Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Dumnezeu sa o aiba in paza! Odinheste-te in pace Monica!
Condoleante familiei indurerate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sufletul meu plange..lacrimile imi curg siroaie iar eu nu ma pot opri din plans...de ce un suflet atat de tanar s-a dus?????
....

haideti timp de 40 zile sa ne rugam pentru sufletul ei ca sa poata ajunge acolo unde isi dorea..alaturi de ingeri..in coltul sau de rai, de unde isi poate privi copilasii de acolo de sus..
condoleante familiei si dzeu sa o ierte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Odihneste-te in pace mamica frumoasa!
Dumnezeu sa te odihneasca in pace si de-acolo de sus sa-ti veghezi puisorii dragi!

LiaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ramas bun, Monica! Iti multumesc ca, prin postarile tale, m-ai determinat sa merg la dermatolog si m-ai facut mai constienta de valoarea sanatatii mele; sunt foarte trista ca nu mai pot sa-ti adresez aceste multumiri altcumva decat plangandu-te...

Multa putere familiei tale!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:



Doamne , cata durere!
Nu cred ca se pote exprima in cuvinte !
Sa va dea Dumnezeu puterea de a merge ai departe!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Nu vreau sa treaca ziua aceasta fara ca sa scriu si eu cateva cuvinte de regret

Nu postez si citesc prea des pe acest forum, nu cunosc prea bine lumea de aici, nu prea am cunoscut-o pe Monica70 insa uneori ni s-au intersectat postarile.

Ce sa mai zic, decat ca imi pare TARE, TARE rau pentru ceea ce s-a intamplat, pentru soarta atat de trista si de nedreapta a Monicai. Cuvintele chiar sunt prea sarace pentru a exprima ce simt, toata ziua m-am gandit numai la ea si suferinta ei, si familia ei...

Of, Doamne, odihneasca-se in liniste si pace, iar familiei multa putere pentru a putea merge mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bietul copilas...
Bine ca e totusi prea mic sa inteleaga suferinta asta imensa.
Multa putere familiei sa poata merge mai departe si sa creasca acesti doi puiuti asa cum ar fi facut-o mama lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybehappy spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Monica, suflet frumos !
Doamne Doamne sa-ti binecuvinteze sotul, copiii si familia greu incercate acum ! Condoleante familiei !

Maica Domnului ai grija de Monica de acolo si de noi de aici !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Desi am cunoscut-o pe Monica doar virtual, stiu ca a fost un om exceptional. Rar mi-a fost dat sa intalnesc pe cineva cu atat de mult optimism si indarjire in lupta cu o boala cumplita, avand in acelasi timp putere si dorinta sincera a impartasi ceea ce i se intampla, sperand ca asta va trage un semnal de alarma, ca ii va face pe ceilalti sa inteleaga ca este mai usor sa previi decat sa tratezi.

Dumnezeu sa o odihneasca pe Monica, si sa aiba grija de familia si de copilasii ei!

Mergi la inceput