Huiduieli la o nunta ...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

nu , nu mi-ar place , dar daca merit o corectie , oricare ar fi ea , trebuie sa ma astept sa o primesc oriunde si oricand



Ceva nu se leaga in mintea mea si mai bine intreb inainte sa zic altceva: pentru ce merita EBA si mirele ei corectia?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pentru ca EBA te reprezinta ,in calitate de europarlamentar in fata lumii?Nu am auzit nimic notabil despre activitatea ei in Parlamentul european.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c
nivelul de trai (nu numai) este un factor important in educatie

Nivelul de trai este un factor important in educatia profesionala, stiintifica, artistica, culturala samd.
Pentru educarea bunului simt nu este nevoie decat poate de minimul necesar subzistentei.

NESIMTITII care au fluierat nu erau muritori de foame!

Pana si cersetorii au bunul simt sa stea cuminti in fata bisericii, la nunti sau la inmormantari, chit ca nivelul lor de trai este la o distanta mult mai mare de cea a nuntasilor sau mostenitorilor decat distanta dintre nivelul de trai al fluieratilor si cel al fluieratorilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Pentru ca EBA te reprezinta ,in calitate de europarlamentar in fata lumii?Nu am auzit nimic notabil despre activitatea ei in Parlamentul european.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


poate n-am urmarit eu subiectul de la inceput, dar ce treaba are reprezentarea EBE-i in parlament cu nunta?

Adica extrapoland, daca Ponta ma face de ras in toata europa plagiind si jignindu-i pe nemti, pe Reading si pe cine-o mai apuca, conform aceleasi logici, eu am dreptul sa ma duc la scoala unde invata copilul lui, in ziua in care taticul merge la serbarea de sfarsit de an, si sa incep sa-l huidui pe tacs-o in fata colegilor de scoala ai copilului? Ca si eu, in calitatea mea de cetatean, sunt indreptatita sa am o parere proasta despre parintele lui, de ce sa nu mi-o pot manifesta intr-un mediu privat?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Pentru ca EBA te reprezinta ,in calitate de europarlamentar in fata lumii? Nu am auzit nimic notabil despre activitatea ei in Parlamentul european.



Aha...si deci merita ceva huiduieli la nunta.
Bun motiv.

PS: poate n-am auzit eu, dar cati europarlamentari au mai fost huiduiti la indiferent ce eveniment? (sa nu-mi spui ca ceilalti ne fac mandri de ei)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus s-a vrut a fi un raspuns glumet...ca-s bine dispusa azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

Rufus,ei au fost victime colaterale ;cand a ajuns ginerica la starea civila nu prea era lumea agitata,dar cand a venit dl presedinte lucrurile au inceput a se schimba..e precum vorba aia ,pacatele parintilor se duc pe copii..sau mai corect parintii mananca agurida si copiilor li se strepezesc dintii..cam asa ceva a fost

capcaunul,nu stiu daca erau sau nu muritori de foame sau nu , habar n-am ,nu stiu nu ma pronunt nu-mi dau cu presupusul ca nu-mi place ;dar ceea ce pot sa spun este ca noi cei de azi ,cei care avem copii,daca nivelul nostru de trai nu ne permite ,educatia copiilor nostri din toate punctele de vedere va fi precara ,si o sa dau exemplu ca sa ma fac inteleasa:parintii plecati in spania/italia ,au copii crescuti de bunici,care din pacate nu ii pot tine sub control cum trebuie in lumea asta nebuna ,au astfel o educatie schioapa ,iar la randul lor vor deveni parinti si vor educa in consecinta ..si tot asa..si tot asa cei 7 ani de acasa vor deveni 5 apoi 3 si apoi deloc ..pt ca in jur acesti copii vor vedea cum ei sunt lipsiti de dragostea materna/paterna ,dar altii care fura au de toate ,ba sunt si scosi in fata ca exemple..ce invata ei ..ce vor invata la randul lor?
imi place sa cred ca urmatorul presedinte,nu va uita istoria ,nu va intoarce spatele regalitatii (urat gesti din partea dl presedinte) , va promova coloana vertebrala dreapta si de ce nu isi va iubi poporul (inca mai caut personajul care sa se potriveasca descrierii si sa merite sa fie presedinte)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

Rufus,ei au fost victime colaterale ;cand a ajuns ginerica la starea civila nu prea era lumea agitata,dar cand a venit dl presedinte lucrurile au inceput a se schimba..e precum vorba aia ,pacatele parintilor se duc pe copii..sau mai corect parintii mananca agurida si copiilor li se strepezesc dintii..cam asa ceva a fost



Asta as putea intelege (chiar daca tot mitocanie se numeste), insa nu-mi vine sa cred ca asa, spontan, s-au pus pe huiduieli cand a venit presedintele. Si daca n-a fost spontan, inseamna ca s-au organizat, au premeditat. Oricum, chiar nu conteaza cine (ai cui) au fost, oamenii de teapa asta nu reprezinta nimic. Niste...unii.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

rusfus,asa cum 5 mil l-au votat si cca 7.5 mil l-au "dat jos" si nu a contat ,asa nici cei care au huiduit nu vor conta,oricum pt ei nu conteaza ,doar pe noi ne furnica pielea sa vedem asa ceva ,dar pe ei ... heheheee sa vedeti tepe ce pregateste dl presedinte,ca deja a facut prima conferinta de presa ...va rupe capete ..culmea ca lupta asta cumva ne avantajeaza pe noi cei de la talpa tarii ..sa vara unii pe altii la puscarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c
... heheheee sa vedeti tepe ce pregateste dl presedinte,ca deja a facut prima conferinta de presa ...va rupe capete ..culmea ca lupta asta cumva ne avantajeaza pe noi cei de la talpa tarii ..sa vara unii pe altii la puscarie




Ai ceva informatii?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput