PINGUINII delibereaza - capitol interimar(2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Bufleo ce cool!!!

fugi de aici ca o sa fie bestial!

Mie imi place maxim sa ma bag in activitati cu piticimea.
Am facut pateuri cu copiii si am pus muraturi (ocazie cu care am aflat si reteta ...de la ei)

eu sunt micul chinez... am obicei sa imortalizez tot ce misca
www.meseriademama.blogspot.ro/2011/11/reteta-de-muraturi-ca-la-noi-la-gradi.html" target="_blank">muraturi de gradi
nu de alta ...dar batranetea si deliciile neuronilor obositi imi joaca feste



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Japonez, turistul japonez e cu pozele, micul chinez e cu munca. Te incadrezi la oricare ca ai zis de pateuri and stuff.

va citesc dar nu mai am timp sa si scriu.

PS vreau si eu un spandex d-ala!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

A zis cineva "spanx" ?
Eumada, e prea tarziu sa mai cauti eticheta in gunoi, sa o reconstitui si sa ne spui si noua ce firma era? Eu imi doresc de ceva vreme o chestie din asta modelatoare. Si chiar mi-am achizitionat, dar nu am putut sa o port niciodata, pentru ca se vede. Si anume, se vede pe coapse diferenta, acolo unde incepe spanx-ul, daca hainele de deasupra sunt mulate. La tine cum e? Ma gandesc, de fapt sunt sigura, ca al meu nu o fi de calitate, eu l-am comandat pe net, acum niste ani buni. Era ceva de genul www.top-teleshop.ro/produse-tv/eshop/0/0/5/32-Corset-modelator-invizibil-pentru-slabit-OFERTA-SPECIALA" target="_blank">asta, au trecut niste anisori de atunci, nu stiu daca e fix acela, dar seamana, (si are, culmea, si acum cam acelasi pret de atunci, care pe vremea aceea era oarecum marisor), iar oferta pe atunci nu era prea bogata. Esecul si mustrarea de cuget pentru banii cheltuiti aiurea m-au facut sa nu imi mai incerc norocul, insa acum cred ca e cazul sa depasec problema si sa consider rana inchisa, asa incat sa fac fata unei noi experiente. Deci, te rog, vino cu amanunte, ca vreau si ioooooooo.

Buflea, ce misto chestia cu vanzarile. Ma gandesc ca la noi astfel de lucruri nu prea ar avea succes. Bine ca nu trebuie sa vindeti prajiturele facute de voi in casa. Adica pentru mine personal ar fi o provocare careia probabil nu i-as face fatza. De voie, de nevoie, mai prajituresc eu, dar totul ramane in familie, de obicei. Aducand vorba de asta imi amintesc de ultimul tort pe care l-am facut anul trecut, de ziua sotului meu, cand am petrecut cu niste prieteni. Un delicios tort de mere cu crema de ciocolata, dar de pe care crema in care l-am imbracat a luat-o la vale cat l-am tinut in frigider, iar straturile de blat au avut fiecare o alta preferinta, referitor la directia in care sa alunece. Pana la urma am "decupat" felii din bucati de blat unite intre ele cu crema si am servit tortul dupa lasarea intunericului. Bine ca mai facusem si o tarta cu fructe care iesise frumos.

Cat despre poze... si mie imi place sa fac. In special cu fetze, peisaje si cu mancare.

Revin la spinoasa problema a spanx-ului. Imi trebuie musai unul pentru tinutele mulate. Va rog, cat mai multe informatii de la cele care au si sunt multumite de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bun, daca are si deschizatura e prefect.
Nu mai sunt probleme cu dextextilarea, stinsul luminii, fashiiala....

Deschizatura-i una sau una+una? Daca-i una e cuprinzatoare?

Acu' vreo 3 ani mi-am cumparat de la o firma specializata un fel de furou din asta spanx. Negru, mninunat.
L-am purtat cu spor sub o rochita de seara.

Noroc ca era intuneric in dormitor si nu a vazut nimeni inainte ce am vazut eu dupa.
Cred ca 30% din negreala furoului era pe mine.

Si apoi mai am o chestie modelatoare (bej), da' e de la tatisoare pana la... eh, pana acolo.
E cu cafea.
Asta se aduna pe unde poate si se rasuceste.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Viviana, si furoul ala nu se aduna/incretea pe nicaieri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu, e superb!
Arata el insusi ca o rochie de seara, supermulata. Este pana la jumatatea pulpei.

Din pacate, negreala aia s-a luat si dupa ce l-am spalat cu otet si alte alea. Mai putin, insa. Ceva tonuri de gri.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De la jolidon....dar e facut sub marca Jolidon de romani,o fabrica din Pascani..jur ca nu se vede nic`...numai ca se gasesc mai greu cu deschizatura....mai...iese si incape prin deschizatura.garantat.La iesit trebuie grija ca te poti totusi stropi....mie mi se pare ok,mai ales ca -s repezita...si nu a fost scump pentru ca a venit o gagica cu ele direct din fabrica.Insa jolidonul e net superior alauia de la top shop,..am avut si de ala,dupa ce am nascut,doar ca trebuie luat nu mai mic decat dimensiunile tale ci conform dimensiunilor...nu un numar mai mic,ca nu incapi in el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nu, e superb!
Arata el insusi ca o rochie de seara, supermulata. Este pana la jumatatea pulpei.

Din pacate, negreala aia s-a luat si dupa ce l-am spalat cu otet si alte alea. Mai putin, insa. Ceva tonuri de gri.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


ceva similar a fost in oferta magazinului lidl, acum 2-3 saptamani. preturile foarte convenabile. daca aveti noroc, inca se mai gasesc cateva bucati in stoc, sunt puse de obicei in alta parte (capatul de rand de la dulciuri sau conserve/bauturi), nu langa produsele aflate in oferta magazinului in saptamana respectiva.
erau mai multe variante de lenjerii modelatoare : chilot normal cu zona de modelare talie, chilot cu "manecute" si zona de modelare talie, rochie modelatoare. rochia mi s-a parut cea mai ok varianta, dar cu siguranta nu poate fi folosita cand porti pantaloni sau fuste/rochii scurte, deasupra genunchiului.
lenjerie modelatoare se gaseste si in magazinele mondex.

daca tot am ajuns sa vorbim despre dedesubturi : stiati ca exista chiloti cu un fel de push-up pentru fese ? habar nu aveam pana n-am zarit asa ceva intr-un magazin cu marfa chinezeasca, mi-au atras privirea doua fese de culoare bej, tolanite deasupra unui teanc de chiloti, si nu intelegeam ce sunt, la ce se pot folosi; pe urma mi-am dat seama ca era un chilot cu "umplutura" in zona feselor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

De la jolidon....dar e facut sub marca Jolidon de romani,o fabrica din Pascani..jur ca nu se vede nic`...numai ca se gasesc mai greu cu deschizatura....mai...iese si incape prin deschizatura.garantat.La iesit trebuie grija ca te poti totusi stropi....mie mi se pare ok,mai ales ca -s repezita...si nu a fost scump pentru ca a venit o gagica cu ele direct din fabrica.Insa jolidonul e net superior alauia de la top shop,..am avut si de ala,dupa ce am nascut,doar ca trebuie luat nu mai mic decat dimensiunile tale ci conform dimensiunilor...nu un numar mai mic,ca nu incapi in el...


Ne mutaram cu chilotii in vine pe subiectul asta ? Adica ce credeti ca aici nu avem gaura cheii ? Ia sa vedeti ce ne citeste lumea ...

Bai Mada, cum adica frate cu deschizatura ? Esti sigura ca fanta aia e pentru pipi ? Mie imi e ca e pentru un "quickie", asa cum discret sugera Viv, zau asa .

Pai cum sa faci pipi printr-o fanta elastica, fara sa se scurga pe picioare ? Si de sus, fara sa atingi WC-ul ?

Eu cu greu nimeresc WC-ul dupa un "brazilian", cu chilotii pe genunchi , adica cu toata zona deschisa, daca intelegeti ce vreau sa spun ... caci, am aflat din experienta, ca pubianul are si el rolul lui de directionare a jetului, cand il lasi unde ii este lui natural ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei ... ma bucur ca va bucurati pentru mine sambata ca mie imi vine sa plang. Ce fericire o fi aia sa stai in picioare si sa vinzi gogosi, eu ma intreb daca o veni cineva sa cumpere ... daca nu cumpara ce se intampla cu produsele alea ? Nu era mai simplu sa dam fiecare $20 cash direct la club decat sa ne agatzam sortzul de gat si baticul pe cap la tejghea ?

Barbata-meu, care a zis ca nu ma cunoaste sambata, mi-a promis ca vine el sa cumpere o cafea de la mine, deci macar un consumator tot o sa am.

Mergi la inceput