Huiduieli la o nunta ...

Huiduieli la o nunta ... | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Mi s-a parut scandalos si rusinos sa aud - pentru ca nu am vazut - ca s-a huiduit la o nunta. Intamplator ... nunta Elenei Basescu. Huiduieli la primarie, huiduieli in fatza bisericii...
Foarte urat! Oare nu exista nici un pic de decenta?
O nunta ramane un eveniment important in viata oricarui om, in viata oricarei familii ....

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru oameni civilizati ... da.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Asa este Marius ...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

atata putem, atata facem, bine macar ca nu a aparut ghise cu pancarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Lipsa de civilizatie si decenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Este rezultatul vrajbei semanate de politica fara noima.
Evident, pe un teren de crasa lipsa de civilizatie.
Mitocani cu diploma.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foarte corect articolul. Si eu tocmai ma gandeam ca asa ca acum, chiar nu a fost niciodata. E un low absolut in politica, morala, dezbatere publica ...

Sunt in Olanda, dupa o lunga runda de Romania. Si aici se apropie alegeri - locale, pe 12 septembrie.
E socant sa vezi atata decenta la dezbaterile la televizor, moderatorii emisiunilor nu au niciodata opinii politice, ei doar conduc niste discutii, dezbaterile sunt civilizate, calme, se face haz de populismele imposibile (gen USL) ... pe strada sunt standuri alaturate ale partidelor concurente, impart baloane, oamenii duscuta, intreaba care este programul partidului ...

E un contrast atat de socant fata de isteria politica din Romania, atat de multa decenta si calm, argumetare, bun simt ...

Pacat. Nu cred ca ceea ce se intampla acum in RO seamana cu vreun drum european.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu am afirmat de mult timp, ca acesta-i rezultatul focalizarii politicii pe persoane si abordarii politicii ca o lupta, in loc sa fie o competitie cu programe.
De asta sunt vinovati toti politicienii.
In Olanda se discuta despre programele partidelor, pentru ca se voteaza programe. Aici au schimbat sistemul electoral in sistem uninominal ca sa discute si sa se voteze persoane. Cine blameaza cu mai mult tupeu are castig electoral.

Sigur cei care au huiduit nu s-au dus "nemotivati". Au fost trimisi asa cum au fost trimise ghicitoarle sa faca descantece la congrsul PSD. Poate ca in lumea lor nu este scandalos.

Si cei cu nunta au facut un eveniment public si opulent, la fel ca nunta lui Cristi Borcea sau a regilor rromilor. De altfel regele F. Cioaba a fost printre invitati.

S-a vorbit despre rochia miresei cu dantela Sophie Hallette adusa din Franta, dantela pe care a avut-o si Kate Middleton.
Mass-media a tinut in permanenta evenimentul in prime-time.
La nunta au fost 800 de invitati, probabil majoritatea persoane politice cu functii in teritoriu sau institutiile centrale. Cu siguranta nu s-au dus neinvitati.
Au fost mobilizate efective de jandarmi si SPP, la un eveniment privat. In occident asemenea fapte de interferenta intre intitutii si evenimentele private se taxeaza juridic si adminstrativ.

Acum pe toate posturile liderii PDL vorbesc despre un eveniment "simplu" si despe "modestie".

Comparati nunta ficei lui Basescu cu nunta ficei lui E Constantinescu, care a avut loc in 1999, cand E Constantinescu era presedinte si la care au participat cca.30 de familii, si va dati seama de diferenta intre ce inteleg cei doi prin modestie.

www.ziaruldeiasi.ro/national-extern/proaspat-casatorita-fiica-presedintelui-constantinescu-si-sotul-ei-cauta-un-apartament-cu-chirie~niskc" target="_blank">Proaspat casatorita, fiica presedintelui Constantinescu si sotul ei cauta un apartament cu chirie

Citat:
O ceremonie foarte discreta

Cristian Boru, desi hotarise impreuna cu Norina sa nu faca din casatoria lor un eveniment monden inconjurat de vilva, a fost foarte amabil cu reporterul Monitorului si i-a cerut un ragaz de o jumatate de ora pentru a se duce la laboratorul foto ca sa-si ia fotografiile facute la cununia civila, dupa care i-a dat acestuia poza publicata in numarul nostru de simbata.

Norina si Cristi au precizat ca evenimentul de vineri nu a fost unul secret, ci doar unul desfasurat cu discretie, cu atit mai mult cu cit presedintele Constantinescu nu a putut participa, din motive obiective, la ceremonia oficiata de primarul orasului.
...

Primele zile dupa casatorie - la Sibiu

Norina si Cristian Boru ne-au explicat ca nu au stabilit inca data exacta si locul unde-si vor face cununia religioasa si nunta, care sint programate pentru aceasta toamna. Sotii ne-au spus ca nu ar fi exclus sa aleaga tot Sibiul pentru aceste doua evenimente.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Serviciile SPP functioneaza in raport cu Presedintele indiferent cine este presedinte si unde se gaseste la un eveniment public sau privat.
2. Nu stiu ce relevanta are cine cum anume doreste sa isi organizeze nunta? Exista standarde si nu stiu eu?
Sincer mi se par puerile opiniile tale.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

In fond,Basescu este un tata care a participat la nunta copilului sau.Punct.Ca a facut si a dres,sau ca nu-l inghit e altceva.Din ce am vazut eu mi s-a parut ceva firesc,normal,ce se face la orice nunta.Ca si-au permis multe...ei asta e.....
Sa fim seriosi(nu-l inghit deloc pe Base,clar)oricare dintre noi ar face la fel pentru copilul sau.
Deci a fost mitocanism huiduiala.Nu se face asa ceva.Paruiala trebuia lasata ulterior.Era doar nunta unui om,nimic altceva.Un pas in viata....numai moartea face pe oameni egali,pana atunci se descurca care cum poate...
O seara buna.

Mergi la inceput