Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Floric mi-am amintic ca-s datoare cu un raspuns.De ce ii cheama acum la recapitulari....presupun eu caci d-na se plictiseste cat sta la scoala si-si incarca timpul cu copii...si stii noi ce-i mari suntem crizati ca pierd timp cu dus-adus la/de la scoala...cu teme de vacanta dar copii au fost tare fericiti caci s-au intalnit ..pana la urma au si scris cate ceva in caiete de buna voie..

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!


Ei, no, am intrebat ca nu am mai auzit asta pana acum. dar daca a fost de placere si util inseamna ca a fost bine.

Spor la lectii si la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salutare fetele!

Azi e rost de beutura, implinim 7 ani de casnicie!
Asa ca barul e la dispozitia voastra...

Pup gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Magdy & sotul

Sa fiti sanatosi si sa va iubiti la fel de mult

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

magdy - numai bine va dorim incontinuare, muti-multi ani fericiti, linistiti si impliniti

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu am fost la gradinita Adei si sunt ff incantata de ce am gasit acolo : o educatoare entuziasta cu un bebe de 7 luni care pregatea coliere cu fluturasi pt noii gradinari, f relaxata dar si in tema cu temerile noastre la aceasta prima integrare in colectivitate drept pt care luni va fi program de voie,careu in curtea scolii apoi merg toti in clasa insotiti de mame ca sa se cunoasca mai bine apoi de marti - vineri program scurt de cate 2 ore ca sa nu fie desprinderea prea brusca, mi-a placut tare mult optica ei si pare sincer dedicata copiilor, apoi avand bebe mic inca are proaspat in minte atasamentul fata de copil la varste asa mici, ce mai : mi-a placut !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

vre-o veste ceva de la monn?


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salutare!

Pup si eu (intarziat ) de "la multi ani!" Anele si Mariile dragi, pup si Ph-ul de un an si proaspat crestinat si urez sanatate si fericire familiei Magdei!!

Si mai pup si cucuiul Adei, fireste!

Monn, am tinut pumnii , sunt sigura ca totul a decurs impecabil si de-acum urmeaza distractia pe cinste!

Ma bucur mult pentru progresul Iuliei si pentru reusita campaniei, felicit toate tufetele grozave implicate si prietenii lor minunati si astept cu incredere deznodamantul fericit! Cami si Iulia, sunteti mereu in inima si gandurile mele!

Eu am avut o perioada mai apatica si mai retrasa (dar voyorista , v-am citit), insa suntem bine, sanatosi, voiosi. La gradi inca nu mergem, am aflat ca "obligatoriu" e de la 4 ani (anul in care ii implineste) si ne-am lasat pe tanjeala, tot prelungim momentul , dar probabil ca in toamna asta se va intampla totusi, mai vedem. Incepe sa se dezlege si limba, tot cu engleza in frunte, insa progresele sunt tot mai mari si mai rapide, de cateva zile e ca o maimutica, repeta tot ce aude , e delicios (dar voi cunoasteti deja ). A reusit sa-si traga si doua prietene de vreo 5 ani in fata blocului, care se bucura cand il vad pe "amiguito" si ii fac favoruri, se cunoaste si se joaca cu tot mai multi si feluriti prichindei, deci ne integram :).

Pisigri, scuze ca raspund asa tarziu, "butoanele" alea la blogul Simonei sunt facute cu "pages" (pagina = butonul) in cadrul unui sablon, scrie in footer care anume, ceva cu window, nu mai stiu exact acum. Deci nu-i mare filozofie, cotrobaie pe-acolo si te prinzi. La SEO nu ma pricep.

Si va mai sunt datoare cu niste multumiri pt raspunsurile la problemele mele mestecacioase, Luca raspunde tot mai bine la atentionarile mele, suntem pe drumul cel bun. Si cu niste pupici Ancai, cum nu ma uita ea mereu !

Pup tufetele (pe burticoase mai indesat)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou, tufete.
Phiphi s-a trezit voioasa, tare bine dispusa, gata de gradi...dar am simtit ca-i cam caldutza, i-am luat febra- 38 rectal. No, nu-i bai, stam acasa. Toata ziua vesela, a mancat bine, a baut suc de portocale cu catina:D, la 14 a adormit de pranz. A dormit foarte bine dar cu gura deschisa, avand nas fornaitor. Pe la 16 am auzit-o foindu-se, vorbea ceva, merg la ea...ardea. Rau. Ii iau rapid febra- 40 rectal. No, f%$-i, asa m-am pierdut ca nu mai stiam unde-s supozitoarele cu paracetamol.
In fine, i-am pus 2 (credeam ca-s de 125, apoi am vazut ca-s de 250, deci i-am bagat 500 deodata), in 15 minute i-a mai scazut pana la 39.5.
Problema e ca dritza noastra nu e in tzara pana luni. Am mers repede in vecini, avem un pediatru in vecini, ne stim de prunci, e ceva mai tinerel ca mine. A facut Phi ca toti dracii (si ala m-a pus sa-i dau bluza jos de tot), abia i s-a putut uita in gat, era sa-l borasca. O secunda cred ca a apucat sa se uite, el zice ca a vazut tot, ca sunt multe secretii, pe cale sa se suprainfecteze, plm. I-a prescris augmentin.
Amu io-s cu morcozii in posterior citind prospectul, desigur. Odata ca io nu-s sigura ca e necesar, de-mi zicea dr. noastra nu cracneam, asa...am dubii. Sa-i dau, sa nu-i dau?...Daca face reactii adverse? Daca de fapt n-are nimic bacterian? Blabla. O sa-i dau, ce sa zic, ca n-as risca...voi ce ati face in locul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ilinca, eu zic sa-i dai!
Nici eu nu sunt prea entuziasta cand vine vorba de medicamente, insa cand avea Luca 1 an jumate, chiar inainte de a pleca din tara, ne-am compromis si noi, tot cu augmentin, din cauza unei tuse urate insotita de febra (luat dupa ureche - ureche insemnand intuitia mea si sfatul farmacistului ). Si a fost eficient la momentul respectiv si nici nu a insemnat distrugerea imunitatii copilului, ca uite, sunt doi ani de atunci, si nu a mai luat niciun antibiotic, e sanatos si rezistent. Dupa mine nu-i chiar un capat de tara daca ia antibiotic fara sa fie absoluta nevoie, o data, intr-o situatie de urgenta.
Multa sanatate Sophiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ilinca, imi pare rau.
Alternativa ar fi sa stepti pina miine dimineata, sa te duci sa ii ia singe (sfatuiesc din vena, nu din degetel, la sfatul celor de la laborator care spun ca din degetel se obtin multe rezultate anapoda) si sa-i faci o hemoleucograma; aia te lamureste daca e viroza sau daca e ceva bacterian.
Pe de alta parte, si viroza fiind, se poate suprainfecta cu ceva bacterian si tot la antibiotic sa ajungi.
Nici mie nu mi se pare un capat de lume un antibiotic, simai ales ca dr voastra nu e in zona, i l-as da, sa evit complicatii inutile. Acum, poate sa ma certe Mada, ii dau voie dar iti spun ce as face eu. Stiut e caa eu sunt si prapastioasa de felul meu, la herpangina plingeam uitindu-ma la stocul de antibiotice din frigider si la recomandarea medicului sa mai astept. Dar e drept, noi nu aveam nici un fel de simptom...Sanatate !!!



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput