Huiduieli la o nunta ...

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

[/quote]
Bun, de acord, dar nu vad legatura cu huiduielile de la nunta?
Poate te-ai gandit ca bietii copii mentionati de tine mai sus ar trebui sa invete cum sa se comporte pe viitor ca forma de revolta!
[/quote]

pei simplu ,cei care fluiera ,ca sunt batrani sau tineri pot fi din familii care au avut educatia aia schioapa de care vorbeam;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

pfaaa ce articol...si cica aia care huiduiau sunt mitocani
tantita asta care a scris articolul este una plina de stil si educatie ,de mare valoare
..da da stiu noi tot poporul suntem niste mitocani ,ca au huiduit 200 de zapaciti, dar la gramada suntem mitocani ca doar am votat "da",dar "dna" ziarista nu s-a referit la toti pensionarii ci doar la unii din ei ,aia partaiti ,pe care ii stie doar dansa sau sa-i zic ea ca nu merita respect

ei uite , ca asa cum nu-mi place mircea badea pt abordarea lui ,ca nah traieste in romania si-i ocupa tot creierul ,asa nu-mi place nici articolul asta ..ca sa fie clar mie chiar nu-mi plac mitocaniile , indiferent de unde vin ... usl,pdl,psd,prm ..sau de la oamenii de rand..cum sa aprob asa un articol de toata jena ..exact ce spuneam ,catei mici , cu gura mare, mai pe scurt lingai in toate taberele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

pfaaa ce articol...si cica aia care huiduiau sunt mitocani
tantita asta care a scris articolul este una plina de stil si educatie ,de mare valoare
..da da stiu noi tot poporul suntem niste mitocani ,ca au huiduit 200 de zapaciti, dar la gramada suntem mitocani ca doar am votat "da",dar "dna" ziarista nu s-a referit la toti pensionarii ci doar la unii din ei ,aia partaiti ,pe care ii stie doar dansa sau sa-i zic ea ca nu merita respect

ei uite , ca asa cum nu-mi place mircea badea pt abordarea lui ,ca nah traieste in romania si-i ocupa tot creierul ,asa nu-mi place nici articolul asta ..ca sa fie clar mie chiar nu-mi plac mitocaniile , indiferent de unde vin ... usl,pdl,psd,prm ..sau de la oamenii de rand..cum sa aprob asa un articol de toata jena ..exact ce spuneam ,catei mici , cu gura mare, mai pe scurt lingai in toate taberele


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





pot sa stiu si eu te rog ce inseamna cuvantul tantita?

apoi da-mi voie sa te contrazic si sa afirm ca autoarea acestui articol resuseste sa isi transpuna ideile si gandurile intr-un stil, care chiar daca tie nu ti-l place, si chiar daca nu e foarte rafinat pentru aceasta patura de oameni, are un substrat care se potriveste de minune unora dintre ei.

Multi se feresc sa spuna lucrurilor pe nume, ca sa nu supere, sa nu jigneasca patura de pensionari. problema e ca acesti pensionari au dreptul sa jigneasca si sa injure ca la usa cortului. asa am fost noi educati, ca unul mai batran are tot dreptul sa auduca o injurie unuia mai tanar. nu e asa insa, intr-o tara democratica respectul trebuie sa fie reciproc si nu depinde de varsta sau de educatie.
cei ce au huiduit la nunta Elenei Basescu sunt tocmai acesti batrani mitocani care nu stiu sa raspecte si care isi merita toate epitetele din articol.

ca au fost marea majoritate pensionari am vazut la TV.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

si uite aici un alt articol de aceeasi parere doar ca e scris putin mai stilat

http://www.romanialibera.ro/opinii/editorial/ce-fel-de-oameni-pot-fi-aceia-care-huiduie-la-o-nunta-275721.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

pot sa stiu si eu te rog ce inseamna cuvantul tantita?

apoi da-mi voie sa te contrazic si sa afirm ca autoarea acestui articol resuseste sa isi transpuna ideile si gandurile intr-un stil, care chiar daca tie nu ti-l place, si chiar daca nu e foarte rafinat pentru aceasta patura de oameni, are un substrat care se potriveste de minune unora dintre ei.

Multi se feresc sa spuna lucrurilor pe nume, ca sa nu supere, sa nu jigneasca patura de pensionari. problema e ca acesti pensionari au dreptul sa jigneasca si sa injure ca la usa cortului. asa am fost noi educati, ca unul mai batran are tot dreptul sa auduca o injurie unuia mai tanar. nu e asa insa, intr-o tara democratica respectul trebuie sa fie reciproc si nu depinde de varsta sau de educatie.
cei ce au huiduit la nunta Elenei Basescu sunt tocmai acesti batrani mitocani care nu stiu sa raspecte si care isi merita toate epitetele din articol.

ca au fost marea majoritate pensionari am vazut la TV.



eu cred ca generalizarile astea sunt foarte periculoase. acuma serios, parintii mei si probabil ai vostri sunt tot pensionari, chiar vreti sa-i includeti apriori in categoria "pensionari partzaiti, foste curve si activisti PCR?". nu mai zic ca si noi vom ajunge pensionari, desi, dupa cum evolueaza respectul pentru batrani in societate, nu-sh daca nu ar fi mai benefic pentru toata lumea sa murim inainte de pensionare...noi am fi scutiti de umilinte, si societatea ar fi scutita de niste cheltuieli serioase. deci mai stii, poate se trezeste o minte odihnita, tanara si ferma, care sa propuna euthanasierea obligatorie la 64 de ani. in felul asta s-ar rezolva o gramada de probleme, atat economice cat si de morala si bune maniere. nu gasiti?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

In fond,Basescu este un tata care a participat la nunta copilului sau.Punct.Ca a facut si a dres,sau ca nu-l inghit e altceva.Din ce am vazut eu mi s-a parut ceva firesc,normal,ce se face la orice nunta.Ca si-au permis multe...ei asta e.....



Oare cat de multe si-or fi permis ei...e clar ca mi-a scapat ceva.....pentru ca am vazut nunti ale unor "no name' cu muuuuuult mai luxoase si mai de fitze. Dar pe tiganii cu bolizii si cu aurul si euroii gramada pe ei, care sfideaza tot orasul cand fac o nunta, din sudoarea fruntii, deh, aceia nu v-au creat nici o stare??? nu s-a dus nimeni sa-i huiduie???? (n-au nici SPP-isti in jur )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

www.cotidianul.ro/eba-s-a-mutat-intr-un-apartament-nou-de-225-de-metri-patrati-dupa-nunta-193437" target="_blank">Constructorul a pagubit statul cu 30 de milioane de euro
EBA s-a mutat īntr-un apartament nou, de 225 de metri patrati, dupa nunta

Citat:
Elena Basescu si sotul ei s-au mutat īn casa noua imediat dupa nunta. Apartamentul care are 225 de metri patrati este situat īntr-o cladire noua dintr-o zona selecta a Capitalei.

Imobilul a fost construit de o firma care a pagubit statul romān cu 30 de milioane de euro. Dezvaluirea a fost facuta de Adrian Ursu īn cadrul editiei speciale.

Elena Basescu si proaspatul ei sot, Bogdan Ionescu, au mers īn noua locuinta chiar dupa petrecerea de la Palatul Snagov. Imobilul īn care se afla apartamentul de 225 de metri patrati este situat īn centrul Capitalei.

"Imobilul respectiv este al unora extrem de dubiosi pentru ca firma care a construit imobilul si care a vāndut apartamentele este o firma care a dat statului romān o teapa de 30 de milioane de euro. Atāt este paguba pe care EURO - P.E.C a facut-o Hidroelectricii cumparānd, primind contracte, īncepānd cu 2006, cānd PDL se afla la putere.

"Firma respectiva a primit contracte de la Hidroelectrica la un pret cu 40 % mai mic decāt pretul pietei pe megawatt .... dupa ce insolventa Hidroelectricii a fost declarata."

Locuintele din blocul respectiv au fost apoi īmpartite īntre EURO - P.E.C si sotii Radulescu. Un apartament ajunge la fiul acestora care lucreaza si el la LUXTEN, iar celalalt apartament a ajuns la SYD CONSULTING, la care actionar este suta la suta Bebe Ionescu, socrul Elenei Basescu.

Din cele de mai sus rezulta ca imobilul a fost finantat din bani de la Hidroelectrica, prin pretul energiei.

Pentru cei care vor sa ne spele pe creier cu argumentul ca informatia este de la A3 via Cotidianul, le spun din start ca pentru mine nu conteaza credibilitatea sursei, si ca informatia este credibila daca este concreta si daca nu-i contestata in justitie.

Asemenea oameni trebuie hiuduiti in fiecare zi cand apar pe strada, nu doar la nunta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

almo
tanti (tantita,o tanti de la taraba cu flori care isi pune mainile in sold si poalele in cap)

mda , ma rog , e o lupta a surzilor , eu nu aud argumentele tale ,tu nu le auzi pe ale mele ..
orice ar fi , mie mi se pare aproape jenant sa se comporte la fel ca aia de ii face mitocani , si sa se vrea doamna

cand ramai fara argumente logice jignesti ,deci pt mintea mea , jignirea e argumentul prostului



Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

intr-o tara civilizata ii scormonea fiscul pana la piele sa justifice fiecare colt din tapiteria masinii , si pe astia si pe aia
numai ca la noi , stam si cascam gura si la aia cu turnulete si la astia sarmanii..si ii mai si vaitam ..devine ilar totul


Citat:
citat din mesajul lui Celena2

Citat:
citat din mesajul lui eumada

In fond,Basescu este un tata care a participat la nunta copilului sau.Punct.Ca a facut si a dres,sau ca nu-l inghit e altceva.Din ce am vazut eu mi s-a parut ceva firesc,normal,ce se face la orice nunta.Ca si-au permis multe...ei asta e.....



Oare cat de multe si-or fi permis ei...e clar ca mi-a scapat ceva.....pentru ca am vazut nunti ale unor "no name' cu muuuuuult mai luxoase si mai de fitze. Dar pe tiganii cu bolizii si cu aurul si euroii gramada pe ei, care sfideaza tot orasul cand fac o nunta, din sudoarea fruntii, deh, aceia nu v-au creat nici o stare??? nu s-a dus nimeni sa-i huiduie???? (n-au nici SPP-isti in jur )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -_Criss_- spune:

politica e politica, aia gura casca la nunta ar trebui sa faca diferenta intre viata personala cu o zi fericita si activitatile police, mai mult sau mai putin inteligente, ale elenei basescu. rusine. nu-i vorba ca suntem popor de mitocani, ca orice tara are mere viermanoase, dar e lipsa de educatie si de bun simt

Mergi la inceput