Huiduieli la o nunta ...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Deceneus parca ai pomenit de fata ta. Este de maritat? Este maritata?
Asa cum declansezi controverse pe aici, cum ti-ar veni sa-ti strice niste unii are nu sunt de acord cu orientarea ta politica nunta fetii?
Sa te vad, raspunzi sincer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

pfaa , n-am timp sa reiau din urma dar nu-mi amintesc ca glimmer sa fi zis oricarui roman ,indiferent daca a huiduit sau nu , mitocan ,dar reiau cand am vreme toate postarile si rectific daca gresesc (mie epitetele astea mi se par complet nepotrivite indiferent ce face sau zice cineva,ma rog parere personala)

Deceneus,nehhh, ce crezi ca va conta parerea luciei hossu,nuuu..

uite am sa va dau un exemplu care este etalonul romaniei ,ca popor si tara (normal din punctul meu de vedere)
dl mazare primarul constantei,care este ales de atatia ani de zile
so,dansul e clar ca are afacerile lui ,dar are atata inteligenta cat sa dea si poporului ceva la schimb ;adica eu de fff multa vreme nu mai votez pt partide,cred ca se vede din postarile mele ,ca ma intereseaza de mine ,de cei de langa mine ;mai exact daca un conducator , indiferent de pozitie are atata abilitate sa multumeasca poporul (printr-un nivel de trai decent ),care sa-i permita traiul de zi cu zi ,o casa ,o masina,educatia copiilor si o vacanta cat de cat ,cred ca ramane pe viata in functie ,indiferent cat fura sau ce fura
problema este sa nu iei doar pt tine si ai tai ,ca atunci poporul ,asa mitocan cum e el ,iti va striga "hotii"

nu m-ar roada invidia daca cei cu audi si rolls si-ar fi castigat averile pe munca ,dar cand stiu ca sunt persoane cu bac-ul luat la 24 ani,fost ministru,care e un ciocoi al vremurilor noastre ,zau ca ma ia cu transpiratii reci

nica,iar de huiduit au huiduit la primarie caci la biserica nu mai avura acces

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

nica,iar de huiduit au huiduit la primarie caci la biserica nu mai avura acces





Nu-i asa? Daca aveau acces ce bine era!
Vad ca ai fetita, cum ti-ar veni ca la nunta ei sa vina unii sa huiduie pt. ca tu ai facut una sau alta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

nica, am sa-mi permit sa-ti raspund eu
nu , nu mi-ar place , dar daca merit o corectie , oricare ar fi ea , trebuie sa ma astept sa o primesc oriunde si oricand , nu poti tu sa fii acid in orice conditii si sa jignesti (am dat exemplul cu corina dragotescu bolnava de cancer care a primit o urare "f frumoasa" de la dl presedinte,intr-un moment delicat al vietii),si sa crezi ca nu se va intoarce candva comportamentul asta impotriva ta ..are ceea ce a sadit;
sa fie multumit ca au fost acolo doar 200 oameni caci nemultumirea e mult mai mare (si asta pt ca multi au avut mai mult bun simt decat toata clasa politica pdl)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

nica,hai sa nu mai batem moneda pe ceva ce toata lumea a recunoscut ca e urat;toti am spus ca nu e frumos sa huidui la o nunta , am convenit , n-are rost sa ne sucim la infinit ,sa tot intoarcem pe toate fetele treaba asta;e convenita de toata lumea:nu suntem de acord ,caci daca eram , ne duceam acolo, si tu si io , si altii ..toti aia 7.4mil

ca sa invatam ceva din ce s-a intamplat,trebuie sa ne intrebam de ce au huiduit,si cum sa evitam asa ceva (nu cu SPP)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

nica, am sa-mi permit sa-ti raspund eu
nu , nu mi-ar place , dar daca merit o corectie , oricare ar fi ea , trebuie sa ma astept sa o primesc oriunde si oricand , nu poti tu sa fii acid in orice conditii si sa jignesti



Eu nu jignesc ci intreb!
D'aia este bine sa ne raportam la o Instanta superioara, Dumnezeu pt. noi crestinii, ca furati de patimile noastre calcam in strachini si ne mai si miram de unde ni se trag necazurile dupa aceea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Ecourile unei nunti politice
Don’ Corleone de la Cotroceni de Lucia Hossu Longin:
Citat:

La nunta, numai de bine. La o nunta obisnuita.
Dar nu la o nunta care seamana cu adunarea mafiotilor, sau cu Congresele partidului.

Lucia Hossu Longin www.protvmagazin.ro/stiri/starflash/a8482087-la-nunta-gabriela-vranceanu-firea-a-avut-foc-de-artificii-de-20-000-de-euro" target="_blank">a incurcat nuntile

PS. A mai incurcat ea criminali de drept comun cu martiri ai represiunii comuniste, o intelegem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c
ca sa invatam ceva din ce s-a intamplat,trebuie sa ne intrebam de ce au huiduit,si cum sa evitam asa ceva (nu cu SPP).

De ce au huiduit: lipsa de educatie si bun simt.
Cum sa evitam: prin educatie. Cei 7 ani de-acasa in primul rand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

nica,iar de huiduit au huiduit la primarie caci la biserica nu mai avura acces





Nu-i asa? Daca aveau acces ce bine era!
Vad ca ai fetita, cum ti-ar veni ca la nunta ei sa vina unii sa huiduie pt. ca tu ai facut una sau alta?


Ba pardon, eu i-am vazut si la biserica, era un grup maricel (acu' depinde si cum era filmat) care strigau si huiduiau de mama focului. Doar ca nu erau in biserica, ci pe trotuarul de vis-a-vis.

Dar traim in Romania.....orice e posibil . Mai ramane sa ii vedem hudiuind la inmormantari, ca in rest cred ca le-au facut pe toate!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

nica , nu cred ca am zis ca jignesti , nu ne-ar sta prea bine , nu ,sa ne punem poalele in cap pt ei

capcaunul , nivelul de trai (nu numai)este un factor important in educatiel;cand zic nivel de trai nu ma refer la audi in curte , nu , ma refer la lipsa grijii de maine ,la accesul la scoli cu profesori buni , la bun simt prin exemplu..care exemplu ca in romania doar non valoarea e in fata?vrei sa-mi spui ca ii respecti pe cei care s-au imbogatit furand????si ii dai exemplu copiilor tai (daca ai)???????

Mickyyy,si eu i-am vazut la Biserica, nu s-au mai auzit ca nu au mai avut acces;eu cred ca pe lumea asta respectul se castiga nu se impune cu SPP;sunt multeee persoane care nu s-au dus din respect pt ele ,din respect pt educatia primita , nu pt ca toata gasca asta ar fi respectat vreodata pe cineva ,si ca atare ar fi meritat la randu-le respect..NU

Mergi la inceput