Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Doamne, Doamne cata durere ...
Copilasul mic, dar si Diana care percepe deja altfel situatia, refuz sa ma gandesc cum va fii pentru ei, pt mama ei, pt familie.

Cei mici au TOATA viata inainte sa se gandeasca cum ar fi fost viata cu mamicuta lot alaturi de ei...
Va rog sa ma credeti ca ma doare inima de durere pt ea si pt copiii ei, chiar daca nu am vorbit niciodata cu ea.

Anul trecut, o cunostinta, sora unei bune prietene de-a mea a murit in dureri crunte in 12 sept in exact 6 saptamani de la diag unui cancer osos avea 46 de ani si o fetita de 15.Am suferit si atunci ca un caine..
Crunt,ingrozitor.

Se spune ca daca mori in zi de sarbatoare ai fost chiar chemat de Dumnezeu, asa sa fie!!!



Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Condoleante familiei!
Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Doamne,ce trist,saracii copilasi

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Sincere condoleante intregii familii.Dumnezeu sa te aiba in paza si sa ai grija de copilasii tai de acolo din ceruri.Altceva nu pot spune, imi pare foarte rau ca s-a stins asa de repede si ca nu si-a putut vede copiii mari.

Ana Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)
Sonia Elena (18 mai 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mi-am mai amintit ceva...Cristi (fratele lui Moni) zicea ca noi, (fetele de pe forum) am fost a doua familie a ei, a zis sa fim sigure de asta.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Am fost la priveghi...ce sa va spun...jale mare.
Ne-am intalnit cu Ghita chiar la intrare, ne-a imbratisat pe toate si plangea in hohote.
Tudor era acolo cu bunicii (parintii Monicai), nu stia el ce se intampla. La un moment dat, in timp ce era preotul inauntru, ii zice bunicului:"hai sa o cautam pe mami".
Diana era la o prietena de-a lui Moni. I-au spus azi dupa masa ca mami a plecat la DD, e acolo cu ingerii...nu stiu cat a inteles ea saracuta. S-a crispat intai si apoi au lasat-o sa planga putin, s-au gandit ca-i face bine sa se descarce.
Mama lui Moni e distrusa saraca, nici lacrimi nu mai are. A zis ca de 2 ani i-a fost frica de ziua acesta.

Ghita si Cristi v-au multumit tuturor pentru gandurile bune, pentru ajutorul moral si financiar. Am inteles de la Cristi ca banii adunati in contul lui Moni (din donatiile de pe DC) vor sa-i lase pentru copii, sa fie contul copiilor, asa a vrut Moni.


Am vazut-o...e frumoasa sa stiti.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze



vai cata durere a lasAt in urma ei...DOAMNE TE ROG INTARESTE-I FAMILIA SI AI MILA DE COPILASI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

cata durere doamne dumnezeule
e crunt ce povestiti voi fetelor, tare crunt.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Am uitat sa va spun ca a murit foarte linistita si repede.
S-a culcat mai tarziu, a baut ceva medicamene inainte de culcare si pana pe la 2 nu a putut dormi. Apoi a adormit si s-a trezit brusc pe la 3, a tusit de parca s-a inecat. Ghita s-a trezit si el (atipise si el langa ea, in fotoliu parca) si i-a adus repede apa crezand ca are nevoie. Ea a vrut sa zica ceva si nu a mai putut, s-a inclestat gura si GATA.
A venit salvarea si a constatat decesul doar.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze




MAICA DOMNULUI MI-A ASCULTAT RUGACIUNEA!!

Citat din Acatistul Adormirii Maicii Domnului:
"Condacul 13

O Maica prealaudata a Imparatului cerului si a pamantului, a lui Hristos Dumnezeul nostru, Celui nemuritor, Care vietuieste si dupa moarte, primeste de la noi, la cinstita Adormirea ta, aceasta rugaciune de acum si in viata aceasta si, la vremea mortii noastre, scapa-ne de toata nenorocirea si chinul; si Īmparatiei celei ceresti ne invredniceste, imparateasa, pe noi cei care cantam lui Dumnezeu : Aliluia!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Sincere condoleante familiilor indurerate. Ne rugam ca Bunul Dumnezeu sa mangaie sufletele celor ramasi nemangaiati de tragica despartire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Am fost la priveghi...ce sa va spun...jale mare.
Ne-am intalnit cu Ghita chiar la intrare, ne-a imbratisat pe toate si plangea in hohote.
Tudor era acolo cu bunicii (parintii Monicai), nu stia el ce se intampla. La un moment dat, in timp ce era preotul inauntru, ii zice bunicului:"hai sa o cautam pe mami".
Diana era la o prietena de-a lui Moni. I-au spus azi dupa masa ca mami a plecat la DD, e acolo cu ingerii...nu stiu cat a inteles ea saracuta. S-a crispat intai si apoi au lasat-o sa planga putin, s-au gandit ca-i face bine sa se descarce.
Mama lui Moni e distrusa saraca, nici lacrimi nu mai are. A zis ca de 2 ani i-a fost frica de ziua acesta.

Ghita si Cristi v-au multumit tuturor pentru gandurile bune, pentru ajutorul moral si financiar. Am inteles de la Cristi ca banii adunati in contul lui Moni (din donatiile de pe DC) vor sa-i lase pentru copii, sa fie contul copiilor, asa a vrut Moni.


Am vazut-o...e frumoasa sa stiti.





e atat de nedrept!
saracutul copil...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput