De ce le este oamenilor frica?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Intervin doar pentru a atrage atentia asupra cuvantului HOMOFOB.

Cuvantul Homofob nu se regaseste nici in DEX si nici in DOOM.

Radicalul homo element prim de compunere savanta nu trebuie confundat cu cuvantul latinesc homo (om).
Conform altor dictionare internautice si a limbajului de zi cu zi

HOMOFOB, HOMOFOBIA = frica, aversiunea fata de homosexuali.

Edit:
ANTROPOFOBIA = FRICA DE OAMENI

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas

Desigur ca, ne-au cam dezumflat moderatorii din discutie si nu prea isi mai are rostul;


http://www.youtube.com/watch?v=ybVb3t560oY

-------------------------------------
Just derpin' around



Asa, iepurasilor!



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

BU HU HU.............
Mie mi-e frica de lifturi(nu le folosesc),de avion,desi l-am folosit,nu mai vreau,de serpi si gandaci.

In rest...poate sa le fie frica la altii...de mine,ca eu nu-s fricoasa.Insa sa vezi cum un amarat de paianjen,nimerit din greseala in camera..ma face sa tip si fug in baie....,in timp ce fiica-mea si sotul se distreaza pe socoteala mea dar nu ma sperie de exemplu ..cum sa zic...nici oamenii,nici vreun atac,ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

mda, si eu am instinctul de conservare cu multe doage lipsa...Bin Laden? Da-l in ma-sa. Un gandac? SA FUGIM IN MUNTI, SA PIERIM IN FLACARI, SARITI FRATI ROMANI, PARJOLITI HAMBARELE SI OTRAVITI FANTANILE, SFARSITUL E APROAPE!

Just derpin' around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Bin Laden e mort taica de mult... cum se zice? De morti numai de bine.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mie mi-e frica de Alzheimer.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Si mie, mai ales ca maica-mea de asta a murit.

Prefer insa sa ascund temerea asta undeva "in the back of my mind".

Tu cine ziceai ca esti?

Just derpin' around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

mda, si eu am instinctul de conservare cu multe doage lipsa...Bin Laden? Da-l in ma-sa. Un gandac? SA FUGIM IN MUNTI, SA PIERIM IN FLACARI, SARITI FRATI ROMANI, PARJOLITI HAMBARELE SI OTRAVITI FANTANILE, SFARSITUL E APROAPE!

-------------------------------------
Just derpin' around


Zau,e a doua oara cand ma faci sa rad de-mi sare capsa a treia...de la sutien(marius,pune stelute daca crezi ca e deplasat cuvantul),da` zau ca mi-e frica...si de carabusi si de caradasti(gandacii aia mari,zburatori cu coarne) si de rame.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Mie imi este frica de necunoscut, imi este frica de ce viitor ii asteapta pe copii mei si daca peste ani nu pot sa le ofer ceea ce le ofer acuma, imi este frica de unele animale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

De durere.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput