Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Da, da, am vb cu Olga - ma rog, cu o fata de la firma - si se rotunjeste ceva. Tre sa vad mai intai ce idei are proprietarul clubului si apoi cum ne pliem noi pe ideile lui.

FLORIC - la noi a „gatit” crenwurst... Iar io n-am mai pus gura pe asa ceva de vreo 10 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Refacere rapida Monn si Floric&co

Monn Doamne ajuta sa iasa bine planul si cu rezultatul dorit.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

FLORIC - la noi a „gatit” crenwurst... Iar io n-am mai pus gura pe asa ceva de vreo 10 ani...



Ce vremuri, domnule, ce vremuri!

Oi avea eu naturelul mai simtitor zilele astea (il am sigur ) , dar kiar nu inteleg cum gandeste soacra-mea. Stie foarte bine ca sunt "imobilizata", dar ea ne trimite tot felul de materii prime, gen dovlecei (mari, de oparit si pus la congelator) sau prune, de parca eu acum numai de facut conserve sunt in stare.

Fi'su mai face si misto de mine, cica daca sa o keme pe ma-sa sa stea cu noi! Dar rade si el cand zice...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 15+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Neatza, tufete. Cavei vrea cineva? Io in ultimul timp ma trezesc din ce in ce mai devreme, cred ca organismul meu se pregateste pentru inceperea scolii...azi m-am trezit la 6.35
Denisamada, tu cum mai esti, ai mai avut contractii? Macar noaptea esti mai linistita? Eu zic sa nu refuzi prezentza blanda a soacrei!
Novus, cand mergeti la mare? Cred ca abia asteptati
Bianca, eu recunosc ca nu ma pot uita inca la pozele voastre din vacanta...am inceput sa ma uit la primele si asa de misto erau, locatiile, peisajele, atmosfera, relaxarea voastra...incat mi-au dat un dor de duca crancen, pur si simplu mi se taia respiratia, ma imbolnaveam de lingoare...Vara asta n-am fost nici macar la un rau, si doar avem ceva peisaje faine in jur, nu stiu cum a trecut vara asa, fara sa ma conectez si eu la natura macar un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Io!Io!

Nu-sh ce sa zic... prea grozav nu sunt..

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 15+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

A trecut saptamana cu 848, a trecut si teledonul...sper ca s-au strans multi multi banuti! Deci asa e procedura, banii se vireaza dupa cateva luni...in capul meu nestiutor imi si inchipuiam ca la cateva zile dupa incheiere se face bilantzul si se dau banii Ofof...o estimare macar a donatiilor telefonice se poate face mai repede, stie cineva cum decurg lucrurile mai exact?
Olishka, mi-a fost dor de tine Ce curajoasa esti sa mergi cu 3 copii la mare!
Monnvas, cremvursti? Aoleeeu Stiu ca si eu am mancat o data dupa o lunga perioada de "abstinenta", inca i-am si mancat cu pofta ca mi-era foame si miroseau frumos (asa e industria alimentara, face magii, rahatul miroase cel mai imbietor) si mi-a fost un rau si-o greaaatza...
Cuscra mea tot in concediu o fi? Sper ca se distreaza de minune si ea si titi Ian...si Jumbo, ofcourse!
Simonapro, s-a bagat sotul tau la animatie, a avut deja activitati? Cum merge?
Silvi8, m-am tot luat cu altele si am uitat sa spun: claro ca ne amintim de tine si de Crina!
Kea, ce hainute ai pregatit pentru botez, albe? Eu nicicum nu am reusit sa vad pozele de pe mail, doar mici in galerie, dar mari nu...tufete, voi cum ati reusit?
Am o camera goala...complet goala...camera mamei mele...simt un gol si in suflet, si in stomac...dar lasata asa cum a fost era si mai dureros...am mai gasit niste amintiri si in geanta ei in care nu m-am uitat de-atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Buna diimineata,

va dau o cafea lisaboneza ca io sunt cu 2 ore in urma. de abia mi-a rasarit soarele si cand am iesit pe geam sa ii fac poze vad si un mare vas de croaziera. Apartamentul in care stam e intr-o zona foarte frumoasa: apa in fata, zona istorica in spate.

Mada, stai cuminte. La capt de drum va fi bine si vei fi uitat cate ai patimit.

Ilinca, multumesc de aprecierile pozelor. Asa e! sunt locuri foarte frumoase. Si noi avem in tara locuri minunate de la natura. Du-o pe Sophia la picnic ca e weekend. Sigur o sa ii placa!

Va pup, ca ma pregatesc de o excursie pana in Porto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

doambelor profe....cand incepe scoala ...????Caci la tv se anunta acum ca pe 17 sept
M-am lamurit pe 17 septembrie www.rtv.net/o-saptamana-de-vacanta-in-plus-elevii-incep-scoala-pe-17-septembrie_42605.html" target="_blank">aici detalii
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Dodo, eu stiam ca incepe in 10; am citit articolul ala si zice ca in 17, ca asa s-a gandit domnul Ponta; la noi orice se poate... Drept e ca nu e rea o saptamana de vacanta in plus. Oricum, pe surse mai credibile: edu ( site-ul Ministerului Educatiei), Hotnews inca nu am vazut stirea asta.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Salutare!

Dodo, eu stiam ca incepe in 10;

asa stiam si eu ...dar din ora in ora da ca Ponta a zis 17,la sedinta de guvern de azi ...probabil maine vom sti sigur

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput