Dupa decizia Curtii ...

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

un fost turnator securist si atat ... care incearca un pic de popularitate pentru un nou mandat in marele Parlament al Romaniei :(((

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

El este unul din putinii care nu s-a lasat santajat cu dosarul, si a recunoscut din '90 ca a avut angajament scris. Majoritatea politicienilor au continuat compromisurile dupa '90, de rusinea faptelor din dosare.
Se pare ca Ghise avea angajament dar nu avea nimic imoral sa se lase santajat.
Eu i-am trimis un e-mail prin care l-am felicitat si l-am asigurat de votul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

deci a fost turnator din pura placere ... ha ha, asta il face mai demn de rusine.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mei Deceneus, in naivitatea mea credeam ca ai niste aspiratii politice noi, alternative ... insa sa ii scrii lui Ghise si sa ii pferi votul pe tava, ... sincer m-ai dezamagit profund. :(((((((((((((((((((((

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Se pare ca Ghise avea angajament dar nu avea nimic imoral sa se lase santajat.
Eu i-am trimis un e-mail prin care l-am felicitat si l-am asigurat de votul meu.





stii ca Ghise e baiatul ala care voia doar stiri pozitive, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

deci a fost turnator din pura placere ... ha ha, asta il face mai demn de rusine.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Vezi ca nu-i cunosti biografia?
A fost pedagog la o scoala unde erau si cetateni straini, si prin natura postului avea obligatia sa informeze despre actiunile strainilor.
Daca nu semana angajamentul nu ar fi fost tinut in postul respectiv.
La studenti, la fiecare camin studentesc cu studenti straini era un "director" de camin, cadru didactic, care avea acelasi rol.

Pentru Ghise as face o execeptie cu votul.
Daca nu va fi el candidat ma reorientez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

omg

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

A fost pedagog la o scoala unde erau si cetateni straini, si prin natura postului avea obligatia sa informeze despre actiunile strainilor.
Daca nu semana angajamentul nu ar fi fost tinut in postul respectiv.



wow. si daca prin fisa postului trebuia sa gazeze oameni, asta ar fi fost justificat, nu? de fapt, de ce ma mir, sunt sigura ca au existat o gramada de (sub)oameni cu gandirea asta, din vremuri imemoriale si pana in prezent. bleah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Adica ce se pune la cale pentru Rosia Montana se va extinde in toata tara, intai cu gazele de sist apoi cu alte tehnologii poluante, incat pleci fara sa mai pretinzi daune.


Hai mai Deceneus ca este cam subtirica nada ta!
Daca iau in seama si ce zisesi mai la vale despre Ghise cred ca ar trebui sa nu te mai bazezi pe noi pe aici ca te vom mai lua in serios!

Ai evitat saracutul de tine cat ai putut inevitabilul, momentul adevarului, dar eu precum Mirela nu ma asteptam la asa ceva din partea ta, never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Fetelor, ma bantuie o banuiala sinistra!
Nu cumva Deceneus este chiar Ghise? Sau si mai rau, o fi Tariceanu, sau Relu Fenechiuuuu! Help, ca o iau razna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Dati-mi argumente de ce Ghise nu merita votul?
Pana acum am vazut doar aprecieri sentimentale neargumentate, preluate din tabara portocalie. Ghise este denigrat la fel cum era E Constantinescu, pe care multi il considera cel mai bun si cel mai respectat presedinte, de catre cancelarile occidentale.


Mergi la inceput