Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa vegheze asupra copilasilor ramasi fara mama la o varsta asa frageda.
Condoleante familiei.

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steli1992 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace. Condoleante familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

nu am cuvinte... nu de mult Moni cauta informatii pentru a ajuta pe altcineva bolnav de cancer... ma gandesc cel mai mult la copilasii ramasi fara mami... nu stiu ce sa spun... Imi pare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Drum bun, suflet frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ramas bun, Monica!
Sincere condoleante familiei!

Sper ca acum sa fi primit certitudinea si odata cu ea si linistea, ca de acolo de langa Dumnezeu, de langa ingeri, poti sa iti veghezi copiii, libera de orice suferinta....
S-a dus in zi mare pentru toti crestinii, indiferent de rit. Este ca o recunoastere divina ca Monica a fost un om cu adevarat special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monamariana spune:

Trist, foarte trist, fara cuvinte...
Dumnezeu sa o ierte de pacate si sa-i ajute familia sa reuseasca de-acum inainte sa traiasca doar cu amintirea ei.
Nu pot si nici nu vreau sa ma pun vre-o secunda in locul lor , mi se strange inima numai cand ma gandesc.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

A_Alinta...m-au napadit amintirile alea jalnice cand am citit ce-ai scris. Mi-au trecut prin fata toate privirile pline de mila pe care le-am vazut multi ani dupa ce am ramas fara mama. Uitasem de ele, le-am ingropat adanc. Pe toti parca-i vedeam falsi cand imi zambeau. Nu suportam mila nimanui.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Am avut privilegiul de a fi alaturi de MONI inca de la Odiseea Dianei, am impartasit apoi pareri si impresii de si cand il avea pe Tudor in burtica iar eu pe ce-l de-al doilea copil al meu. Eram amuzate si in acelasi timp ne simteam binecuvantate ca am ramas insarcinate desi confrom datelor era imposibil. Dumnezeu a vrut ca ea sa se bucure de darul suprem "COPII" si i-a trimis pe fiecare atunci cand ea nu mai avea nici o speranta. Cred ca nu exagerez si nu se supara nimeni pe mine daca spun ca este mamica care a scris cel mai mult despre copii sai aici pe DC. Si cred ca asta spune tot...

MONICA te rog sa ma ierti daca te-am suparat vreodata cu ceva. Te rog sa ma ierti ca uneori nu am avut rabdarea si timpul necesar sa citesc cu atentie toate postarile tale dar cu siguranta de-acum le voi relua.
Iti multumesc ca ai fost prezenta atat de intens pe acest forum. Iti multumesc ca ne-ai impartasit atatea despre tine si despre copilasii tai si ca ne-ai fost de un real ajutor de-atatea ori, multora dintre noi.

Inca decand ne-a mobilizat Histamina intru pentru Monica am inceput sa ma rog desi nu o mai facusem de multa vreme. Am inceput sa merg la biserica desi cam lipsisem nemotivat in ultima vreme. Marti seara am fost la slubja , parintele a pomenit-o intr-un fel mai special decat pe noi restul... seara trebuia sa ii dau mamei Sf. Liturghie pentru ziua de ieri pentru ca ea mergea dimineata la biserica iar eu ajungeam mai tarziu cu copii , pentru impartasit. N-am putut sa-i dau biletul... si nu i l-am dat. Am mers ieri la biserica si efectiv nu mi-a mai venit deloc in minte Monica... n-am ajut nici o mustrare de constiinta ca nu o pomenisem la Sf. Liturghie (Doamne cata nesimtire pe mine).Am revenit la pranz acasa, am deschis cumputerul si am aflat cumplita veste..Am citit un pic... dupa care am inchis si n-am mai putut cateva ore sa intru... am stat si m-am gandit la ea , la toti ai ei... nu vroiam sa cred ca este adevarat cu atat mai mult cu cat o zi inainte stiam ca era mai bine. Asteptam vesti despre cum l-au serbat pe Tudor... Nu pot sa cred ca s-a intamplat asa ceva.
Nu cred ca exista cuvinte sa exprim ceea ce simt...
Acum 3 nopti ma rugam in vis pentru ea... azi noapte am visat-o continuu... zambitoare, in diverse ipostaze...dar zambind, zambind, zambind.

MONI DRAGA MEA PRIETENA FARA TITLU... sa-ti fie somnul lin, sufletul tau bun sa-si gaseasca pacea, sa veghezi mereu asupra copilasilor tai si asupra parintilor tai care vor ramane vesnic neconsolati. Maica Domnului sa te aseze in loc luminat, in loc cu verdeata... de unde a fugit toata intristarea si suspinarea.





LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

e trist, cumplit de nedrept...
cuvintele sunt de prisos...
odihneste-te in pace, Monica ! condoleante familiei...
Tudor si Diana vor avea vesnic un inger pazitor, acolo sus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Desi nu o cunosc pe Monica povestea ei m-a impresionat. M-am rugat sa se faca bine, am citit emotionata vestile despre ea...

Drum bun Monica, esti un inger, si de acolo de sus sper sa ai puterea sa veghezi copilasii frumosi pe care i-ai adus pe lume cu atata iubire si daruire.

Condoleante familiei

Mergi la inceput