Dupa decizia Curtii ...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Este f. interesant de urmarit, acum dupa decizia CCR, cine mai apare pe la canale si cum abordeaza problema!
Sa spun de ce. Au fost multi jurnalisti si mai ales persoane aparent neangajate politic sau personaje politice care au comentat in nestire problema Referendumului, acum dupa fiasco-ul USL-ului, sunt curioasa cine mai ramane angajat in dispute.
Pt. multe persoane care gandesc logic si care nu sunt inregimentate politic lucrurile curg normal acum, dar cine continua polemica este clar ca are niste datorii de platit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Crin e un tampit, nu mai suport sa ii vad mutra, ce bine era daca isi dadea demisia asa cum se lauda , acum a intors-o ... la fel ca si Ponta .... E GRAV CAND ASA OAMENI CONDUC TARA !

in veci nu isi va da demisia crin, odata ce a pus din nou mana pe "ciolan" nu il va mai lasa, si din nou ca si in iarna va instiga la revolta impreuna cu prietenul ponta.

azi noapte la ora 2 pe realitate, antena3, rtv erau emisiuni in direct cu ce sa intampla in piata universitatii asadar si prin urmare numai liniste nu va fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui getik1

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Crin e un tampit, nu mai suport sa ii vad mutra, ce bine era daca isi dadea demisia asa cum se lauda , acum a intors-o ... la fel ca si Ponta .... E GRAV CAND ASA OAMENI CONDUC TARA !

in veci nu isi va da demisia crin, odata ce a pus din nou mana pe "ciolan" nu il va mai lasa, si din nou ca si in iarna va instiga la revolta impreuna cu prietenul ponta.

azi noapte la ora 2 pe realitate, antena3, rtv erau emisiuni in direct cu ce sa intampla in piata universitatii asadar si prin urmare numai liniste nu va fi

mami de ariana (29.12.2010)
povestea unui aricy bijuteriile lui getik[/center][/i]



Pentru ca inceput deja campania electorala.... sa vedeti acum "batai".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

ali da "batai" pe baniiiiii si nerviiiii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui getik1


azi noapte la ora 2 pe realitate, antena3, rtv erau emisiuni in direct cu ce sa intampla in piata universitatii asadar si prin urmare numai liniste nu va fi



Astea cred ca ar tb sa le pun la manipularea mediatica, dar cred ca merge si aici.
Sint pasaje din 2 articole:

" In spatele protestatarilor, departe de ochii camerelor tv, apare si colonelul Mircea Dogaru, seful sindicatului cadrelor militare disponibilizate, cel care a organizat protestul."

O doamna arata ingrozita, in timp ce un domn agita pumnii si cere o noua revolutie: "Gata, hai, la Universitate. Sa fie omor. Sa facem o noua Revolutie!".

Multimea de protestatari trece pe langa o terasa. "De ce stati si va uitati? Iesiti! Veniti cu noi! Sa va fie rusine! Rusine!", se agita o doamna mai in varsta si gesticuleaza catre oamenii de la terasa. "Stati si va imbuibati. Haideti cu noi fratilor", striga un protestatar.

Protestatari stau adunati si asculta la radio primele declaratii ale lui Crin Antonescu dupa decizia CCR. "Si-a dat demisia?", intreaba speriat un domn care ajunge mai tarziu langa masina. "Nu. A zis ca nu-si da demisia". "Ce bine", zice barbatul, rasufland usurat. "Daca-si mai dadea si asta demisia, eram pierduti".

In discursurile de marti, dupa ce CCR a decis reinstalarea lui Traian Basescu la Cotroceni, Crin Antonescu si Victor Ponta le-au cerut oamenilor sa manifesteze si sa protesteze pentru ca votul lor anti-Basescu de la referendum sa fie luat in seama.

In Piata Universitatii a fost montat un ecran urias cu emisia Antenei 3. "

Si asta e de milioane:

http://img84.imageshack.us/img84/9239/image201208221306957442.jpg







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Da a fost montat un ecran imens pe care rulau indemnurile celor de la antena 3. Cum oare s-or fi gandit cei de la A3 sa faca asta ca parca protestul era spontan.... Or fi ghicit in cafea ce se intampla?

Ali, da, s-a incheiat o campanie dar incepe alta. Probabil la fel de mizerabila. Sincer, eu acum mi-as dori tare sa stiu "ce-mi ofera" partidele pe post de candidati in colegiul in care domiciliez. Vreau de pe acum, pentru ca vreau sa studiez profilul fiecaruia in parte. Va fi prima data cand nu ma va interesa culoarea politica a candidatului ci voi vota omul. Pentru ca vreau un Parlament curat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Mi se pare chiar aberant ca la alegerile generale sa mai poti pune stampila pe USL, aceasta sleata are usile inchise in exterior,nici nu cred ca le va mai putea deschide in viitorul apropiat...eu nu vad ce beneficii pot aduce acesti oameni Romaniei in momentul in care si-au taiat absolut toate puntile catre Occident si catre Sua.Cititi comunicatul Germaniei...sunt cuvinte foarte grele adresate lui Ponta, atat de grele cat poate permite diplomatia.http://www.hotnews.ro/stiri-politic-13074470-germania-saluta-decizia-clara-constitutionale-asteptam-fie-respectata-toate-partile-asa-cum-anuntat-premierul-ponta-inainte-decizie-acum-judecat-potrivit-faptelor-sale.htmPs: daca se intreaba cineva de ce nu apare numele lui Antonescu,explicatia este ca acesta este un nimic( la propriu si figurat)...partenerii Romaniei discuta cu seful guvernului si cu presedintele ales,in niciun caz cu un Che Guevara de carton care flutura poporul roman in bat pe la televiziunile de curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Cred ca si cei care i-au sustinut sunt scarbiti, Vlad Petreanu (ex Antene), de pilda:

http://www.petreanu.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

@ Deceneus, poftim,citeste cum sunt alesi membri CC in alte state europene , intr-o buna parte din state membrii CC sunt propusi de presedinte, ba chia presedintele face parte din CC...m-am adresat tie ptr ca tu ne tot spui cum trebuie sa schimbam Constitutia ...o armonizam cu cea a altor state europene democratice sau o facem asa mai 'damboviteana'?!http://www.gandul.info/news/referendumul-ccr-da-sau-nu-trebuie-schimbat-modul-de-numire-a-judecatorilor-curtii-constitutionale-9964201

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

super OK si fair mesajul lui Petreanu.
http://www.petreanu.ro/2012/08/ajunge/

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput