de noi, cum zambesc mereu, nu sunt nervoase, insclusiv laptop-ul de pe care scriu acum e de la ei cu internet inclus, evident. Cu mancarea e mai aiurea, pt Iulia, nu era ea nici acasa prea mancacioasa, mi-a spus sa il pun pe tata sa gateasca pt ca ei nu ii place mancarea de aici. Ii plac doar ursuletii haribo. Fuge dupa oricine si spune bitte gummy bear. E o figura. M-a rugat sa ii arat pe degete cate zile stam aici. Azi am surprins o discutii intre ea si tati in care ii spunea ca maine facem filmulet la fundulet si dupa aceea scoate lipomul si mergem acasa. Nu ne mai intoarcem aici.

Ma bucur ca am ajuns aici, probabil ca fiecare mama vrea ce e mai bine pt copilul ei, si credeti-ma ca nu visam sa strang banii pt operatie. Dar cu ajutorul lui Dumnezeu si cu ajutorul vostru suntem aici.

Va pup, revin cu vesti cand mai aflam ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Cami, nu am cuvinte. Nu stiu ce sa iti spun. Dar cred ca greul a trecut. Iulia stie cel mai bine si a descris perfect ce va urma. Asa ca, va asteptam acasa!

Si repet, inca o data, daca ai nevoie de ceva, DE ORICE, striga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cami ma bucur ca ati ajuns cu bine, chiar azi am intrebat-o pe Monnvas daca are vesti de la voi ! Sunt convinsa ca nu exista grad de comparatiei intre spitale si ma bucur ca va simtiti bine, Doamne ajuta in continuare sa mearga toate bine !!
Va asteptam sanatoase acasa !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumesc de ganduri bune Gianina34

Cami

Eu am mai facut cate ceva sa-mi toc nervii iar huna-i fericita.

Floric nu stiu cum sa reactionez in locul tau,ce sfat sa-ti dau...stiu cum mi-ar veni sa reactionez daca ar pati-o Isabella si incerc sa inteleg si parintii acelei fetite.

Magdy felicitari pentru zumba si sa dea Bunul Dumnezeu sa gasiti oamenii de care aveti nevoie.

Kea faine rau jocurile

Bianca drum bun

Pisik pentru nasii vostri

Mada sper ca esti ok

Matza gri sper ca si tu bb-le esti ok

Oli v-am admirat de fb

bebe numai bine si tie cu burtica cu tot

Ramona cum mai sunteti?


all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput