PINGUINII delibereaza - capitol interimar(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mi s-a parut mie sau intr-una dintre poze esti tu si in doua fata ta ? Puah, iar simt invidia pe amigdale ... ce faceti fetelor de aratati asa de bine si faceti copii atat de frumosi ?

Nu, serios acum ... generalizez cu buna stiinta - in Romania femeile sunt slabe si in general ingrijite si barbatii (sa ma scuze cui nu ii convine) sunt grasi, burtosi si in general nepasatori (bine, in afara de ai vostri desigur ).
Trebuie sa fie de la mancare si de la miscare. Mancarea e mai sanatoasa si femeile, cu toate obligatiile pe umerii lor, se misca mai mult pe jos ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

superbe! si tu, si fetita (pardon, domnisoara)

eu am si uitat cum a fost in concediu... de cand m-am intors am intrat in viteza a cincea, de ma intreb cum si cat mai rezist. dimineata (asta insemnana cam pana la 4-5 pm ) la spital, seara la birou, noaptea pana pe la 3 acasa. maine am un fel de inspectie cu project managerul, ca sa ma purice bine inainte de auditul care ma asteapta peste doua saptamani. am carat la hartii dintr-o parte in alta de-am ametit, si daca ar mai fi durat mult, sufrageria mea risca sa nu se mai vada de sub teancurile de documente (birou-i acoperit de mult).

dar pana atunci (adica pana la audit) mai bag si doua concerte Il Divo, si 3 zile de Timisoara (pentru cine-si mai aminteste povestea cu scaunele din fier forjat )

ma hranesc cu covrigi si cu magne b6, si naiba stie ce baga astia-n ele, ca acu' de exemplu nu mi-e nici foame, nici somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mianna, tu esti medic ?
Cam periculos pt sanatate, hranitul cu covrigi si vitamine. Iaurtul iti place ? Niste legume fierte, alaturi de o carne fiarta, te hranesc si iti dau energie + fructele.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multumesc eimotto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Astazi a fost o zi nebuna. Nu ca as fi fost undeva plecata. A venit nebunia la mine.
De la 10 dimineata am avut parte de multe vizite scurte pe diverse teme.

Ca sa nu mai spun ca am castigat si 3500 lei. Adica am luat niste bani pe ceva realizat de mine acu' 1 an si mai bine.
Oricum eram sigura ca nu mai vad niciun ban si ca-s buna de Pro Bono.

Acuma ma frec pe maini si ma gandesc pe ce-i arunc.

Dimineata am comandat un joc pentru fii-mea (si pentru mine). Un joc Disney - 101 dalmatieni. Am avut jocu' asta cand eram mai mici. Si io si ea. Da' ni s-a insinuat dorul de el in trup.
A venit acum o juma de ora.

Si ca o incununare a unei zile perfecte in nebunia ei am fost sunata din Elvetia - Lugano:
- "Pentru a afla beneficiul acestui telefon, stimata doamna (valeu imi stiau si numele!) spuneti-mi ce fel de ten aveti, gras, uscat, mixt"

Zau daca aveam chef de conversatii academice! I-am spus ca am tenul cu care ma uit la film.

Mi-a promis ca revine. Ar fi trebuit sa o intreb de unde si pana unde sa ma sune pe mine?
Voi ramane curioasa pana la urmatorul telefon.

Oricum numarul afisat era cu prefix de Italia.






--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buflea, da eram si eu intr-o poza si fiica-mea in vreo trei. Nu ai de ce sa ma invidiezi, te asigur ca am ales o poza in care am iesit cat de cat bine . Cat despre faptul ca am un copil frumos... cine sunt eu sa te contrazic?

Mianna, nu ai gresit, e fetita mea, chiar daca se considera domnisoara.

Multumesc pentru aprecieri, fetelor.
Numai bine si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

De cand am venit din Romania sunt mult mai "miserupista" ... o fi fost concediul sau nu stiu, dar am hotarat sa raman asa.
Ajung acasa dupa ce iau copiii de la after care si le dau junk sa manance - adica chicken nuggets cu hashbrown si salata, apoi verific temele, apoi pun pachetele pt a doua zi, apoi ii pun de mancare barbatului si intr-un final urcam sus pt procedura de seara. Cei mici ar trebui sa se culce la 9:00 P.M. ...s-au culcat in fiecare zi la 9:30 P.M., e drept ca dormeau dusi la 9:45 ...

Acum 2 zile am facut-o lata ...i-am verificat temele lui fiu-meu si cum in dosarul ala al lui sunt si hartiile de la scoala si temele, am crezut ca are doar o singura pagina de teme ...restul hartiilor le-am aruncat la cosh, in cutia de hartii. Ieri dimineata fiu-meu isi verifica ghiozdanul si vede o hartie lipsa de la tema ... se apuca cu ta-su sa caute toata casa, minus cutia de hartii desigur ... apoi incep amandoi sa ma sune pe mine care conduceam spre serviciu si ...vorbeam la tel fireste . Ei bine, vorbeam in masina prin bluetooth si ingineria asta nu imi spune cand ma mai suna cineva pe cealalta linie. Fetelor, cand am ajuns la birou aveam 14 missed calls, un voice message si un text message - toate foarte "prietenoase".
Situatia s-a rezolvat cu mine vinovata ca intoteauna - barbata-meu a gasit tema si s-a dus la scoala sa i-o duca lui fiu-meu care plecase de acasa umflat de plans si continuase si la scoala cu smiorcaiala.

Partea buna din povestea asta este ca fiu-meu este foarte responsabil, aproape pana la isterie de responsabil si este omul regulilor ... daca are reguli definite, functioneaza perfect si nu se abate de la ele, daca insa i se da libertate de alegere, nu este pierdut, este doar haotic si face cele mai nefericite alegeri.

Azi am alta problema ... a gasit barbata-meu aseara, intr-unul din cei doi pomi din curte, pe o craca, un cuib de viespi. Fetelor, cred ca e acolo de 1 an, pentru ca anul trecut imi aduc aminte ca astia mici se plangeau ca nu pot juca basket in curte ca ii ataca albinele si eu am crezut ca vecina are cuib in garaj. Nu va spun cat e de mare, arata ca o minge de fotbal si sta atarnat asa de creanga. Barbata-meu s-a pus cu furtunul cu apa pe el si a distrus jumatate, ceea ce nu cred ca a fost o idee prea buna ...oricum am intrebat pe la serviciu si solutia este sa chemam un "terminator" care sa vina cu niste substante sa le omoare. Nu stiu cat o sa coste, dar estimez niste sute de $. Incerc sa raman miserupista, dar ma cam agaseaza viespile astea ....

In plus, mi se zbate ochiul drept ...asta ce o mai fi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Buflea, se rezolva mai curat si ieftin cu spray de viespi din magazin de hardware. e bine sa dati cu spray dupa caderea intunericului caci sunt in cuib toate + amortite de frig

spray and run, just in case :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Esti pierduta Bufleo!

De la babe adunate: nastere in familie.
Da la medic luate: lipsa de calciu.

Inclin balanta:
Baba sau medic? Baba sau medic? Medic sau baba? Medic sau baba?
Medic.

Edit: oricum ce se zbate din partea dreapta e de bine.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Cand ti se zbate ochiul...mai este o vorba (de la copii)"Daca te zbati de bine...zbata-te pana maine. Daca te zbati de rau.. stai la locul tau"

Va dati seama ca daca se zbate pana maine... apoi fugata la MEDIC .

Buflea... ce de patanii...cred ca de la aruncatul temei la cos ti se zbate ochiul ala.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput