Burtici de mai-iunie 2013

Burtici de mai-iunie 2013 | Autor: simona-maris

Link direct la acest mesaj

Buna , tuturor! Am deschis odiseea de mai-iunie 2013. Parca a mai incercat cineva sa deschida subiectul, dar observ ca e inchis, si alt subiect nu am mai gasit.
Eu sunt mamica unei minuni blonde, Stefan, de un an si 10 luni, si acum cred si sper ca un al doilea ingeras este pe drum. Duminica voi avea confirmarea.
Va astept aici pe toate mamicile nou-noute , care vor avea bucuria intalnirii cu cu pui mic in mai sau iunie, sa ne spunem bucuriile si temerile, sa ne impartasim grijile , implinirile sau sperantele.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simona, sarcina usoara si bebe sanatos!

Burtici de mai-iunie, o odisee frumoasa va doresc!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonabb spune:

Ieeeei la fix!!!

Bine v-am gasit, burtici mici!

Sunt o fosta aspiranta care a reusit sa ramana insarcinata...Sunt de fericire!!!

Dupa calculele DPN-ului, acesta ar fi pe...5mai2013! Sunt, sunt, sunt fericita!

Va pup si sper sa decolam impreuna spre aceasta odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Wow, Ramona, felicitari! In cate saptamani esti ? cum ai aflat asa repede? Eu duminica de-abia voi primi confirmarea. Sper sa fie un pui acolo, il astept de cateva luni. Anul trecut in iulie am pierdut o sarcina la 14 sapt si de atunci imi doresc enorm un piscotel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonabb spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona-maris

Wow, Ramona, felicitari! In cate saptamani esti ? cum ai aflat asa repede? Eu duminica de-abia voi primi confirmarea. Sper sa fie un pui acolo, il astept de cateva luni. Anul trecut in iulie am pierdut o sarcina la 14 sapt si de atunci imi doresc enorm un piscotel mic

Multumesc Simona! Tin pumnii!
Pai ultima mea menstruatie a fost pe 29 iulie...Azi e ziua a doua de intarziere asa ca am facut test! Rez. clar: DOUA LINIUTE MAAAARI
!!!!
Am 4 sapt si 5 zile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ramona, felicitari!!!!!

Simona, tu nu ai facut inca testul?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonabb spune:

Multumesc, Mcoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

N-am facut testul inca, pt ca maine ar trebui sa-mi vina. Dar avand 2 sarcini in ultimii doi ani, cunosc starea. Sani mari, durerosi, greata seara , pofta de castraveti murati, slabiciune maxima, ameteli.si lista poate continua....Poate sunt auto-induse, pt ca imi doresc ff mult, dar am eu un feeling asa ca e cu ochi
Cred ca nu rezist pana duminica si bag maine seara un test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simona, mie trebuia sa-mi vina sambata trecuta. Vineri seara am facut un test :) si hop 2 liniute. Asa ca poti sa faci maine linistita.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonabb spune:

Simona, tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna burtici mititele!
Ca venii vorba de teste eu l-am facut in ziua 24 a CM pentru ca din ziua 22 am avut usoare greturi in fiecare zi ,si cunosteam senzatia .
La noi este cu repetitie dar bucuria este la fel de mare.
Eu am mai avut o sarcina in februarie(deci acum ar fi trebuit sa nasc,fetele de la odiseea unde ma-m inscris si eu ,nasc acum) insa am pierdut-o repede (a fost avort menstrual ,practic daca nu faceam teste nici nu stiam ca sunt insarcinata)
Sper ca de data asta sa mearga totul bine atat la mine cat si la toate gravidutele ce se vor inscrie aici!
Pupici!
Sambata fac 4 saptamani ,UM a fost 4 august.

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput