Efectele inconstientei crase a USL(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Ii spun Cacarau pt ca mi se pare ca i se potriveste atit de bine!!! Dar atit de bine!!!

Numai un cacarau poate raspunde in direct la TV (sa-l auda tot poporul) la intrebarea Cum este viata unui presedinte? cu halucinantul E mai usor sa fii la Cotroceni decat in fruntea unui partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Cum dom'le sa trimiti la CCR cifre cu romanii plecati in strainatate cand acestia ti-au spus clar ca toti romanii trebuie inclusi in cvorum,ptr ce aceasta diversiune?...probabil sa-si tina mobilizat electoratul taliban ptr ca altfel nu vad de ce sa trimiti niste date care n-au nicio legatura cu realitatea cvorumului...eu sper ca electoratul USL sa se subtieze pe zi ce trece la fel de mult cum li s-a subtiat astora de la guvernare mintea.

lucialu s-ar putea sa avem ocazia sa ne arbitreze Comisia de la Venetia, de fapt si Conrad ne-a recomandat acest lucru...atunci sper sa accepti si tu rezultatul votului, ca tot ati tinut-o pe aici cu Comisia de la Venetia ...dar ,na, cred ca i-a vrajit Basescu si pe astia !




Decizia cu romanii din strainatate nu a fost aprobata cu majoritate.
Deci e probabil un prilej sa le dea unor membrii CCR sa mai amine decizia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Ii spun Cacarau pt ca mi se pare ca i se potriveste atit de bine!!! Dar atit de bine!!!

Numai un cacarau poate raspunde in direct la TV (sa-l auda tot poporul) la intrebarea Cum este viata unui presedinte? cu halucinantul E mai usor sa fii la Cotroceni decat in fruntea unui partid.



De cate ori apare la tv omul asta am asa o senzatie de ireal, e un fel de drama queen... ar fi comic daca n-ar fi tragic ca-i acolo unde e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Imi pare rau sa o spun dar eu cred ca in momentul de fata cel care trage tare de scaun e chiar dl Antonescu .Tot circul asta s-a facut exclusiv ca sa i se asigure domniei sale scaunul , ministerul justitiei i-l dau pt ca PSD sa scoata castanele din foc cu mana PNL-ului .

Si apoi or sa zica , a fost ministerul colegilor nu stim de ca dl Nastase a fost gratiat, nu stim de ce s-a schimbat procurorul general noi nu stim nimic , intrebati liderii PNL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Asta e chiar de rau...acum nu mai vorbeste doar 'Vocea Rusiei' ci chiar ministru de externe rushttp://www.hotnews.ro/stiri-esential-13059692-rusia-scutul-antiracheta-duce-perpetuarea-temeiurilor-razboiului-rece.htm
Eu zic sa incepeti rugaciunile, sa ne rugam ca UE si Sua sa nu se descotoroseasca de noi ca in trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Revin cu o idee care acum mi-a trecut prin cap
Mai oameni buni in Romania sunt decat 4.000.000 de salariati!
Pai restul pana la 18-19 mil cu drept de vot nu e normal sa il vrea pe dl Ponta si Dd-ia uzi la ei-case gratise, bani pe toate strazile, servicii bine platite, excusrsii in Brazilia cu missele lu domnu Mazare, asistenta medicala gratuita diplome de bacalaureat , de master si de doctor ieftine !!!
Pai cum sa reziste bietii votanti la asemnea minunatii!

Ia sa schimbam si noi macazul sa nu mai cotizam neam -ca de ce noi sa dam bani la CAS si la spital sa stau pe banca la rand cu 30 de indivizi care nu au muncit legal o ora in viat.de ce copiull meu sa aiba bancile rupte ca parintii la juma de clasa sunt asistati social, de ce eu am o singura facultate si am angajati cu mastere care pe fecebook scriu cu viteza dar nu stiu sa faca o cerere de mana fara sa se uite pe net ?
Unde e prostia ? la noi la astia 4.mil care suntem biciuiti sa muncim mai mult , mai cu spor ca sa se hodineasca dumnelaor mai bine...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Asta trebuie neaparat sa vedeti. Se vede clar cit de mincinos e Pontacu.

" Premierul Victor Ponta a intrat din nou într-o polemica, în timpul unei conferin?e de presa, cu o jurnalista care a cerut lamuriri cu privire la actualizarea listelor electorale.

Mihaela Rodin, jurnalist AFP, i-a reamintit premierului de un comunicat al Guvernului din 3 august 2012, potrivit careia to?i românii cu domiciului în strainatate trebuie lua?i în calcul pentru alcatuirea cvorumului de la referendumul din 29 iulie.

”Mi i-a cerut Curtea Constitu?ionala” a sus?inut Ponta, men?ionând Legea 370/2004. El a fost contrazis de jurnalista AFP care i-a pus în vedere faptul legea atât comunicatul din 3 august cât ?i legea respectiva vorbesc despre români cu drept de ?edere în strainatate ?i cu domiciul în România, care oricum sunt lua?i în considerare pentru cvorum.

”Sa nu purtam o polemica” a cerut Ponta. ”Mi se pare ciudat, la o conferin?a de presa. De ce sim?i?i nevoia sa ma contazice?i. Sunt convins ca la Paris nu se întâmpla lucrul asta, numai la Bucure?ti.”

”Nu am actualizat nicio lista, am perzentat o situa?ie, dumneavoastra decide?i. Eu credeam ca decide CCR, dar în?eleg ca dumneavoastra a?i decis” a mai spus premierul.

Premierul a încercat în mod repetat sa evite ideea de actualizare a listelor electorale, refuzând sa spuna ce prezinta de fapt adresa trimisa catre CCR.

”Nu noi actualizam listele, numai autorita?ile locale” a sus?inut premierul.


http://www.b1.ro/stiri/politica/ponta-iritat-din-nou-de-ziaristi-raspunsuri-balbaite-dupa-o-polemica-live-cu-o-jurnalista-afp-sunt-convins-ca-la-paris-nu-se-intampla-lucrul-asta-video-35677.html


http://www.b1.ro/stiri/politica/victor-ponta-se-face-ca-nu-intelege-listele-electorale-erau-la-parchet-nu-la-guvern-vre-i-sa-oprim-o-obliga-ie-legala-35321.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Am facut imprudenta sa-l ascult pe ponta la realitatea intr-o interventie telefonica. Sincer, nu stiu de cine mi-e mai mila, de mine ca trebuie sa suport un asemenea prim-ministru, de ala sarac cu duhul care crede orice prostie debiteaza Ponta, sau chiar de Ponta, ca vorbeste doar sa se afle in treaba, minte si manipuleaza mai des decat respira!

Si cel mai dureros e ca asa-zisi jurnalisti in loc sa-i puna intrebarile care trebuie, ii canta in struna!! Cred ca ma reprofilez, si ma fac jurnalist . Da' pana o sa ajung eu sa-i iau vreun interviu lu' ponta, o sa dispara el din peisajul politic!!!

lucia, ne vedem la "parintii intreaba, parintii raspund", ai dreptate, aici n-o sa facem decat sa ne calcam pe coada reciproc . Eu n-o sa fiu de acord in veci cu ce face usl-ul, si nici tu cu ce face basescu, oricate zeci de mesaje in contradictoriu am schimba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Catrinik cum erata nu s-a luat cu majoritate?...pai nu cred ca puteau sa o considere legala altfel...uite aici spune ca s-a adoptat cu majoritatea judecatorilor CCR
http://www.ccr.ro/default.aspx?page=press/2012/14augustDeci eu cred ca daca la emiterea eratei au fost 6 judecatori de acord vor fi si maine ptr a lua decizia de invalidare...nu vad cum al saselea judecator a fost de acord cu introducerea diasporei in cvorum dar sa nu voteze ptr invalidare...cel de-al saselea judecator cred ca este Aspazia Cojocaru,probabil aceasta a fost de acord cu erata dar ea vrea anularea referendumului...ea s-a antepronuntat de la inceput parca...vom vedea maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Nu, nu e Aspazia. E ungurul. Se pare ca el ar fi cel ce " va face cartile".

Mergi la inceput