Huiduieli la o nunta ...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Deceneus parca ai pomenit de fata ta. Este de maritat? Este maritata?
Asa cum declansezi controverse pe aici, cum ti-ar veni sa-ti strice niste unii are nu sunt de acord cu orientarea ta politica nunta fetii?
Sa te vad, raspunzi sincer?


Asta e un rationament schilod; Deceneus nu e o persoana publica, nu si-a asumat functii publice. De la el din sufragerie, in halat si-n papuci, poate sa peroreze cat vrea el pe teme politice.
Basescu e in alta postura, una eminamente publica. De unde avantajele si dezavantajele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

rusfus,asa cum 5 mil l-au votat si cca 7.5 mil l-au "dat jos" si nu a contat ,asa nici cei care au huiduit nu vor conta,oricum pt ei nu conteaza ,doar pe noi ne furnica pielea sa vedem asa ceva ,dar pe ei ... heheheee sa vedeti tepe ce pregateste dl presedinte,ca deja a facut prima conferinta de presa ...va rupe capete ..culmea ca lupta asta cumva ne avantajeaza pe noi cei de la talpa tarii ..sa vara unii pe altii la puscarie




Am dezaprobat din greseala acest mesaj, de fapt am vrut sa-l aprob.

Pentru admin: de ce nu exista posibilitatea de-a ne schimba votul pentru o postare? (daca e sa fiu in spiritul topicului, am putea lua exemplu de la sutele de "suceli", "razgandiri" si "reevaluari" pe care ni le-a servit presedintele Basescu de vreo 8 ani incoace....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Unii dintre voi probabil se intreaba cine si de ce au huiduit?

uite aici un articol superb "Huliganii cu par alb"

http://politicstand.ro/huliganii-cu-par-alb/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c
dar ceea ce pot sa spun este ca noi cei de azi ,cei care avem copii,daca nivelul nostru de trai nu ne permite ,educatia copiilor nostri din toate punctele de vedere va fi precara ,si o sa dau exemplu ca sa ma fac inteleasa:parintii plecati in spania/italia ,au copii crescuti de bunici,care din pacate nu ii pot tine sub control cum trebuie in lumea asta nebuna ,au astfel o educatie schioapa ,iar la randul lor vor deveni parinti si vor educa in consecinta ..si tot asa..si tot asa cei 7 ani de acasa vor deveni 5 apoi 3 si apoi deloc ..pt ca in jur acesti copii vor vedea cum ei sunt lipsiti de dragostea materna/paterna ,dar altii care fura au de toate ,ba sunt si scosi in fata ca exemple..ce invata ei ..ce vor invata la randul lor?






Bun, de acord, dar nu vad legatura cu huiduielile de la nunta?
Poate te-ai gandit ca bietii copii mentionati de tine mai sus ar trebui sa invete cum sa se comporte pe viitor ca forma de revolta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Unii dintre voi probabil se intreaba cine si de ce au huiduit?

uite aici un articol superb "Huliganii cu par alb"

http://politicstand.ro/huliganii-cu-par-alb/

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




Foarte corect articolul. Nu era nici un mister. Nu am crezut nici o clipa ca cei care au chiulit sunt copiii capsunarilor - fara educatie de acasa :))) --- ha ha ce amuzanta explicatie ne-a dat georgia :)))))

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

In articolul cu pricina, la fel ca multele altele pro-prezidentiale, nu se lasa sa se intrevada deloc posibilitatea ca ar putea exista oameni care chiar sa-l deteste pe d-nul "Masaverde". Fie ei si pensionari care "fac diaree si crize biliare cand se indoapa ca porcii dupa post".
Si, ca sa nu se dea vreo interpretare, din nou nu fac referile la huiduielile incriminate, ci doar la o noua generalizare rau-voitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

articolul e mai degraba opera de fictiune, pentru ca nu-mi imaginez ca autoarea i-a verificat pe huligani si-a aflat ca toti sunt tzoape, curve, turnatori si activisti de partid din era comunista.

articolele astea nu fac decat sa toarne aiurea gaz pe foc si sa invrajbeasca populatia si mai rau. acuma aflam ca dusmanii sunt de fapt pensionarii... mda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

In articolul cu pricina, la fel ca multele altele pro-prezidentiale, nu se lasa sa se intrevada deloc posibilitatea ca ar putea exista oameni care chiar sa-l deteste pe d-nul "Masaverde". Fie ei si pensionari care "fac diaree si crize biliare cand se indoapa ca porcii dupa post".
Si, ca sa nu se dea vreo interpretare, din nou nu fac referile la huiduielile incriminate, ci doar la o noua generalizare rau-voitoare.


indiferent daca s-au saturat sa nu de "masaverde" un pensionar care nu face parte din categoria descrisa in articolul de sus, nu s-ar fi dus niciodata sa huiduie la usa bisercii, un astfel de pensionar daca nu are bun simt, are macar frica de D-zeu .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Articolul, scris de-a dreptul scabros, face asocierea intre cei care au huiduit la nunta si cei care au iesit ca sa-l sustina pe Arafat sau care au iesit ulterior in ianuarie si apoi ii asociaza cu protestatarii de la noi in general.

Citat:

La noi protestatarii de ocazie nu sunt altceva decat toapele, curvele, turnatorii, cizmele, fostii activisti de partid, care au imbatranit degeaba si au trecut prin viata ca gasca prin apa, avand o singura grija, sa le fie matul plin."


Desigur nu avea cum sa lipseasca referirea la Antena 3 si Voiculescu, ca sa nu avem niciun dubiu. Prea tare mogulul daca are mereu la dispozitie oameni care ii fac voia si are si cu ce sa ii plateasca.

Am intrat de curiozitate pe blogul individei. Brrr... ce specie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Foarte urat articolul ridicat la rang de adevar.Urat....numai vocabularul folosit si nu merita nici macar bagat in recycle bin...

Mergi la inceput