Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Acum am vazut si pe la alte posturi de stiri ca ar incepe in 17, deci asa o fi.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anaan, eu pana azi stiam ca in 10 cand hopa, intru dimineata pe edu.ro si era topic despre asta; linkul era la o stire cu Abramburica in care spunea (ieri) ca azi va propune inceperea scolii in 15 septembrie (ma rog, fiind sambata, in 17) fiindca e "o data cu mare insemnatate pt parinti si copii, o traditie".
Se pare ca a trecut propunerea!! Yeeeee! Ca inca nu m-am apucat de nimic, intocmit documente etc si o saptamana in plus de hodina pica bine, nu?
Tufete, eu nu am deloc notiuni de-astea de amenajare, va rog sa-mi dati sugestii si idei in ce culoare sa zugravesc dormitorul. Voi cum il aveti sau cum ati face in locul meu? Cum se poarta acum, toata camera intr-o culoare sau tavanul alb, "ca pe vremuri"?...Orice sugestie e binevenita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Acum am vazut si pe la alte posturi de stiri ca ar incepe in 17, deci asa o fi.

IULIA va invinge CANCERUL


Dixi!



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bine ca incepe pe 17, ca aveam io un of cu ziua de 10...
In seara asta plec spre casa! Abia astept, sunt epuizata, sper ca mi-o facut barbatu acasa statuie de marmura pt 4 zile de stat la socri fara dumnealui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Noi am facut pizza, am mancat toti cu pofta, ca de ceva vreme nu am mai facut, sper sa nu ni se aplece sa fim in trend

Ilinca: s-a bagat, i-am facut si poze in pirat si Mickey, i-am dat lui Simply de lucru pentru blog, m-am amuzat tare, mai ales cand l-am vazut cu peruca de clown in cap Eveniment in ca nu, ca abia acum lansam, a trebuit sa inlocuiesc si o fata de la ursitoare care avea ceva fite si mi-a stricat sedinta foto , dar e bine ca am gasit repede s-o inlocuiesc.

Insanatosire grabnica bolnaviorilor



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

salutare!
Eu sunt cu parul valvoi si in 2 ore jumate avem botezul. Nu stiu ce naiba sa-i mai fac sa stea cumva. Il am usor ondulat de la natura si pe o parte se intoarce in afara, in cealalta parte, spre interior. Mai bine ma duceam si eu la coafor sa ma keptene, dar nu-s in stare sa ma organizez niciodata.
Aseara ma cam cuprinsese disperarea cand am iesit sa intind niste rufe, era un frig... iar eu am o rochita flu-flu, keut e cu camasa cu maneca scurta, petrecerea e maine la gradina, dar azi pare fain, asa ca mi-am mai revenit. Cred ca v-am mai spus eu ce-i cu gradinile astea, ca-s zone protejate pe langa localitati, parcelate si concesionate pe vreo 50 de ani, cei care le administreaza sunt organizati in asociatii, conditia e sa aiba macar un petec minuscul de gradina lucrata, deci nu doar gazon si gratar. Asadar nu-i vorba de gradina de langa casa, dar am preferat acolo, ca au copiii mai multa libertate de miscare ca intr-un restaurant.
Da, Ilinca, in alb il imbrac. Azi, ca maine la gradina, fiecare se imbraca lejer, nu ma duc nici eu in rochie si nici copilul nu-l duc la camasa.

Ilinca, e vorba de dormitorul vostru? Eu as zugravi unul sau doi pereti in alta culoare ( culori), restul as lasa alb. Daca tavanul il colorezi, cred ca incaperea pare mai scunda. Mobila as lua-o alba, iar camerei i-as da culoare din zugraveala, paturi, elemente de decorat. In felul asta mereu ii poti schimba infatisarea, caci albul se potriveste la tot. Eu pana in urma cu vreo 4 ani nici nu ma gandeam la mobila alba, dar am vazut la o suedeza o casa intreaga mobilata in alb ( de la Ikea). Arata super: distins, modern, curat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Kea, sa va distrati minunat !

Mada, am vazut ca ti-ai pus pe FB timer de-ala, cu cit a trecut/cit mai este din sarcina. Chiar ma uitam ca 176 de zile suna asa de optimist, cind le transformi in luni/saptamini pare mult. la sarcina trecuta ajunsesem de calculam siorele pinala target-ul de 37 saptamini :)))

Ilinca, noi, acum vreo 6 ani, am lasat tavanele albe si am zugravit peretele de la geam in culoare intensa si pe ceilalti 3 in aceeasi culoare, o nuanta palida. Efectul e oarecum interesant, insa dup-aia ne-am trezit cu problema asortarii mobilei/covor/toate cele la culoarea camerei. Livingul e o provocare, e pe albastru....
Acum, nu stiu cum as face; imi plac mult tatuajele alea pt pereti si am vazut unele f faine, dar cum eu pe de o parte ma plictisesc repede, pe de alta ma atasez in mod stupid de unele lucruri...nu stiu daca as avea curaj sa le aplic pina la urma. si da, du fata la picnic cit se mai poate, acusi vin toamna si ploile...

Daca scoala incepe pe 17, inteleg ca si gradinita la fel?





IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Kea, sa aveti un botez minunat va doresc!
Multumesc de sugestii, tufete. Cu mobila zau ca nu stiu, acum avem bani strict de zugravit, schimbat niste prize, maruntisuri...eventual o comoda; si oricum o sa ne orientam spre ceva incapator dar ieftin, plm, n-avem ce face, atata ne permite, atata om face si asta in timp...mai greu a fi sa asortam piesele daca le vom lua tot pe rand, cu tzaraita:)) Mie imi place mobila alba, lui huzband nu; si oricum ca sa arate bine alba tre sa fie ceva de calitate, nu chestii tip Dedeman cum incercam noi sa ne orientam
Camera e mica; si a Sophiei e mica dar macar e mai "bine proportionata", e patrata, asta-i mai mult lunga decat lata. Ziceti sa fac tavanul alb? In mai multe culori peretii nici nu cred ca imi permit, sa iau doua vopsele:))) De fapt eu habar n-am cat e o cutie cu 8- 8.5 l de vopsea, am cautat pe net ca disperata, n-am gasit si chef de iesit nu am avut:))
Unde-i cuscra, sa-mi dea niste idei traznet, ca tre sa ma apuc repede cat mai am vacanta? Dar oricum astept idei de la oricare tufata!! Deci camera mica, buget restrans, da' o zugraveala misto tot pot sa fac, dar nu prea stiu cum:)) La ce tatuaje te referi, pisigri, la tapet?
La picnic nu merg din diferite motive: huzband lucreaza si sambata si duminica pana seara, la radio si fara el parca n-are farmec si in plus sunt grasa si absolut nedefrishata!! Toata vara m-am ras (am facut economie la epilat:)) dar in scurt timp am inceput sa ma irit nasol pe picioare si am zis ca las pletele sa creasca si ma epilez inainte sa inceapa scoala. Dar sa vad daca-mi mai ajung banii dupa zugravit:)) Vorba lu' Metallica: sad but true!:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, dormitorul nostru e tot dreptunghiular. Intr-o prima faza, am avut un perete (cel pe care cadea patul) mov inchis, iar restul un lila deschis, tavanul la fel, deschis la culoare, dar nu alb. Apoi am schimbat peretele inchis in verde olive, iar restul intr-un verde ft aproape de alb. Tavanul alb. Mobila e alba cu wenge, covoarele sunt culoarea untului topit. Pe pat avem o cuvertura mov pruna, iar pe doi pereti, am pus un sticker in forma de papadie, tot mov pruna. L-am asortat cu doua tablouri identice, cu cate o papadie mov pe fundal verde. Perdelele sunt culoarea untului topit, iar draperiile verde oliv.Nu stiu daca ai inteles ceva Daca vrei, caut niste poze pe undeva si iti arat.Sfatul meu e sa lasi tavanul alb. Daca vrei pereti colorati, cumperi var alb de calitate si o nuanta de culoare, sunt la tuburi, Oskar parca se numesc, costa 8 lei tubul, iar un tub iti ajunge pt tot dormitorul si iti si ramane. Mai ramane sa te hotarasti pe o nuanta, si apoi te poti juca la intensitate.Stickerele sunt ft faine, nu sunt chiar ieftine, dar daca esti pe faza, poti sa prinzi reduceri (eu tocmai mi-am comandat 2 cu 60% reducere). Este vorba de astea doua:http://www.stickere-decorative.com/colante-de-perete-camere-copii/pulbere-de-stele-autocolante-decorative/http://www.stickere-decorative.com/stickere-perete-personalizate/motto-ul-casei-sticker-decorativ/Primul il pun in camera Evei, si va fi zana roz si fluturii turcoaz, al doilea in living, si va fi argintiu, sa mearga cu tapetul negru cu argintiu pe care il avem (tot asa, doar pe un perete).Cand vine vorba de deco, pot vb la infinit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Da-da! Colorat peretele din spatele patului, unul din laturile mici ale dreptunghiului. Acum depinde si unde sunt ferestrele si usa...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput