Burtici de mai-iunie 2013 (2)

Burtici de mai-iunie 2013 (2) | Autor: MaiIunie2013

Link direct la acest mesaj

Asa a inceput odiseea noastra:
1





Suntem un de cu


Mai


mcoca
UM 28.07.2012,DPN 04.05.2013

Flafi
UM 30.07.2012,DPN 06.05.2013


VIOIKA76
UM 04.08.2012,DPN 11.05.2013


mony_omv
UM 05.08.2012,DPN 12.05.2013


Paulinio
UM 13.08.2012,DPN 20.05.2013






Email comun : maiiunie2013@gmail.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata!

Sa avem de acum incolo numai capitole pline de vesti bune!
Multumim Vicky !
O zi buna !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata mamici,eu azi am avut o sangerare mai maronie,fata de zilele trecute cand era mai rozie.Nu stiu ce sa fac,poate e bine sa sun doctorita sa-i spun.
Carina,tu utrogestanul il iei pe cale orala sau veginala?Este de 100 sau 200 mg?
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui duduta190578

Buna dimineata mamici,eu azi am avut o sangerare mai maronie,fata de zilele trecute cand era mai rozie.Nu stiu ce sa fac,poate e bine sa sun doctorita sa-i spun.
Carina,tu utrogestanul il iei pe cale orala sau veginala?Este de 100 sau 200 mg?
Sa aveti o zi frumoasa!

duduta cred ca e de bine daca nu mai e culoarea roz.Daca acum e maro inseamna ca e un rest de la sangerarea ce ai avut-o zilele trecute.Sangele este mai de mult acolo sus si atunci cand ajunge afara este maro ,eu asa stiu.Cred ca in curand se va oprii si scurgerea maro.Oricum e bine sa tii legatura cu medicul tau.Tin pumnii!


Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

BUna fetelor!

Nu stiu ce se intampla, am scris 3 mesage de pe contul comun care nu au fost moderate, au fost STERSE. POate ne lamureste vre-un moderator ce se intampla.

Cine vrea pe listuta sa ridice mana :).

Duduta, si eu zic ca e de bine maroneala.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Da Doamne sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina11 spune:

duduta eu iau utrogestan de 200mg,iau de 3 ori dimineata,dupamasa si seara,intravaginal mi-a recomandat pt ca eu am risc de avort,draga mea ca mie mi-au incepti scurgeri roz apoi s-au facut maronii,apoi au inceput sangerarile,mai bine vb cu doctorul despre asta,nie mi-au incetat sangerarile,doar putin sangerez cand merg la baie,acum de-abea astept luni sa ved ce o fi merg iar la control vreau sa zic ca eu tot sani grei si durerosi am,plus is foarte somnoroasa,si urinez des desi incer sa evit sa merg la toaleta dupa cum spuneam ca am mici scurgeri de sange ,is cu sufletul la gura pana luni si stau la pat incer sa nu fac efort.Daca totul va fi bine si bebe rezista si se tine bine Vio ar trebui sa fim mamici deodata ca ti-am citit ca si tie ultimul cm a fost pe 4 august ca mie,deci medical sunt 5 saptamani si 4 zile,sper sa fie totul bine, voi dragelor cum sunteti totul bine?va pop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata !
Sper ca toata lumea e bine!
carina la mine UM este tot 4 august ,dar de nascut nu cred ca apuc 40 saptamani ,tinand cont ca la mine e a treia nastere ,dar mai e pana acolo.
Si mony_omv are UM 5 august din cate mi-aduc aminte ,asa ca suntem mai multe cu DPN apropiate.
Vicky si eu sunt curioasa sa aflu de ce s-au sters mesajele.
Pe mine parca nu ma mai dor sanii ,bine ca nici mai inainte nu ma-u durut decat la sfarcuri ,si parca de dimineata nici greata nu am avut.Ma gandesc ca sarcina asta poate seamana cu cea de la baiat unde nu am avut greturi si nici o alta problema ,dar atunci in schimb ma dureau sanii rau de tot.Recunosc ca ma mai loveste cate un gand rau din cand in cand ,insa sotul ma incurajeaza sa gandesc pozitiv si sa nu ma mai gandesc la toate prostiile.
Maine iarasi zi agitata ,incepem scoala si gradinita si trebuie sa ma impart sa ma duc cu amandoi ,fiind prima zi o sa traga amandoi de mine.
Am uitat sa schimb semnatura ,ieri am implinit 6 saptamani .
Sa dea Domnul sa fie numai bine pentru noi toate !
Va doresc o saptamana cat mai buna!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata fetelor,eu azi nu am mai sangerat,nu stiu o fi de bine?
Am sa mai cumpar un test de sarcina azi sa vad daca se fac 2 liniute la fel de repede cand am facut prima data,sau daca dureaza ceva mai mult nu cred ca e de bine.
Eu am avut UM pe 14 august,si as avea DPN-ul pe 21 mai,dar deocamdata am de vazut daca e totul bine,sa ma pot gandi deja la DPN.
Va doresc o duminica placuta,o saptamana usoara plina de rezultate bune asa cum ne dorim toate.
VIOIKA,sa traiasca copilasii si sa aibe mult spor in noual an scolar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina11 spune:

Duduta eu zic ca e semn bun ca s-a oprit sangerarea,parerea mea e ca a fost de la nidatie,ecograf ceva ai facut?
In rest fetelor voi ce faceti cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Si ei vreau in listutza!!!

6+

Mergi la inceput