Burtici de mai-iunie 2013 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mony_omv

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

CArina, eu sper totusi sa ai vesti bune de la doctor.

Vio, cum mai stai cu simptomele?

Eu am fost fff obo in wk. In timpul saptamanii trag de mine cu lucru, cu a mica, dar in wk cad efectiv.


Vicky si Printzesone




Si eu as dormiiiiiiiiiiiiiiii.
Non-stop daca se poate. Problema e ca am niste examene ff importante in 30 sept si 7 oct, trebuie sa invat si m-am si lasa brusc de fumat!
Si am inceput sa ma ingras!Voi cum stati cu cantarul?


6+


Bafta la examene Mony!


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Eu dimineata iar am sangerat maroniu,am o teama mare de tot.Ieri am facut si eu un test de sarcina dar a iesit tot pozitiv,si abia maine dupa amiaza merg la control sa vedem cum o fi.La mine e si prea devreme,de asta imi tot spune doctorita ca mar elucru nu stie daca poate sa vada.Sincer cand i-am spus ca am sangerat maroniu nu prea a fost increzatoare doctorita,nu mi-a spus ca e rau,dar nici de bine nu cred.Astept maine dupa amiaza sa vedem cum o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Moni, bafta!! Dai examenul de expert contabil?

Cu greutatea, hmmm, oscilez +/-600g. Eu cand am ramas gravida eram in plina cura de slabire. Slabisem 6 kg si mai doream 3 sa ajung la greutatea mea ideala :). Acum nu mai tin regim, normal, in schimb sunt f atenta la dulciuri, nu mananc paine, fainoase in gen.

E posibil sa retii si apa, si de aia sa "te ingrasi" brusc.




Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Moni, bafta!! Dai examenul de expert contabil?

Cu greutatea, hmmm, oscilez +/-600g. Eu cand am ramas gravida eram in plina cura de slabire. Slabisem 6 kg si mai doream 3 sa ajung la greutatea mea ideala :). Acum nu mai tin regim, normal, in schimb sunt f atenta la dulciuri, nu mananc paine, fainoase in gen.

E posibil sa retii si apa, si de aia sa "te ingrasi" brusc.




Vicky si Printzesone




Da , ||CECCAR-ul il dau. L-ai dat cumva? Sper sa il iau acum, sigur la anul nu o sa fiu in "forma" mai buna, sau cel putin nu o sa am deloc timp!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Moni, nu, eu nu sunt pe ^parte economica. Am o verisoara care il da acum. Bafta multa, multa. Imi dau seama ce greu e. Mie imi e greu sa ma adun sa termin un nenorocit de raport.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Mobilizeaza-te acum... cu bebe mic e muuuuuuuuult mai greu sa faci ceva. Treci peste starea de somnolenta, greata etc... peste lipsa de chef... Astea vor fi prezente si peste un an dar mai ai in plus si grija celui mic... Va fi infinit mai greu.

(Am un baiat de aproape 4 ani si acum sunt 4+ dar inca nu e confirmata de nici un test, doar de feelingul meu si lipsa menstruatiei, de aceea ma intrat sa vad ce e pe aici :) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

paulinio - te asteptam :)

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Carina asteptam un semn de la tine,esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Paulinio, hai cu testu :).

Carina, ai fost la doctor?

Vio, un an nou scolar usor si plin de realizari! Maya a inceput "en douceur" cu chiul cat cuprinde ca e bunica aici. Pleaca miercuri, duminica plecam la mare, asa ca luna sept va fi fost una linistita :).



Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata fetelor,toata noaptea am visat ca mergeam la control si-mi daduse o lista de vreo 10 medicamente,sarcina parca nu se vedea....un cosmar.
Carina,da-ne un semn draguta!!!!
Fetelor sa aveti o zi buna.Eu nu mai am nici un semn,nu greata,nu sani grei....cred ca nu mai sunt nici eu insarcinata.

Mergi la inceput