De ce le este oamenilor frica?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@marius

Iertati daca au fost "iesiri" neintentionate, insa nu sunt aici sa provoc pe nimeni si vorbesc dintr-o tara libera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas

@marius

Iertati daca au fost "iesiri" neintentionate, insa nu sunt aici sa provoc pe nimeni si vorbesc dintr-o tara libera.


Aici sunteti sub jurisdictia www.desprecopii.com ca tot doriti sa utilizam cuvinte exacte, care jurisdictie este obligatorie pentru absolut toti indiferent de unde scriu la un moment dat un mesaj sau altul. Nu are absolut nici o relevanta tara de origine sau de rezidenta sau oricare alt element de acest gen.
Hannen - si pentru tine este valabila avertizarea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@marius

Trebuie sa clarific: prin "vorbesc dintr-o tara libera" am vrut sa spun ca m-am obisnuit asa, cu exprimarea libera din USA, iar nu ca as dori sa impun (prin cele deja scrise) oarecare grad de libertate de exprimare acestui forum.

citat/"cuvinte exacte"
Daca ati inceput sa va "ascutiti" cuvintele - precum ziceti - inseamna ca am avut si eu un rost pana la urma cu tot ce-am scris si sunt in sinea mea multumit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Va trebui sa luati o decizie:
Ori va adaptati modul de exprimare la cerintele acestui site/forum si este Ok
Ori nu veti face aceasta si in acest caz ne luam la revedere.
Nu imi ascut cuvintele insa sunt foarte transant inclusiv cu dvs. Regulile sunt absolut aceleasi pentru toata lumea in mod egal inclusiv pt dvs.
Va doresc o zi buna!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

MihaiTexas, daca scopul acestui subiect este de fapt sa te "iei la tranta" cu moderatorii, sa le arati tu lor ce lipsiti de iubire si fricosi sunt, cum cenzureaza ei si nu dau libertate de exprimare, te sfatuiesc prieteneste sa isi salvezi energiile si timpul facand altceva, mai util. Am mai trecut prin astea de multe ori de cand e forumul acesta, in diferite variante si cu diferiti urseri. Stim "cu ce se mananca", poti sa iti gasesti alt razboi de purtat.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@marius

"ascutit" cuvinte

exprimare insuficienta, IERTATI

Am vrut sa spun ca, intrând la dvs. pe forum cineva care are "acasa" laborator de analize ale sângelui cuvintelor, v-am facut sa fiti foarte atenti la sensul EXACT al cuvintelor.

Nu am nici un motiv sa jignesc pe nimeni, poate de pe acum ma cunoasteti si stiti deja ca acesta e un lucru serios pentru mine:

"Si care va vrea sa fie întâi între voi, sa fie tuturor SLUGA."
SfântaEvanghelie dupa Marcu 10:44

Cu inchinaciuni,
Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@hanen

"razboi cu moderatorii"

Ce treaba am eu cu moderatorii in afara sa ascult de ei?

Iar de tine hannen, mie nu imi este frica. Am prieteni musulmani, cu care am fost si la facultate si i-am avut si invitati in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

Desigur ca, ne-au cam dezumflat moderatorii din discutie si nu prea isi mai are rostul; si am zis si eu destule, si spre rasuflarea usurata a unora, o sa imi iau la revedere de pe acum. Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Mihai,eu nu asteptam vreo confirmare sau infirmare ca ti-ar fi frica de mine.Nu ma astept sa starnesc asemenea reactii/sentimente.Din contra,mi-e frica mie de omul caruia ii este frica de mine fara sa-i fi facut personal nimic,fara sa ma cunoasca.Cum poti sa stii ce reactie are vreun fricos de asta care te considera monstruos pt ca te da de gol basmaua sau barba?Poate vine si imi da una in cap pe motiv ca ii este frica de mine.Sau poate se isterizeaza cind ma vede pe strada,alaturi in autobuz sau in magazin.Doamne fereste sa intilnesc asa oameni care se tem de semeni.
Ca om normal si adult mi se pare normal sa nu te temi de oameni asa aiurea doar pt.ca apartin unei religii.Dar oamenii se tem de ceea ce nu cunosc!


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas

Desigur ca, ne-au cam dezumflat moderatorii din discutie si nu prea isi mai are rostul;


http://www.youtube.com/watch?v=ybVb3t560oY

Just derpin' around

Mergi la inceput