Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *442*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dialog 3:

eu, dupa ce m-am intors din concediu:

******
buna,

m-am intors din concediu, si mai sa-mi crape inima de soc, 1 received email from "m." Ee, nu crapa asa iute [ca deh, si eu sunt "aia rea" ], dar totusi, un pic de "High Z" tot a fost in gandurile mele, pana am deschis mailul.

So, dupa ce m-am SUPER amuzat de raspunsul tau, trebuie sa recunosc asa:

1. multu mult pt raspuns, ti-am perceput raspunsul ca fiind sincer :)

2. mi-a placut "formatarea" textului [adica non-formatarea lui], este mult-mult pe gustul meu, adica ma incanta salturile gandurilor tale, ba fara litere mari, ba in ro+eng, ba text litaral+mate, ce sa mai, suuuper mult imi place, adica te simt ca scrii "varsandu-ti gandurile", nu compunand mailuri de protocol. :*

3. si, cel mai imp, fraza ta de la inceput a fost de-a dreptul recunosterea publica a "victoriei" mele in dorinta mea de ""razbunare". Adica, without doubts, mailul meu cel lung te-a rapus, macar pt cateva clipe :)))))), ce sa mai, esti just a man :))) Totusi, rapus-rapus, ai citit pana la capat, oaaau :)

4. chiar m-ai mirat cu acel "mai pe larg". Sunt tare curioasa, ce ti-a trecut tie prin capsor [dupa revenirea din rapunere :D] de te-a facut sa tastezi expresia "mai pe larg"? Exista oare aceasta notiune in universul tau, "sa raspunzi/scrii cuiva, mai pe larg"???????

Therefore, ce sa fac si eu acum, na, astept sa-mi raspunzi [cum s-ar zice, naiba te-a pus sa-mi scrii :))], si sa vad si eu daca, la randul meu, o sa incep cu "was a long e-mail", dar nu cred, e greu sa ma bati :))). Insa, fie si short, s-ar putea sa ma surprinzi :D

anca
.

************

ieri am trimis pleasca, astept sa vad cand si ce o raspunde. Estimez in 3 zile :)))

revin.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

ma amuza ideea de comunicare cu el, un personaj atta de controversat si mai ales, ma atrage greutatea si imposibilul vreunei relatii intre noi.

e asa, un fel de challenge.

ce sa fac, mai fug si eu de facturi, de jucarii de strans de pe jos [cand imi vine sangele in cap iar eu, fiinta "nobila, delicata si suava", cu tensiunea mica, nu pot], de calcat rufe si de diverse nerealizari. Si uite de la aceasta fraza, mi-a venit un test pt noi, aici:

- privind in urma, ce nerealizari va apasa si astazi? si daca exista asa ceva, credeti ca veti (mai) putea schimba, sau nu? au fost acele nerealizari determinate de ghinion/nesansa a conjucturii sau au fost din vina personala? Dar va rog, nu ma refer la nerealizari "gen": nu imi place sa gatesc/calc/aspir.., ci la decizii, drumuri, profesii, iubiri, etc

- la cine dintre voi se poate spune ca are o soacra total multumita de alegerea facuta de fiul ei? oare este sau nu valabila expresia: o mama simte mereu ce-i mai bine pt copilul ei? dar o soacra? La cele cu soacre "nemultumite de nora", ati avut vreun moment in care v-ati gandit ca poate, daca soacra simte asa, inseamna ca poate voi doi [tu si partenerul] nu sunteti suflete pereche? sau ati fost mereu convinse ca sunteti? sau nu credeti suflet predestinat ci doar in compatibilitate si afinitate suficient de mari?

Stiu, am zis 1 test, dar sunt 2 :).

Noapte buna, cu drag,
anca
.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Anca, da bine ca ai mai venit pe la noi. M-am tot gandit daca sau nu sa iti scriu, insa in speranta ca nu te deranjeaza iti scriu. Fata, sa nu citeasca vreun alt coelg sau binevoitor pe aici mesajele publicate de tine si sa nu te dea in vileag. Nu se cade sa publici mesajele omului. Mai ales daca e asa cum spui, un ursuz.
Nu te superi, nu?


Ori cat despre intrebarile tale de la test...ohooo, cat asa vea de scris. Dar acolo, chiar ma abtin. Mi-am raspuns in gand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Aolica Ancule, ce de scrisori...
Ai putea sa te apuci de scris, stii asta nu?! Ai un talent inascut pentru povesti de viata care sa te tina in priza. Ce-i al tau i-al tau
Pe mine nu ma surprinde asta la tine, ci doar recunosc faptul ca e ceea ce iubesc la tine: scrii frumos!
Cat despre daddy, nu imi place! Si nu am de gand sa comentez nimic. Asa sunt io, gandesc rational...cu sufletul.

Despre soacre: nu am vesti bune pentru tine, caci eu am avut norocul sa dau peste una dintre cele mai minunate mame de baiat din lume. A avut saracuta un soc anul trecut si probabil ca a incercat niste resentimente, dar acum totul e mult mai fain ca inainte. Si ma iubeste sincer si simt ca e fericita ca ma are de nora. Mi-o amintesc la inceput, cand se necajea pe tata care imi zicea: ti-o dau la telefon pe soacra-ta. Ea spunea: nu mai zice asa, sunt mama. Si eu sunt cea care l-am dezobisnuit pe el de acest obicei, spunandu-i ca nu vreau sa vorbesc cu soacra-mea, ca am sunat sa vorbesc cu mama.
I-am zis mama de la inceput, fara efort, caci asa am simtit. O iubesc mult! Si ma impac fff bine cu ea. E minunata. Eu incerc sa invat de la ea. Iar ea mereu ma ia de-o-parte si imi zice: nu il mai alinta, ca tot tu ai sa pierzi!

Ah, nu v-am zis: sunt singura, intr-o camera de hotel la Viena. Dar am net si asta imi convine

_

http://iulia-elena.blogspot.ro/



[size=1]Gigelica ,mami de Piton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

E un hotel de kkt, ma scuzati. Camera e miiiiiiiica rau, nu are AC, mor de cald, usile sunt din alea vechi cu clanta si cheie obinuita, nu cu card. Se aude tot de afara si de pe hol.
Dar am dopuri de urechi, deci tre sa dorm cumva.

Mi-e dor de Victor. Aseara vorbeam cu el pe webcam si i-am zis: mami isi face bagajele. Si el imi zice repede: vii la mine?!
Am simtit o strangere de inima. Nu, plec in delegatie. Mami vine la tine peste 2 saptamani

In avion a fost naspa rau la aterizare. Erau nori de furtuna si...ne-am cam dat cu deltaplanu'. Dar langa mine, un austriac dragutz, m-a tinut de vorba, caci a vazut ca eram terminata...deh, prima oara singura.

Din 2004 am tot calatorit, dar NICIODATA singura. Macar un coleg, un partener, cineva cu care sa vorbesc...acum a fost naspa.

Dah, vreau acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ah, am uitat sa va povestesc ce am patit in aeroport la Otopeni.
Ma duc la check in, pun posta, scot ceasul, cureau, scot laptop, le pun pe banda si...intru prin poarta! Piuie!
Ma trimite sa ma descalt. Ma intorc de unde am plecat si ii zic politistului: de unde iau papuci de pungutza ca sa ma descalt??????????!
Nu mai avem! zice tipul. Si eu intreb: pai si ce fac, merg desculta pe aici?! El se uita uimit la mine si rapunde in soapta: da...
Io ma execut bolborosind: da, clar, de ce ma surprinde, suntem in Romania, o tara minunata! La care el raspunde: nu doamna, sunteti in aeroport!
Sper sa nu fi luat vreo ciuperca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Nu mai avem! zice tipul.


Dar au avut vreodata?

-------

Cine vrea afise pt campania de SMS-uri? PM cu numarul de afise si adresa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anca, si eu ma intreb, oare e corect sa postezi public corespondenta ta (privata) cu omul? Crezi ca tipul s-ar simti... ok?

(asa ca stiu: cand am ceva treaba cu tine, te sun, ca aia ramane intre noi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Nu mai avem! zice tipul.


Dar au avut vreodata?



Cand am fost eu la Timisoara aveau... La dus a piuit la dna dr, la intors la mine... nu s-au edificat din ce cauza. Mai traumatizanta a fost cutia zburatoare de la Carpatair...

Per total, a fost bine!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 14+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Monnvas, eu vreau 5 afise


Anca, sa-ti priasca vacanta !
Despre corespondenta ta privata cu colegu' si eu sunt de aceeasi parere : ne auzim doar la telefon !
Vezi poate citeste celalalt coleg al tau aici daca tot a prins drag de noi


Gigelica, distractie placuta la Viena



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput