Efectele inconstientei crase a USL(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Deceneus poti sa ma crezi tampita in continuare, sunt si blonda daca te ajuta, dar eu daca ar veni cea mai buna prietena a mea locuind la bloc si fiind angajata pe undeva la stat as intreba-o asa prieteneste de la obraz, fata (urasc adresarea asta dar merge in context) de unde mama naibiii ti-ai tras Audi ultimul racnet cu sofer? Mi-as pune asa o mica intrebare, de unde frate?

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Vedeti ca au fotografiat-o si pe sharon stone pupandu-se cu iubitul in herastrau, si pe lady gaga putin fara chiloti. Sper ca nu e securitatea de vina

Marina

@Marina - vedetele sunt "vanate" de paparatii, iar politicienii si functionarii de rang inalt de cei care au interesul sa-i compromita.
Cine avea interesul sa o urmareasca le M Pivniceru?



Si mai remarc in continuare cu tristete ca problema nu e de ce madama asta se urca in masina fiului unui personaj atat de controversat ci de ce a fost pozata. Eu sa fiu pozar si sa-mi castig existenta din vanzarea fotografiilor m-as gandi bine ce blonda sa aleg Sharon sau Mona, cine face azi rating in romanika?
Marina

@Marina - unul din aspecte l-ai semnalat tu al doilea eu, ca sa ne formam o imagine completa si corecta.
Intrebarea ar fi inutila dupa ce fapta a fost comisa.
Mie mi se pare ca "prietena" M Pivniceru avea o misiune foarte clara, cum a avut si Vantu in cazul lui Geoana.
Despre miting nu stiu nimic, nici ca ar fi existat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Eiii Capcaunule, ai coborat din munti?

Da de unde! Am urcat de la mare.
Dar pentru ca l-am gasit tot pe cacarau cocotat in deal, nu zabovesc decat o zi, ca sa schimbam umbreluta, colaceii si 'cercefelul' cu cortul, rucsacii (rucsacurile, dupa celebrele norme doom) si sacii de dormit, si urcam in munti.
Sper ca la coborare sa nu-l revad (in veci) pe cacarau in deal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Capcaunule si eu care te vedeam pe 6 august pe Ceahlau pozand piramida holografica! Ce vise am si eu!

Iar asta de se puse interimar este asa de penibil ca si premieru' lu' peste despre care ce sa mai vorbesc, incat este clar ca si-au tras-o astia din USL la alegeri!
P.S. De taceau mai bine faceau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Si mai remarc in continuare cu tristete ca problema nu e de ce madama asta se urca in masina fiului unui personaj atat de controversat ci de ce a fost pozata. Eu sa fiu pozar si sa-mi castig existenta din vanzarea fotografiilor m-as gandi bine ce blonda sa aleg Sharon sau Mona, cine face azi rating in romanika?

Marina


Pt ca traieste "intr-un stat politienesc".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Vedeti ca au fotografiat-o si pe sharon stone pupandu-se cu iubitul in herastrau, si pe lady gaga putin fara chiloti. Sper ca nu e securitatea de vina

Marina

@Marina - vedetele sunt "vanate" de paparatii, iar politicienii si functionarii de rang inalt de cei care au interesul sa-i compromita.
Cine avea interesul sa o urmareasca le M Pivniceru?Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


As zice ca PSD draga Deceneus, pentru ca "razbelul" intre cele doua tabere din USL deja a inceput. Asa mai subtil, dar a inceput. Dar ne, e doar parerea mea.

Eu zic asa: PNL si PSD nu mai =LOVE de ceva timp. PSD "si-a pus deja mainile in cap" cand vede cum le da Antonescu munitie zilnica criticilor USL. Asa ca PSD, cu era de asteptat, de altfel n-o sa-l mai vrea pe Crin drept candidat ci pe doctorul Oprescu ( asta deja se incalzeste pe tusa, facand pe primarul capitalei pana la alegrile prezidentiale).

Din cauzele expuse mai sus, PSD "saboteaza" PNL cum poate si pe unde poate - adica si pe coana Pivniceru care e combinata cu nea Vlasov ( Camera de Comert) care e socrul lui Cristian David.

Daca ma intrebi pe mine, "tiparul" cu masina lui Nastase este exact cel folosit in cazul Geoana-Vantu. Poti spune cu mana pe inima ca nu baietii lui din PSD i-au facut-o lui Geoana atunci? Tot baietii aia - il suspectez pe Dragnea sau poate pe Hrebe ca e mai artist - au facut si scenariul asta misto cu Andrei Nastase. Sau ai cumva impresia ca juniroul Nastase face taximetrie prin Bucuresti ca sa traiasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sigur este razboi politic!
Astia se bat pe functii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Daca ma intrebi pe mine, "tiparul" cu masina lui Nastase este exact cel folosit in cazul Geoana-Vantu. Poti spune cu mana pe inima ca nu baietii lui din PSD i-au facut-o lui Geoana atunci? Tot baietii aia - il suspectez pe Dragnea sau poate pe Hrebe ca e mai artist - au facut si scenariul asta misto cu Andrei Nastase. Sau ai cumva impresia ca juniroul Nastase face taximetrie prin Bucuresti ca sa traiasca?

Este si asta o varianta plauzibila, dar M Pivniceru nu are nimic de-a face cu referendumul si cu revenirea sau nu a lui Basescu la Cotroceni. Pentru Cotroceni este suficient ca membrii CCR sa voteze pentru invalidarea referendumului.
Sunt actiuni paralele.
Daca minsterul justitiei revine PNL in locul M Pivniceru poate fi alta propunere a PNL. Din acest motiv nu cred ca in cazul respectiv este o actiune a celor PSD. M Pivniceru probabil ar fi propus pentru DNA procurori apropiati si propusi de PSD, conform intelegerii din coalitia USL.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Nu inteleg inca pe deplin scopul pentru care s-a dorit ca Mona sa fie scoasa din joc. Dar mie mi se pare ca am mai vazut "modelul", cum am mai zis. Adica s-o suspectez pe fosta sefa de cabinet sau ce a fost tanti aia ca se plimba prin oras cu masina lui Andrei Nastase? Sau ca o chemase doamna Dana pe la ea ( dupa cum a declarat) si in drum spre casa s-au hotarat s-o ia si pe Mona?

Si sa ne mai gandim si ce tembeliziune a facut fotografia - RTV - actionar Sebi Ghita care a beneficiat de muuulte contracte cu statul si e stiut ca PSD-ist... E suficient sa te uiti la televiziunea asta seara de seara ca sa constati ca sunt clar anti Basescu. Si-i apuca grija fix pe ei sa dea imaginile cu Pivniceru. Neah, aici e mana PSD, cu siguranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:


Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
@Marina - vedetele sunt "vanate" de paparatii, iar politicienii si functionarii de rang inalt de cei care au interesul sa-i compromita.
Cine avea interesul sa o urmareasca le M Pivniceru?

[b]Deceneus, Mona Pivniceru a mai fost fotografiata de jurnalisti si inainte de a fi propusa ca ministru. In 2011 cei de la Kamikaze au publicat www.kmkz.ro/investigatii-2/ancheta/mona-pivniceru-locuieste-in-lux-pe-banii-camerei-lui-vlasov/" target="_blank">un materialin care aratau cum foloseste Mona Pivniceru pe post de locuinta o cladire din Bucuresti a Camerei de Comert. Camera de Comert condusa de avocatul Vlasov. In textul articolului ai si niste posibile legaturi CCIR - Vlasov - Romexpo - Dan Voiculescu si chiar Adrian Nastase.

In momentul respectiv Mona Pivniceru era judecator la ICCJ si presedinta a Asociatiei Magistratilor. Acum e membru CSM (demisionat), judecator la ICCJ (daca stiu eu bine) si e propusa ca ministru. Nu vad ca ar fi neinteresanta pentru niste jurnalisti de investigatie. Ba dimpotriva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Tot despre Mona Pivniceru, Romania Libera zice ca ar fi avut un scop precis pentru a se intalni cu Alexandrescu. Aceasta din urma trebuia sa-i dea o nota de fundamentare pentru gratierea d-lui Nastase.
http://www.romanialibera.ro/exclusiv-rl/investigatii/de-ce-s-a-intalnit-mona-pivniceru-cu-mariana-alexandrescu-in-masina-familiei-lui-adrian-nastase-aflat-in-inchisoare-274160.html

In vremea asta, d-l Nastase se joaca de-a epistolele din inchisoare. Posteaza pe blog si citeste mult, cica. Si e incantat ca primeste feedback pozitiv.

O intrebare catre Administratia Penitenciarelor: de cand condamnatii au acces la internet?

Mergi la inceput