Huiduieli la o nunta ...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui almo

pot sa stiu si eu te rog ce inseamna cuvantul tantita?

apoi da-mi voie sa te contrazic si sa afirm ca autoarea acestui articol resuseste sa isi transpuna ideile si gandurile intr-un stil, care chiar daca tie nu ti-l place, si chiar daca nu e foarte rafinat pentru aceasta patura de oameni, are un substrat care se potriveste de minune unora dintre ei.

Multi se feresc sa spuna lucrurilor pe nume, ca sa nu supere, sa nu jigneasca patura de pensionari. problema e ca acesti pensionari au dreptul sa jigneasca si sa injure ca la usa cortului. asa am fost noi educati, ca unul mai batran are tot dreptul sa auduca o injurie unuia mai tanar. nu e asa insa, intr-o tara democratica respectul trebuie sa fie reciproc si nu depinde de varsta sau de educatie.
cei ce au huiduit la nunta Elenei Basescu sunt tocmai acesti batrani mitocani care nu stiu sa raspecte si care isi merita toate epitetele din articol.

ca au fost marea majoritate pensionari am vazut la TV.



eu cred ca generalizarile astea sunt foarte periculoase. acuma serios, parintii mei si probabil ai vostri sunt tot pensionari, chiar vreti sa-i includeti apriori in categoria "pensionari partzaiti, foste curve si activisti PCR?". nu mai zic ca si noi vom ajunge pensionari, desi, dupa cum evolueaza respectul pentru batrani in societate, nu-sh daca nu ar fi mai benefic pentru toata lumea sa murim inainte de pensionare...noi am fi scutiti de umilinte, si societatea ar fi scutita de niste cheltuieli serioase. deci mai stii, poate se trezeste o minte odihnita, tanara si ferma, care sa propuna euthanasierea obligatorie la 64 de ani. in felul asta s-ar rezolva o gramada de probleme, atat economice cat si de morala si bune maniere. nu gasiti?








am mai spus de mai multe ori sa nu generalizam. uita-te si tu acum cum exagerezi doar ca argumentele tale sa capete mai multa credibilitate.

uite cazul unui batran care ar intra in categoria ta
http://www.mediafax.ro/social/un-barbat-a-fost-arestat-dupa-ce-ar-fi-violat-sase-fetite-patru-dintre-victime-erau-nepoatele-agresorului-10000909
la fel sunt cazuri de batrani care intra in categoria mea si aceia sunt cei ce au huiduit la o nunta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Stiu ca nu-i frumos si elegant, dar mie nu-mi pare rau - avand in vedere ce viata de vis traiesc din manarii pe spatele nostru, nu strica sa li se pateze putin si lor universul.

In rest, sa traiasca bine, exact ca noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edip spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Stiu ca nu-i frumos si elegant, dar mie nu-mi pare rau - avand in vedere ce viata de vis traiesc din manarii pe spatele nostru, nu strica sa li se pateze putin si lor universul.

In rest, sa traiasca bine, exact ca noi!


Cine? Obama? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ia uite ,o "diasporita" care nu-l aclama pe dl presedinte
caci de la distanta toate par altfel ,e ca intr-o prietenie inainde de maritis ,e asa bun si destpt ginerica ,si cand il iei acasa , nu mai e asa frumu


Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Stiu ca nu-i frumos si elegant, dar mie nu-mi pare rau - avand in vedere ce viata de vis traiesc din manarii pe spatele nostru, nu strica sa li se pateze putin si lor universul.

In rest, sa traiasca bine, exact ca noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Stiu ca nu-i frumos si elegant, dar mie nu-mi pare rau - avand in vedere ce viata de vis traiesc din manarii pe spatele nostru, nu strica sa li se pateze putin si lor universul.

In rest, sa traiasca bine, exact ca noi!


la cine te referi, la presedinte? care manarii?
sau poate confunzi presedintele cu cei din clica USL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

ia uite ,o "diasporita" care nu-l aclama pe dl presedinte
caci de la distanta toate par altfel ,e ca intr-o prietenie inainde de maritis ,e asa bun si destpt ginerica ,si cand il iei acasa , nu mai e asa frumu


Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Stiu ca nu-i frumos si elegant, dar mie nu-mi pare rau - avand in vedere ce viata de vis traiesc din manarii pe spatele nostru, nu strica sa li se pateze putin si lor universul.

In rest, sa traiasca bine, exact ca noi!



Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





georgia tu ne-ai lamurit. tu nu vrei in Schengen. Asta spune multe. No further comments.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Cum cine? Care presedinte ne ura sa traim bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Cum cine? Care presedinte ne ura sa traim bine?


care manarii?
dar banuiesc ca nu stii nici tu, ca altfel ai fi fost mai explicita in mesajul tau, tipic anti presedinte.
nu trebuie sa imi raspunzi la intrebarea de mai sus.
banuiesc ca daca stai in US traiesti bine, asa ca urarea pentru presedinte ar putea fi de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Pai hai s-o luam elementar. De unde are bani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Pai hai s-o luam elementar. De unde are bani?







Mergi la inceput