Huiduieli la o nunta ...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ai dreptate glimmer, erau niste bieti pensionari cumsecade cu pensia mica dar cat sa le ajunga si pt. a cumpara o porta-voce si ochelari cat ouale de strut, cu frica de Dumnezeu ca altfel nu stiau unde este biserica!
Nu-i asa?
Si Dogaru ala de semna ca primarele Ponta actul ala de colaborare este pura imaginatie!
Mai am putin si ma imbat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

B.nica, eu nu m-am referit la cei care a huiduit la nunta, si chiar am subliniat acest lucru. Am remarcat doar generalizarea incorecta care se face si calitatea scriiturii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

B.nica, eu nu m-am referit la cei care a huiduit la nunta, si chiar am subliniat acest lucru. Am remarcat doar generalizarea incorecta care se face si calitatea scriiturii.

Eu chiar nu inteleg ce vrei sa spui in postarea ta!
Poate de atata m-am imbatat si de aceea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

B.nica, eu nu m-am referit la cei care a huiduit la nunta, si chiar am subliniat acest lucru. Am remarcat doar generalizarea incorecta care se face si calitatea scriiturii.

Eu chiar nu inteleg ce vrei sa spui in postarea ta!
Poate de atata m-am imbatat si de aceea!


Nu-i nimic. Poate nu reusesc eu sa ma fac inteleasa. Stai calma, nu e important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

dar de unde se stie asa de clar ca cei ce huiduiau erau pensionari? s-au verificat taloanele de pensie ale respectivilor?

parerea mea e ca probabil a fost o miscare initiata (= platita) de cineva, insa nu bag mana in foc ca la actiunea respectiva nu s-au alaturat si mitocani de buna credinta (aka neplatiti, care huiduiau gratis). ca indivizii respectivi (remunerati sau nu) sunt mitocani, nu exista dubiu, insa nu pricep de ce autoarea articolului considera ca huiduitorii sunt exclusiv pensionari si trage concluzia periculoasa ca toti pensionarii sunt vanduti lui voiculescu. genul asta de scriituri ilogice si fanatice ma bulverseaza si ma inspaimanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

nu ma asteptam sa placa celor pro USL, dar atentie, articolulul nu generalizeaza ci se refera strict la pensionarii adunati sa huiduie tinerii miri. limbajul e putin dur recunosc, spus pe sleau. aceasti pensionari fac parte din categoria celor care afirma ca "au trait bine pe vremea lui Ceausescu".


articolul e super, parol .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

nu ma asteptam sa placa celor pro USL, dar atentie, articolulul nu generalizeaza ci se refera strict la pensionarii adunati sa huiduie tinerii miri. limbajul e putin dur recunosc, spus pe sleau. aceasti pensionari fac parte din categoria celor care afirma ca "au trait bine pe vremea lui Ceausescu".


articolul e super, parol .




uite ca eu nu-s deloc pro USL si articolul mi se pare de rahat. e clar scris de un amator, care s-a lasat purtat de valurile de ura de pe marea personala. n-are nicio legatura cu realitatea (in orice caz, nu e verificabil), instiga gratuit la ura si stigmatizeaza o intreaga categorie sociala. nu m-as alia niciodata cu un fanatic de genul autoarei, care-i capabil sa schimbe directia ideologica in functie de cum ii vajaie glandele, adica intr-o clipita. creierul nu are niciun amestec in scriitura dumneaei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

articolul e super, parol .



De gustibus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Am dezaprobat din greseala acest mesaj, de fapt am vrut sa-l aprob.

www.realitatea.net/deputatul-ioan-ghise-a-votat-impotriva-propriei-legi-cea-a-stirilor-pozitive_305777.html" target="_blank">Sindromul Ghise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui almo

articolul e super, parol .



De gustibus...


Non est disputandum....

Mergi la inceput