Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Daca scoala incepe pe 17, inteleg ca si gradinita la fel?

DA,matza gri si gradinitele incep tot pe 17

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Da-da! Colorat peretele din spatele patului, unul din laturile mici ale dreptunghiului. Acum depinde si unde sunt ferestrele si usa...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!



Pe latura mica opusa patului e usa de la balcon+un gemulet ingust langa ea. Usa prin care se intra in camera e pe o latura mare. De fapt vreau sa pun o usa glisanta sa mai capat spatiu, altfel cand s-ar deschide usa cred ca ar da in pat.
Pana acum am retinut:
- macar un perete mai colorat (eventual si celalalt mic, de vis-a-vis?...)
-ceilalti doi in aceeasi culoare dar mai diluata
Alte idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

ilinca, daca e f mica, camera, mai bine optezi pt culori deschise, eventual alb, plus "lipitori" in genul celor pe care ti le-a aratat anamariame, sau abstracte, sunt muuulte modele si sunt f de efect



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Statz ca va si zic cat ii,masurat de mine cu ruleta: latime 240 cm,lungime 490 cm. Huzband nu e fan culori, io da; bine, el nici alb nu vrea, cica-i prea de spital, ar vrea ceva neutru, crem, bej,ocru, naiba stie.
Apropo de masurat, am masurat-o si pe Phi cu ruleta si n-are decat 95 de cm; io credeam ca are macar 98, ca hainele de 98 ii vin perfect (exceptie burta unde-s largi:)). Ai vostri cat mai au? (bine, Micshu cred ca e deja pe la 115)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

keutu bate la 104, dar nu cred ca-i are deja. Nu ma lasa sa-l masor.

ilinca, eu zic sa dai culoare peretelui opus usii. Uite, joaca-te pe peretii astora cu culorile si poate cadeti la invoiala:
http://www.vreauculoare.ro/decoreaza/personal/minimalist/personal_3/1-1/1-1/1-1.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

E din ce in ce mai "bine", azi m-am trezit la 6 Iar am stari anxioase si agitatie si nu pot sa dorm...acum, cand doarme pana si connect r
Merci de link, kea, ma tot joc cu el, dar jur ca-mi plac aproape toate combinatiile si cel putin 4 game de culori...greu sa alegi cand sunt multe variante:)))
Ce inalt e Keutu! Desi pe nr. astea de pe haine nu poti avea mare baza, Phiphi are si bluze de 92 si de 104 care-i sunt bune...iar pantalonii doar de 98 ii sunt buni...Mno, cu mine asa pitica sansele genetice sa fie prea inalta s-au redus, noroc cu lngimea lui tata'so ca va mai compensa:)) Nici Sophia nu sta la masurat dar atunci tamplarul care era la noi a convins-o una-doua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

O duminica frumoasa si linistita

las

Insanatosire grabnica tuturor,pe unde mai este cazul

Ieri am mai facut cate ceva hunei- si nu numai ei

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Apropo de masurat, am masurat-o si pe Phi cu ruleta si n-are decat 95 de cm; io credeam ca are macar 98, ca hainele de 98 ii vin perfect (exceptie burta unde-s largi:)). Ai vostri cat mai au? (bine, Micshu cred ca e deja pe la 115)


Ma facushi curioasa, asa ca am masurat si eu mandra. 93cm. 12,600kg, cu lapte baut cu tot. Ei ii vin bine si rokitele de 86cm, alea de 92 ii sunt cam largi. Pantaloni nu stiu sa mai zic, ca de cand nu i-am mai pus asa ceva... Pe-aia cred ca o sa trebuiasca sa-i adecvam lungimii, ca are picioarele lungi si subtiri..


Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sophiphi tot in jur de 13.300 kg se invarte (adica asta e maximum, ca daca nu mananca tare bine intr-o saptamana iar scade la 13).
Stii de ce m-a intrigat ca are 95 cm, ca ma tot uitam la ea pe langa Ana de Pisik si mi se parea mai mica decat ea cu vreo 4 cm (de ex aici se vede cat de cat:http://www.facebook.com/photo.php?fbid=514526858573233&set=a.514526105239975.132975.100000477713968&type=3&theater) si ma gandesc ca Ana are peste 100, ca e printre cele mai inalte fetite, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Noi inainte de gastro-ceva si de herpangina aveam vreo 14 kile, acum nu mai am curaj sa o cintaresc . Inaltimea nu stiu, ma informez :D si va spun



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+

Mergi la inceput