Burtici de mai-iunie 2013 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Buna dimineata fetelor!

Duduta, eu in fiecare dimineata ma scol fresh, ma ingrijorez, dar nici nu apuc sa ma ingrijorez bine ca reapar greturile :). Sper sa fie si la tine la fel.

Fetita mea se roaga in fiecare seara la DoamneDoamne sa-i trimita o surioara; si daca nu mai are surioare sa-i trimita un fratior. Ea nu stie de bb, dar vorbeste de surioara mai mult ca nicioadata.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Aseara zice : Mama dar daca nu mai are nici fetite nici baietei, ce ne facem?? E asa de dulce. Ma distreaza ca se autoconvinge ca si baieteii sunt ok : Si baieteii sunt dulci, uite bb Eric e dulci, si e baietel. :)


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Aseara zice : Mama dar daca nu mai are nici fetite nici baietei, ce ne facem?? E asa de dulce. Ma distreaza ca se autoconvinge ca si baieteii sunt ok : Si baieteii sunt dulci, uite bb Eric e dulci, si e baietel. :)


Vicky si Printzesone




Buna!
Ce dulce e fetita ta !
Nici eu nu mai am semne de sarcina ,am sa fac programare pentru saptamana care vine la eco sa-mi iasa din cap grijile.
Nici eu nu le-am spus nimic copiilor.Mi-e frica de cel mic cum va reactiona ,ca cea mare-i stiu pozitia :"nu mai vreau bebelusi...."

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui duduta190578

Buna dimineata fetelor,toata noaptea am visat ca mergeam la control si-mi daduse o lista de vreo 10 medicamente,sarcina parca nu se vedea....un cosmar.
Carina,da-ne un semn draguta!!!!
Fetelor sa aveti o zi buna.Eu nu mai am nici un semn,nu greata,nu sani grei....cred ca nu mai sunt nici eu insarcinata.

duduta nu te descuraja ,posibil esti una dintre norocoasele care au o sarcina cu adevarat usoara.Uite asa imi fac si eu curaj ,si stiu ca se poate asfel de sarcina ,asa a fost a mea cu baiatul ,poate acum tot baiat am ,bazandu-ma pe semne.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Vio, cred ca cel mic va reactiona bine. E de o varsta cu a mea, la 4 ani, isi doresc bebelusi acasa :).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Salutare,
Revin cu vesti. Testul de ieri a fost clar pozitiv: a aparut instant a doua liniuta. Oricum semnele erau destul de clare.
Fiind a doua sarcina eu nu ma grabesc cu controalele, mai astept 2-3 saptamani ca sa-mi spuna ceva concret. Pana atunci ma lupt cu sooooooooomnul ingrozitor (am citit si primul capitor si as fura perna de care se povestea); pur si simplu n-am energie de nimic... iar piticul meu e mamos si vrea ca mami sa le faca pe toate.

Treceti-ma si pe mine pe lista:
UM 13 august 2012
DPN 20 mai 2012
Eu as spune 5+... adica s-au incheiat cinci saptamani si sunt in a sasea. O fi corect asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Palinio, e corect 5+.

Moni, Flafi, Ramona ce faceti? Sunteti bine?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Sunt la servici, incerc sa muncesc. Ieri am tot cautat pe internet poze si video-uri din saptamana 6, acum incerc sa ma mai abtin, incep sa devin ineficienta.
Vineri am programare la medic sa ascultam inima!


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paulinio

Salutare,
Revin cu vesti. Testul de ieri a fost clar pozitiv: a aparut instant a doua liniuta. Oricum semnele erau destul de clare.
Fiind a doua sarcina eu nu ma grabesc cu controalele, mai astept 2-3 saptamani ca sa-mi spuna ceva concret. Pana atunci ma lupt cu sooooooooomnul ingrozitor (am citit si primul capitor si as fura perna de care se povestea); pur si simplu n-am energie de nimic... iar piticul meu e mamos si vrea ca mami sa le faca pe toate.

Treceti-ma si pe mine pe lista:
UM 13 august 2012
DPN 20 mai 2012
Eu as spune 5+... adica s-au incheiat cinci saptamani si sunt in a sasea. O fi corect asa?

Acum putem sa-ti spunem oficial :
Sarcina usoara!
Bine ai venit!
Perna cred ca trebuie s-o imprumuti de la flafi ca eu ced ca a renuntat la ea.
Asa e bine ,ai implinit 5 saptamani.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

De simtit ma simt bine. Dimineata am greturi, iar daca ma apuca in timpul zilei, e o senzatie ciudata, ma iau niste calduri si stare de lesin! Am observat ca imi trece cu mancare! E adevarat ce se aude ca cinbe are greuti va avea fetita? Mamele de baieti nu au simptome dinacestea de greata?

6+

Mergi la inceput