Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

wow Novus, ce patanie urata, exact de chestia asta mi-e frica si mie mereu, ca Ari tot trage de timp pana se aseaza efectiv sa se dea pe tobogan, la voi vad ca e mai frumos amenajat parcul, la noi nu exista nicio mocheta
pupam capusorul de papusasanatate Adei.

tinem pumnii si d-nei dr, baftaaaaaaaaaa Monnvas





www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

vin si eu cu pupici intarziati pentru mariile si anele noastre mari si mici pe care le vreau sanatoase si voioase tot anul
pupacesc si keutu 2 pentru anisorul lui
monnvas - tin pumnii stransi-stransi sa iasa totul bine
novusel - ti-ai mai revenit din emotii, cum a fost peste noapte? sunteti in forma, daa?

noi raportam un wk in care am aprofundat (pana la refuz) parcul kiseleff, un mancat cu pofta mancare de canari(despre semintele de mei e vorba, se intelege, nuu?) sambata seara si vomitat totul la scurt timp la culcare, descoperit omleta magica (la noi mai toate sunt cu ceva praf magic, dupa cum se observa) si clatitele pufoase cu boabe de porumb (care sambata dimineata nu prea au avut succes (decat, asa, cam cu jumatate de gura ) in schimb peste zi numai despre astea mi-a vorbit, raportez si un tort pufos cu mere si cioco (trebuia sa pun fulgi de cioco dar din motive de nedescoperit asa ceva de catre tati la cumparaturi, m-am resemnat cu o tableta de ciocolata amaruie - ca asta-i mai subtire si am putut-o bucateli mai usor) - dupa cum se observa, mi-a revenit cheful de bucatareala

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

kea- deabia astept sa ne povestesti de picnic, imi si inchipui ce emotii ai avut
pacat ca am vazut tarziu ca iti si sugeram niste briose si de dulce si de sarat ca astea-s tare aspectuoase si te scoteai usor
de asemenea as mai fi sugerat si ceva de rontait - niste saleuri, crochete, covrigei si fursecuri
eventual si niste mini pizza

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gianina , da, totul a fost ok, s-a culcat tarziu ca de obicei si a dormit tun pana dimineata, acum e afara cu mama

Am vorbit si cu Mada care m-a linistit ca nu am facut radiografia degeaba ( ca asta imi era ultima pasarica din cap ) dupa cum zice dr de gen Costin

Sper sa fie totul bine si in continuare


Bebestrumpf, nici la noi in parc nu e mocheta, cazatura a fost la un loc de joaca amenajat pe o terasa a unui restaurant

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

SALUTARE!
am citit doar putin din urma, sper ca sunteti toate bine...in afara de NOVUS sper ca nu a mai patit nimeni nimic.
noi am fost la tara ieri, la socri si Crina s-a distrat ca de obicei cu catelul si purcelu...si a curatat porumb si a intrat in cada cu struguri sa vada cum se zdrobea pe vremuri si alte aventuri de genu asta. duminica la tara e cea mai fericita!
e ultima saptamana la cresa, deseara mergem sa luam lista de rechizite pentru gradinita.
o saptamana minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

am uitat sa zic La multi ani pentru Keutzu nr. 2 si pentru Anele din dotare
sper ca se mai primesc felicitari si cu intarziere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

MONNVAS

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

MONNVAS



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

HAI, MONN, HAI CA POTI

Zi-le Loredana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Floric mi-am amintic ca-s datoare cu un raspuns.De ce ii cheama acum la recapitulari....presupun eu caci d-na se plictiseste cat sta la scoala si-si incarca timpul cu copii...si stii noi ce-i mari suntem crizati ca pierd timp cu dus-adus la/de la scoala...cu teme de vacanta dar copii au fost tare fericiti caci s-au intalnit ..pana la urma au si scris cate ceva in caiete de buna voie..

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput