Efectele inconstientei crase a USL(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Chiar, daca un condamnat nu are voie la telefon mobil, pentru a nu putea comunica in afara, de ce ar avea acces la mail/blog, etc. care in principiu sunt tot forme de comunicare.
Nu's it-ist de meserie, dar din cate stiu se pot restrictiona drepturile la net (eu de exemplu de la birou nu pot accesa niciun fel de mail si nu pot sa incarc niciun fel de document sau poza pe vreun site). De ce nu fac asta si in inchisoare, sa ii lase sa navigheze unde vrea muschiul lor, dar sa nu le dea voie sa posteze / comunice in vreun fel cu cei din afara???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
In vremea asta, d-l Nastase se joaca de-a epistolele din inchisoare. Posteaza pe blog si citeste mult, cica. Si e incantat ca primeste feedback pozitiv.

Lui Nastase ii place feedbackul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Ia sa vedem cam ce s-a mai intimplat zilele astea:

- Mona si-a dat demisia din magistratra. Deci se pregateste intens sa fie ministereasa. Sa nu uitam pozele de zilele trecute, niste interceptari intre ea si Balan ( unde vorbea de schimbarea lui Kovesi ), intilnirea cu Mariana Alexandrescu.
Renunta la fct de judecator de la Inalta curte si din CMS. Va dati seama cam ce i s-a promis?

- USL numara de zor. Azi vor da liste cu 2 mil oameni mai putin, la pariu.
Ei nu sint amestecati, nu au nici o vina, au facut totul cu mina primarilor. Asa au primit dom'le datele din teritoriu ....

- Ponta - ministru interimar la justitie spune ca atacul procurilor este fara precedent si ca asistam la o lovitura de stat

- presedintele de la INS tocmai a aparut si a citit niste cifre si el. Dar a tot precizat ca datele finale le vor obtine abia in 2013. Oricum a vehiculat vreo 19 milioane. Taman azi ... ce coincidenta

- Ponta: il avertizez pe Danilet sa nu mai ameninte oamenii, ziaristii, oamenii politici

- Cacarau apare aproape zilnic pe la vreo televiziune si da declaratii ( aberante normal )

- dosarul lui Patriciu mai este aminat o saptamina

- Nastase e in cantonament si isi da cu parerea despre viata politica si despre nush ce reprezentare la Bruxelles.

Eu zic ca uslasii au prin curaj zilele astea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Catrinik, off topic: ii spui lui Antonescu- Cacarau, pt ca privesti mult la Banciu? Nu de alta, dar el a spus de cei care au votat pt demitere, aka 7 bulioane si jumatate, ca sunt 7 milioane si jumatate de cacarrrrai, iar cei care s-au exprimat impotriva, sunt 900000 de americani

BTW: dc legea s-ar fi respectat, aia de la Constitutie, Basescu era pa! pt ca nicio lege neconstitutionala n-ar fi trebuit sa fie promulgata. Ori in Constitutie nu s-a impus vreun cvorum la niciun fel de referendum. Indiferent de opiniile noastre, dc e coser sau nu sa fie un presedinte demis atat de "usor". Culmea, Constitutia e conforma recomadarilor Comisiei de la Venetia. Alea din scripte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

La Banciu chiar nu prea ma uit, ca ma cam enerveaza.
Ii spun Cacarau pt ca mi se pare ca i se potriveste atit de bine!!! Dar atit de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu


BTW: dc legea s-ar fi respectat, aia de la Constitutie, Basescu era pa! pt ca nicio lege neconstitutionala n-ar fi trebuit sa fie promulgata.


Daca s-ar fi respectat conditiile procedurii de suspendare, Basescu era in continuare presedinte, pentru ca nu a incalcat constitutia!
Pentru ca nicio suspendare fara un motiv clar, altul decat pierderea popularitatii, care nu inseamna incalcarea constitutiei nicaieri in lume, nu ar fi trebuit sa aibe loc!

Eu inca am o problema mare de tot cu legile astea, de ce mama naibii au fost suficiente 24h pentru ca CCR sa se pronunte daca basescu a incalcat sau nu constitutia, si e nevoie de 1 luna ca sa valideze sau nu un amarat de referendum. De ce la chestii extraordinar de serioase, sunt suficente cateva ore de dezbateri, iar la chestii pur tehnice ne pierdem zilele numarand votantii!

Progresele in justitie din vremea lui basescu sunt vizibile pe zi ce trece, in special in randul celor tineri; la fel cum se vede si teama celor trecuti bine de prima tinerete, care au avut functii si pe vremea lu' ilici&co. Unii isi fac treaba indiferent cine e la putere, altii stau pititi si asteapta sa vada cine castiga meciul politic, sa isi poata adapta si ei deciziile politic!

Eram 200% sigura ca se va amana cazul lui patriciu, la fel cum sunt sigura ca daca maine CCR nu va da un verdict si va amana peste 28 august decizia, va fi din nou amanata decizia si in cazul lu' patriciu, pana vor stii preastimabilii judecatori soarta referendumului.

Iar speculatiile cu mona pivnicieru la justitie sunt mai mult decat sumbre, daca e sa te iei dupa teoria conspiratiei aparute pe surse in diverse siteuri de stiri de pe net (gratierea lu' nastase, schimbarea tuturor sefilor de prin justitie, etc.).

Asa ca rugati-va sa nu cumva sa i se puna pata vreunui mahar usl-ist pe voi in viitorul apropiat, ca o sa muriti cu dreptatea-n brate!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Voi ati inteles ceva din ce a zis Ponta?
Ar trebuie gasita inregistrarea pe net ... pt ca a fost de filme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mikyyy, toate sondajele l-au dat cu incredere/sustinere de lapopor de 10%. Asta ar fi trebuit sa-i zica lui ceva. Si poate si tie...
Prefer sa cred in judecata MEA , confirmata de ...dl Frunda de ex, ori de o majoritatea tripartita parlamentara, ca omul asta a incalcat grav Constitutia.
oricum, la cate s-au intamplat pana in prezent de la suspendarea lui, provocate de el, confirma aceasta suspendare si chiar mai mult.... Desigur, e opinia mea...pot, nu?
procedura a fost perfect legala. Dar desigur, cand am pus negru pe alb, nu citat din mine, ci din Constitutie, avizul actual CCR dar si precedente, nu te-a interesat...decat...parerea mea???
So...eu cu tine, sincer, dar prefer sa ne oprim aici, cu tot respectul, dar clar nu ne prinde forumul asta...poate pe la altele, despre copiii nostri, copii in genere...este evident ca nu ne vom potrivi, n-are sens sa tot ne dam cap in cap in acelasi punct mort
Catrinik, personagiul respectiv, care inca mai functioneaza cu emisiunea dupa ce a jignit un nr impresionant de romani...si-a justificat faptul ca il numeste pe Antonescu asa, pt ca il uraste nu mai stiu exact dar ceva de genul irevocabilului. El e cu Cacarau mereu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Cum dom'le sa trimiti la CCR cifre cu romanii plecati in strainatate cand acestia ti-au spus clar ca toti romanii trebuie inclusi in cvorum,ptr ce aceasta diversiune?...probabil sa-si tina mobilizat electoratul taliban ptr ca altfel nu vad de ce sa trimiti niste date care n-au nicio legatura cu realitatea cvorumului...eu sper ca electoratul USL sa se subtieze pe zi ce trece la fel de mult cum li s-a subtiat astora de la guvernare mintea.lucialu s-ar putea sa avem ocazia sa ne arbitreze Comisia de la Venetia, de fapt si Conrad ne-a recomandat acest lucru...atunci sper sa accepti si tu rezultatul votului, ca tot ati tinut-o pe aici cu Comisia de la Venetia ...dar ,na, cred ca i-a vrajit Basescu si pe astia !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Si:

" Judecatoarea Gabriela Bīrsan, din cadrul Īnaltei Curti de Casatie si Justitie, va lua locul eliberat de Mona Pivniceru īn cadrul Consiliului Superior al Magistraturii, imediat ce postul va fi vacantat legal. "

Iar madam Birsan:

BĪRSAN GABRIELA VICTORIA, judecator la Īnalta Curte de Casatie si Justitie – presedinte al Sectiei de contencios administrativ si fiscal, īn sarcina careia s-a retinut infractiunea de trafic de influenta

http://www.pna.ro/faces/comunicat.xhtml?id=2692

Mergi la inceput