Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunde
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 38
Mada
Mada

1668 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMada Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Doamne, Doamne cata durere ...
Copilasul mic, dar si Diana care percepe deja altfel situatia, refuz sa ma gandesc cum va fii pentru ei, pt mama ei, pt familie.

Cei mici au TOATA viata inainte sa se gandeasca cum ar fi fost viata cu mamicuta lot alaturi de ei...
Va rog sa ma credeti ca ma doare inima de durere pt ea si pt copiii ei, chiar daca nu am vorbit niciodata cu ea.

Anul trecut, o cunostinta, sora unei bune prietene de-a mea a murit in dureri crunte in 12 sept in exact 6 saptamani de la diag unui cancer osos avea 46 de ani si o fetita de 15.Am suferit si atunci ca un caine..
Crunt,ingrozitor.

Se spune ca daca mori in zi de sarbatoare ai fost chiar chemat de Dumnezeu, asa sa fie!!!

Mada, un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 si cu Rares Daniel 19 dec 2008
Ilinca si Rares
Mergi la inceput

ana_25

4342 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ana_25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Condoleante familiei!
Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Doamne,ce trist,saracii copilasi

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -Articol
Bazar umanitar
Mergi la inceput
anaela
anaela

259 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianaela Adauga semn de carte la raspuns Trimite anaela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sincere condoleante intregii familii.Dumnezeu sa te aiba in paza si sa ai grija de copilasii tai de acolo din ceruri.Altceva nu pot spune, imi pare foarte rau ca s-a stins asa de repede si ca nu si-a putut vede copiii mari.

Ana Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)
Sonia Elena (18 mai 2011)

Editat de - anaela on 15/08/2012 22:23:20
Mergi la inceput

alinamoro

9817 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinamoro Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinamoro un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am mai amintit ceva...Cristi (fratele lui Moni) zicea ca noi, (fetele de pe forum) am fost a doua familie a ei, a zis sa fim sigure de asta.

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) poze

Editat de - alinamoro on 15/08/2012 22:23:15
Mergi la inceput

flavia maria

1106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiflavia maria Adauga semn de carte la raspuns Trimite flavia maria un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Am fost la priveghi...ce sa va spun...jale mare.
Ne-am intalnit cu Ghita chiar la intrare, ne-a imbratisat pe toate si plangea in hohote.
Tudor era acolo cu bunicii (parintii Monicai), nu stia el ce se intampla. La un moment dat, in timp ce era preotul inauntru, ii zice bunicului:"hai sa o cautam pe mami".
Diana era la o prietena de-a lui Moni. I-au spus azi dupa masa ca mami a plecat la DD, e acolo cu ingerii...nu stiu cat a inteles ea saracuta. S-a crispat intai si apoi au lasat-o sa planga putin, s-au gandit ca-i face bine sa se descarce.
Mama lui Moni e distrusa saraca, nici lacrimi nu mai are. A zis ca de 2 ani i-a fost frica de ziua acesta.

Ghita si Cristi v-au multumit tuturor pentru gandurile bune, pentru ajutorul moral si financiar. Am inteles de la Cristi ca banii adunati in contul lui Moni (din donatiile de pe DC) vor sa-i lase pentru copii, sa fie contul copiilor, asa a vrut Moni.

Am vazut-o...e frumoasa sa stiti.

vai cata durere a lasAt in urma ei...DOAMNE TE ROG INTARESTE-I FAMILIA SI AI MILA DE COPILASI!

Editat de - flavia maria on 15/08/2012 22:34:50
Mergi la inceput

G_I_O

636 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite G_I_O un Mesaj Privat  Reply with Quote
cata durere doamne dumnezeule
e crunt ce povestiti voi fetelor, tare crunt.

Monica70 are nevoie de noi
Mergi la inceput

flavia maria

1106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiflavia maria Adauga semn de carte la raspuns Trimite flavia maria un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:

Am uitat sa va spun ca a murit foarte linistita si repede.
S-a culcat mai tarziu, a baut ceva medicamene inainte de culcare si pana pe la 2 nu a putut dormi. Apoi a adormit si s-a trezit brusc pe la 3, a tusit de parca s-a inecat. Ghita s-a trezit si el (atipise si el langa ea, in fotoliu parca) si i-a adus repede apa crezand ca are nevoie. Ea a vrut sa zica ceva si nu a mai putut, s-a inclestat gura si GATA.
A venit salvarea si a constatat decesul doar.

MAICA DOMNULUI MI-A ASCULTAT RUGACIUNEA!!

Citat din Acatistul Adormirii Maicii Domnului:
"Condacul 13

O Maica prealaudata a Imparatului cerului si a pamantului, a lui Hristos Dumnezeul nostru, Celui nemuritor, Care vietuieste si dupa moarte, primeste de la noi, la cinstita Adormirea ta, aceasta rugaciune de acum si in viata aceasta si, la vremea mortii noastre, scapa-ne de toata nenorocirea si chinul; si ╬mparatiei celei ceresti ne invredniceste, imparateasa, pe noi cei care cantam lui Dumnezeu : Aliluia!"

Editat de - flavia maria on 15/08/2012 22:33:37
Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mergi la inceput

ankylya

216 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ankylya un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sincere condoleante familiilor indurerate. Ne rugam ca Bunul Dumnezeu sa mangaie sufletele celor ramasi nemangaiati de tragica despartire.
Mergi la inceput

mihaela77O

5178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mihaela77O  Trimite mesaj yahoo luimihaela77O Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaela77O un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:

Am fost la priveghi...ce sa va spun...jale mare.
Ne-am intalnit cu Ghita chiar la intrare, ne-a imbratisat pe toate si plangea in hohote.
Tudor era acolo cu bunicii (parintii Monicai), nu stia el ce se intampla. La un moment dat, in timp ce era preotul inauntru, ii zice bunicului:"hai sa o cautam pe mami".
Diana era la o prietena de-a lui Moni. I-au spus azi dupa masa ca mami a plecat la DD, e acolo cu ingerii...nu stiu cat a inteles ea saracuta. S-a crispat intai si apoi au lasat-o sa planga putin, s-au gandit ca-i face bine sa se descarce.
Mama lui Moni e distrusa saraca, nici lacrimi nu mai are. A zis ca de 2 ani i-a fost frica de ziua acesta.

Ghita si Cristi v-au multumit tuturor pentru gandurile bune, pentru ajutorul moral si financiar. Am inteles de la Cristi ca banii adunati in contul lui Moni (din donatiile de pe DC) vor sa-i lase pentru copii, sa fie contul copiilor, asa a vrut Moni.

Am vazut-o...e frumoasa sa stiti.

e atat de nedrept!
saracutul copil...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT

A&M

Viata...

Mergi la inceput
Pag. din 38 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com