Dupa decizia Curtii ...

Dupa decizia Curtii ... | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Azi a venit si decizia Curtii Constitutionale ...
Credeti ca va fi pace de acum?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Nu...Norica Nicolai, in calitatea sa de europarlamentar, sustine la antene ca e de notorietate faptul ca judecatoarea Aspazia Cojocaru a fost informatoare a securitatii si ca este santajata de catre Basescu cu nu's ce dosare penale,decizia curtii reprezinta victoria securitatii comuniste...Mircea Badea este in strada si va transmite live...cum sa intram in normalitate,oamenii irationali nu stiu ce-i asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Oh doamne, sper sa nu fie instigare la violenta si haos.
In nici un caz, Romania NU are nevoie de asa ceva.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Asa intelege Antonescu sa respecte decizia CCr, de fapt asta e respectul lui ptr lege..."acum ori niciodata"https://www.facebook.com/CrinAntonescuPresedinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sunt curioasa ce se va alege de acest caraghios MB dupa ce patronul sau iubit va intra in faliment si poate alaturi de AN?
Poate o slujba de bodyguard i se va potrivii, voi l-ati angaja?
Acum serios, cum poti sa-ti faci praf imaginea mizand pe o singura carte? Sunt multi ziaristi care si-au schimbat impresiile din timp astfel incat sa dea impresia de independenta!
Asta ori este prost, ori are asa de multe bube incat nu avea alta alternativa!
Valabil si pt. Gadea & co.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pai i-a instigat Crinuletz direct in declaratiunea sa lacrimoasa cand ne-a spus sa mergem in strada sa ne cerem drepturile democratice, dar sa o facem legal.
Eu chiar ma gandesc sa ies in strada....la o bere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Azi a venit si decizia Curtii Constitutionale ...
Credeti ca va fi pace de acum?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Nu va fi pace dar eu tot sper ca din batalia asta democratia sa castige.

Esecul suspendarii presedintelui poate radicaliza electoratul sa voteze masiv pentru USL, si cu o majoritate parlamentara lejera acestia sa modifice Constitutia in sensul clarificarii/diminuarii atributiilor presedintelui.

La predecenta modificare i s-a luat dreptul presedintelui de a demite premierul. Acum ar trebui sa-i ia si dreptul de a-l numi dupa bunul plac, drept care dupa parerea mea nu-l are nici explicit nici implicit. Sa-l oblige sa numeasca un candidat propus de o majoritate parlamentara constituita.

Cu ocazia modificarii Constitutiei poate elimina si CCR ca institutie independenta si populata politic, sa o subordoneaza CSM.

Prin modificarea Constitutiei pot rezolva si conflictul cu reprezentarea la Bruxelles. Sa prevada ca mandatul de reprezentare se acorda de Parlament in functie de situatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

din pacate pentru noi va fin din ce in ce mai rau deoarece alianta nu va accepta decia CCr si va gasi fel de fel de tertipuri specifice lor, pana il vor da jos pe Basescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Sigur Deceneus,dar referendumul valid care limiteaza numarul de parlamentari l-ai pierdut pe traseu...eee, probabil din cauza avantului patriotic!Apropos, sa transmiti USL sa se ocupe naiba de listele alea ,pana se apuca de modificat constitutia, ca voi boicota si atunci si nu mai am nervi sa-i vad bocind la antene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

O problema ridicata de abracadabra listelor electorale USL este faptul ca, daca au anuntat ca exista 3 milioane de romani in strainatate ar trebui sa refaca drastic colegiile electorale pentru la toamna si sa schimbe numarul de parlamentari de care "beneficia" fiecare judet. Sunt tare curioasa daca isi vor asuma cifrele acestea pana la final sau doar acum ca au sperat sa le foloseasca au fost bune ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

O problema ridicata de abracadabra listelor electorale USL este faptul ca, daca au anuntat ca exista 3 milioane de romani in strainatate ar trebui sa refaca drastic colegiile electorale pentru la toamna si sa schimbe numarul de parlamentari de care "beneficia" fiecare judet. Sunt tare curioasa dacsi vor asuma cifrele acestea pana la final sau doar acum ca au sperat sa le foloseasca au fost bune ...




Pina la toamna uita.

Mergi la inceput