Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *445*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pai am simtit mirosul si am aparut Eva e binisor, ii mai curge putin nasucul, asa ca am decis sa o mai tin acasa. Mi-e groaza de toamna ce va urma, sper sa avem cat mai putini ghiocei raciti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna fetelor,

Va redau un dialog de aseara:
- Ati dormit la gradinita?
- Da, la panz.
- Si ceilalalti copii au dormit?
- Da, da' pangeau, o stigau pe mama lor.
- Si tu ai plans?
- Nu, da' nu puteam sa dom in ga'agia aia!


O sa pun si cateva poze din prima zi, pe la 11-12.

Azi de cum i-am dus si-au luat niste jucarii de acolo si au inceput sa se joace.Ne-au dat un pupic si si-au vazut de "treaba"

Noi pana acum apa beam tot din sticlute de Tedi cu dop cu supapa. E adevarat ca se rup capacele, dar cateva zile tot tin si apoi iau altele. Avem si canute cu pai dar nu cred ca le-ar ajunge, ca ai mei stau la gradinita de la 7.30 dimineata pana la 5 dupa-amiaza.
Tot asa se practica si la noi ca la Flori, cand iei copilul, iei sticla de apa si dimineata aduci alta.

Aaaaa si inca ceva : dimineata am intrebat o ingrijitoare daca au plans ieri si imi spune ca Bogdan a plans putin, dar nu dupa mine, ci dupa o jucarie ca nu o gasea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Ma bag si eu la cafea cu lapte. Desi am mai baut una, mi-e un sooooooooomn si am la treeeebaaaa... Azi avem shedintza cu parintzii, apoi ne-a promis tati ca ne duce la cumparaturi roshii... Adela e cea mai fericita! , dar si la mine pana si mersul la supermarket de devenit o mare kestie de cand sunt greu deplasabila...

Eh... om vedea si ce e la capatul celalalt...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Vin si io la cafea pentru ca m-a speriat Simona cu ce ne-a povestit de ochi-stafilococ-orbire Ian s-a trezit cu ochiul umflat; doctorita de la Mures numai marti si vineri vine la noi, asa ca mai am de asteptat...

O zi minunata tuturor gradinareilor si mamicilor din dotare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anamariame, ce fel de muraturi ai pus? Eu n-am mai vazut pina acum si arata tare bine!
Zici ca o duci pe Eva miine sau poimiine?
Si eu l-as duce pe Ian dar mi-e sa nu-l bolunzesc de cap sa-l duc 2 zile dupa atita "liber".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gina, am pus conopida, gogonele, castraveti, morcov taiat fasii, ardei gras, gogosar, 1 ardei iute si condimente.Eu pe Eva o duc fara probleme, ea oricum merge din iulie la gradi, singura problema e cu vindecarea completa. Si oricum cere in fiecare zi la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anamariame, ce fel de muraturi ai pus? Eu n-am mai vazut pina acum si arata tare bine!
Zici ca o duci pe Eva miine sau poimiine?
Si eu l-as duce pe Ian dar mi-e sa nu-l bolunzesc de cap sa-l duc 2 zile dupa atita "liber".


Daca e cu okisorul umflat, eu zic sa nu-l duci... cine stie ce mai agata peste, plus ca poate mai si da....

Zilele trecute eu intelesesem ca e bine, dar asa... nu prea e de gradi...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Daaa, am admirat si eu muraturile asortate !!


Mada, shopping placut diseara !! si pe noi ne duce tati in wkd la Timisoara asa ca sigur vom face o cura de mall

Bine, dupa ce m-a sunat Monnvas sa-mi spuna ca totusi merge la Cluj m-am cam dezumflat ca iar nu ne vedem, Cami a plecat si ea din Timisoara dar asta e, data viitoare !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata

Am plasat si eu Injinerul la gradi. Problema lui e ca a pus ochii (mai demult) pe o fata de la grupa mijlocie si el e la mica si vrea in clasa la Octavia. Oricum, la gradi este atat de cuminte, ca imi vine sa-l crantzan.

Deci maine, in ciuda importivirilor sortii (si ale sortului), plec la Cluj. E prima data cand plec departe de pitic. Keep your fingers crossed!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

GINA pupam ochisorul. Te cred ca esti nelinistita, si eu as fi in locul tau. Noi am avut o singura conjunctivita si am folosit cu succes Tobrex (picaturi cu antibiotic)

BIANCA Vladimir made my day!

Mergi la inceput