Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *442*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna,

Monn - azi am depus banutii la BRD, din pacate nu am reusit sa adun mai mult de 6 mil., nu prea vrea lumea asta sa doneze... oricum, ma bucur sa s-a adunat o buna parte din banii necesari pentru operatie.


Aseara am fost la dr., am vazuto pe micutza Natalia, la cele 32 sapt.are 1910 gr., destul de grasuna si nu a constatat nimic suspect. Tot aseara am inceput si dexamatazona in caz ca vrea sa iasa mai repede din burtica mamei.

M-a spriat o asistenta ca la 36 sapt. i s-a rupt uterul, a iesit capul copilului in burta si pana sa vina dr.ei nu a vrut nimeni sa se ocupe de ea (prima cezariana avusese loc in urma cu 10 ani)


Din pacate stau tot prost cu somnul, azi noapte am fost mai linistia dar nu am dormit mai mult de 2 ore in rest, foiala continua ...



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de fetitza + 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Si eu sunt data peste cap de cand am aflat despre Bibi

Multumesc mult fetelor pentru sustinere Abia astept astea 2 zile sa primesc raspuns, ca stau ca pe ace.

Dodo: chiar ca e intelegatoare Isabela, cu al meu copil nu stiu ce as face, ca iese si foarte usor afara, mai bine sa nu faca acum, mai pe vreme rece ar fi bine.

Monvas: la multi ani finutului si insanatosire grabnica!






http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ramona, am uitat sa zic ca imi place numele Natalia
Felicitari pt suma stransa !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pe unde umblati pe caldurile astea fetelor ??!! sau stati in umbra ?!

Hai ca dau o limonada cui e prin zona !!

Eu abia astept sa plec acasa sa ma intalnesc cu minunea mea care cand ma vede face o mutrita ce ma unge pe suflet !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Veste buna : de sambata 25 august - 31 august avem numerele de sms pt Iulia

Trebuie sa ne mobilizam toate fortele !!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simplyana, ai PM

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Veste buna : de sambata 25 august - 31 august avem numerele de sms pt Iulia

Trebuie sa ne mobilizam toate fortele !!!





Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 14+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!

Eu am fost in concediu si inainte de plecare am avut ff mult de lucru la serv, pana la 10 seara in fiecare seara si nu am apucat sa va scriu ca plec in co.

acum imi trag sufletul si va scriu.
am inteles din postarile voastre ca s-au intamplat si lucruri tare triste, pe forum, insa le citesc dupa ce va scriu, ca altfel, ma debusolez.

Deci, pe scurt:

- am fost la salina Praid, cam 8 zile, din care doar 5 am intrat in salina. Am avut noroc ca tocmai din august s-au deschis chestii misto pt copii, bb3 a sarit zilnic pe gonflabile, tudor 2 zile s-a catarat pe pereti cu aventura park, vero s-a jucat "bedminton" si eu... am admirat natura de la volan si am platit bani pt gramezi de chestii :).

- am vorbit un picut cu kea si imi pare rau ca m-a prins la volan, era si militie pe acolo, am vorbit tare putin. Are o vooooceeee, ziceai ca este cea mai buna prietena de a mea de ani si ani de zile si ma suna din dragoste, mai, atata CALDURA intr-o voce, nu am vazut. Am si eu caldura, dar asa.. mai prin ganduri, mai prin suflet, mai prin trup [ca doar eu eram cu maieu la salina, toti cand intrau se imbracau ca toamna-iarna, doar eu bagam in rucsac vreo bluza luata de gura prietenei cu care am fost]. Deci, revenind la kea, pare un suflet tare lipicios :), sper sa ne vedem pe larg data viitoare.

- cu bazarul, am inteles ca s-au vandut cateva produse, maine dimi sa ma uit sa vad ce cui trimit, si mai am de adaugat la bazar cateva produse de la histamina :)

- duminica am mers la cineva prin popesti lerodeni si, la intoarcere, avut chef sa trec prin aparatorii patriei... dupa nici un minut l-am vazut pe daddy... mergea cu o tipa [cu care am dedus, matematic, ca e cuplat de 1 an] spre masina tipei. Eu il vazusem doar din spate, adica un pic din ceafa, si eram 99% sigura ca este el insa.. parea f slab si imbracat sleampat, parca nu-mi venea sa cred ca este el, asa ca, normal, pt orice 1% doar stiti ca ma zbat si deci, m-am aruncat la volan si da-i urmarire. Cred ca m-a vazut in oglinda, astfel incat a apasat hotarat pe acc, erau intre noi cateva masini si 1 autobuz, insa am sofat exact ca in filmele americane [desi eram 5 in masina], am schimbat benzile pac-pac, am virat brusc dreapta de vreo 2 ori [pe la sun plaza] cand probabil ma reobserva in oglinda, si am reusit sa-l ajung din urma. El fugea probabil de frica sa nu vorbesc eu ceva cu el, de fata cu tipa, insa nici vorba sa ma gandesc eu la asa ceva, eu doar am vrut sa-l vad la fata, la ochi. Si l-am vazut la o curba, in oglinda lui din dreapta... da, era el. Avea o privire amestecata, pe de o parte parea amuzat [facea laba gastei la coada ochiului, ca si cum zambeste], pe de alta parte tot un fugar... Intr-adevar, a slabit mult, are fetisoara cred ca jumate din cat o avea, la latime ma refer... nu stiu daca e fericit [normal ca mie mi se pare ca nu], insa... gandurile lui sunt departe, tare departe... Asta este, macar l-am vazut ca-i viu, in ro [nu mai stiam nimic de el de app 2 \ani], si macar si-a reamintit ce soferita buna sunt . De acu', cred ca se va gabdi de 2 ori cand se va mai urca la volan :)))

- imi place de cineva, aparent ff diferit si incompatibil ci mine, in partea exterioara, adica:

el: este tanar [33 de ani], super misto ca tip, f destept la creier, cu bani si deci imbracat de mall, merge la sala, are bmw, e [pare] ingamfat, pare cateodata antisocial, rar zambeste, neinsurat, fara copii, aparent diprestuitor fata de notiunea "cica siropoasa de iubire", agreaza doar sex fara complicatii etc

eu: sunt cu 8 ani mai mare, nu sunt chiar super misto ca tipa, nu sunt chiar a mai geniala de pe planeta, nu am bani de mall, nu merg la sala, nu am bmw, nu sunt ingamfata [din contra, ma amestec cu orice paturi sociale], sunt sociabila, zambesc des, teoretic maritata, practic cu 3 copii, total addicted notiunii aleia siropoase de iubire, agreez sexul.. cu complicatii etc

deci, compatibilitate fff mare [:)))]

dar, a plecat in iulie din firma si, dupa ce 1 an nu am schimbat mai mult de 20 de fraze [asta el cu mine, pt ca el cu ceilati nu a schimbat nici 5], cand a plecat am avut asa, un review pe tot felu de clipe despre el, si am realizat ca anumite chestii, din interiorul lui, semana cu mine, asa ca.. desi e total-total anormal ca el sa se cupleze vreodata cu mine [el care are tipe pana in 20 de ani, cu carnea tare-tare, cum radea el], m-am gandit sa-i scriu mail. Pana acum am schimbat cate 2 chestii. Vi le dau mai jos Nu ca pe niste planuri ale mele [v-am zis, e total imposibil ceva intre noi], ci doar ca sa mai zambiti de cum sunt unii si altii, mai normali, sau, din contra, mai tzacanitzi :).

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dialog 1: [toate sunt scrie pe mail]

eu: "salut, am aflat ca ai plecat.. ne-ai parasit" si i-am dat mesajul asta pe fb [unde are profil privat, ai naibii]

el: mi-a dat accept in 3 min [eu credeam ca dupa vreo 3 saptamani o sa vada my friend request] si zice: da.. am plecat..

eu [daca am vazut asa feedback iute]: "da si mie adresa ta de mail sa-ti scriu ceva"

el [nebanuind nimic din ce pot eu ca scriitor ]: uite adresa.

si gata dlg 1 :))


Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dialog 2:
Eu:


Buna,

multam pt raspuns! [in sinea mea, ma gandeam ca sunt sanse mici ca tu sa accept my friend request, d-apoi sa-mi si raspunzi la mes :D]
Acuuuum, sper ca dupa ce citesti mailul asta [cam lung :D] sa nu zici "na belea" :))))) Dar chiar si cu acest risc, na, iti scriu si sper sa ramana doar pt noi acest mail ;)

*****

Ideea sa-ti scriu mi-a venit imediat cum am aflat de schimbari.
De ce am vrut sa-ti scriu? Din vreo cateva motive, si bune, si rele :D, read mai jos, le pun pe sectiuni :))


A. Motive personale

1.

Pe de o parte, m-am ofticat, in sinea mea, ca ai plecat fara sa ne mai vizitezi, macar 1 data. Mai ales ca la ziua ta, unii colegi mai vechi de-ai tai ne-au zis ca e PRIMA OARA cand ti-ai "serbat" ziua la serv, si ai adus dulciuri [ahh, ce bune au fost.. :)]. Atunci, am gandit ca poate-poate s-a schimbat ceva in fiinta ta si ai ajuns si tu [CHIAR SI TU] sa ai asa un pic de chef sa socializezi/relationezi cu colegii de serv. Dar dupa miercuri, cand am vazut ca ne-ai parasit fara sa ne zici nici macar un "baaai, plec" sunt nedumerita [si putin cam trista] cum de ne-ai parasit asa de gol... So, pt chestia asta m-am gandit ca trebuie sa te PEDEPSESC, asa ca am facut 3 chestii:
- ti-am cerut prietenia pe FB :)))),
- ti-am furat de pe birou mingiutza aia mica albastru-verde de invartit in mana [apoi am aflat ca nu era a ta, sheesh]
- iti scriu mailul asta mult prea lung pentru un "man" :D

2.

Desi anul trecut, cand ai venit la unidec, multi [ca sa nu zic majoritatea :D] s-au simtit cam enervati de stilul tau de relationare cu oamenii, mie mi s-a extins un pic perceptia despre tine, dupa ce au inceput sa treaca zile si saptamani aici la inside. Daca multi inca te percep strict ca un om un pic egocentrist, un pic dispretuitor, un pic ingamfat, un pic incapabil de sentimente umane/afective, un pic inadaptat social etc, ei bine, eu nu. Poate ma insel [desi nu cred], insa, eu te simt un pic altfel decat aceasta imagine "publica" a ta.

Este in tine un anume curaj foarte cunoscut mie, multi pun o eticheta de "ee, lui x i se rupe", insa este o eticheta pusa din superficialitate si mai ales incapacitate a acelor oameni. In realitate, este vorba de un curaj de a fi EXACT tu insuti/insati, cu toate riscurile/side-efectele incorporate. Exista in tine DORINTA SI NEVOIA de a fi pe drumul TAU, nu pe drumul "standard/acceptat de majoritatea lumii". Mie imi place mult acest curaj de "nonconformism".

Daca multi zambesc doar din prefacatorie/amabilitate/asa se cade, ei bine, tu nu. De asta, tu zambesti ff rar, pt ca, tu nu vrei sa zambesti cand iti este impus, ci doar cand ai motiv. Totusi, te-am vazut si zambind, si acel zambet rar a fost mult mai valoros si frumos decat al restului lumii. Bine, acu' sa nu crezi ca iti scriu un mail de dragoste :)))), ci iti scriu un mail de cunoastere a tie insuti, tu vazut prin ochii mei. Chiar daca nu asta era "grija" cea mai mare a vietii tale :)), totusi, cred ca este o amintire pe care tu o sa o ai, acolo, intr-un colt. Si si de nu va fi, eu scriu SI pt placerea mea din aceste clipe, pentru ca imi place sa-ti scriu tie, asa cum esti tu, un personaj controversat :)

Daca multi/majoritatea se agita sa vina la evenimente dichisiti, la 4 ace, ei bine, tu ne-ai intampinat la petrecerea de Craciun exact asa cum ma asteptam in sinea mea, in blugi si un tricou cu dungi. Mi-a placut mult pentru ca te-am simtit LIBER. Bine, mi-a placut si cand mi-ai zis ca pt mine nu este bilet de intrare :)))

Asa e spiritul tau, liber.

Daca multi/majoritatea sunt "clasici" in actiuni, nu ar face cine stie ce ciudatenii, ei bine, tu esti un pic nebun :). Imi place nebunia asta de a sari de la C++ la catzarat pe munti, de la incruntat [vesnic incruntat] la un zambet plin de bucurie, de la un om interiorizat la un povestitor pasionat si amuzant. Si acum imi amintesc povestea cu gagicile [obligatoriu in range-ul 16-20, cu carnea tare-tare :)))))], doamne cat de mult am savurat cum priveai tu indignat bonul de casa scos de la gunoi si fluturat in ochii tai pe post de dovada, si cum te gandeai cum sa scapi cand trebuia sa cobori cu una si alta tocmai urca :)))) [sa stii ca... total unexpected :D, am pastrat povestea pt mine.. dar doar pt ca m-ai rugat :)))].

Ai in sinea ta o mare parte "nepublica", aparent private. Totusi, cred ca nu e chiar asa private, cred ca este protected, pt ca iata, desi nu sunt "membra" a fiintei tale, totusi, te simt, te "vad", te percep.

Partea un pic ciudata este ca mi se pare ca sufletul tau este singur.
Stiuuuu, prima ta reactie va fi: "ce-i aia suflet???? termina domne' cu siropeniile astea... Doar sexul si masinile marfa conteaza".

Cu toate astea, eu sunt sigura ca tu ai un suflet impachetat, zipuit si ascuns [ascuns chiar si de ochii tai], probabil e o metoda abstracta :)))
Si este singur acest suflet, pt ca nima nu a venit sa-ti implementeze aceasta metoda abstracta.

De unde cred eu ca exista un suflet si acolo, la tine?
Intr-o seara, tarziu, dupa ora 10, ai trecut cu o tipa pe la etajul 4 [cica sa-i prezinti centralele :)))], si tocmai vorbeai la telefon cu mama ta, ii spuneai ca mai intarzii un pic, cu treaba.
Eii, VOCEA si GRIJA cu care ai vorbit cu mama ta m-au frapat foarte mult, si in acea clipa am inteles ca de fapt, acel mihai "ingamfat, egoist, rece si dispretuitor" are un suflet in el, un suflet capabil de iubire. Dar da, e foarte greu sa intalnesti pe cineva sa-ti faca unzip...

De aceea ti-am oferit acea carte de ziua ta [banuiesc ca inca nu ai deschis-o :D], ca ea, acea carte, sa-ti ofere sansa sa-ti gasesti tu singur arhiva zip ascunsa. Sa o gasesti, sa o privesti, si sa o traiesti. De fapt, mi-ar place sa stiu ca vei fi, candva, FERICIT.

3.
Un alt motiv, mai minor, este ca, desi am tot ras de tine ba ca esti cam brunetel :))), ba ca nici nu te vezi de mingea de fotbal, etc, totusi iti simt lipsa. Nu mai e nima la etajul 3 pe care sa-l chinui si sa-l enervez :)). Parca si azi ma astept sa urci la etajul 4, incruntat [evident], sa mormai un buna [iar evident], si sa-ti mananci micutuzul si calculatul pachetel din casoleta. Off, m-ai cam ofticat ca ai plecat :(. Dar, cine stie, poate vei reusi performanta de a citi acest mail pana la capt si poate, chiar imi si vei raspunde :*

So, in concluzie, sectiunea personala se rezuma la: imi pare rau ca ai plecat, dar sper sa gasesti fericirea.


B. Motive workoholice

Schimbarea asta de patronat/actionari este o schimbare dorita de fostii actionari romani, sau nu? Este o schimbare ok pt angajatii romani, se prevad proiecte si in viitor?
Intreb, pentru ca as vrea sa stiu daca, a la long, aici ramane un loc de munca stabil si ok. Daca nu, as vrea sa stiu daca e cazul sa ma apuc sa-mi caut in alta parte.
Bine, imi raspunzi daca poti si daca vrei :D.

Gata, iaca minunea, am ajuns la sfarsitul mailului. Acestui mail

Cu simpatie,
anca
.

**************

el:

that was a long e-mail :)
o sa raspund mai tarziu pe larg. for now, ptr tine recomand sa stai la inside dar sa iti pastrezi si alte optiuni. cegeka vrea sa isi dezv propriul business. nec e auxiliar.

legat de faptul ca n am trecut pe la voi..au fost discutii mai incinse pe partea de vanzare si nah..eu eram ala rau (inca sunt) -> ei nu ne au mai vrut in inside

m.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput