Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am fost la priveghi...ce sa va spun...jale mare.
Ne-am intalnit cu Ghita chiar la intrare, ne-a imbratisat pe toate si plangea in hohote.
Tudor era acolo cu bunicii (parintii Monicai), nu stia el ce se intampla. La un moment dat, in timp ce era preotul inauntru, ii zice bunicului:"hai sa o cautam pe mami".
Diana era la o prietena de-a lui Moni. I-au spus azi dupa masa ca mami a plecat la DD, e acolo cu ingerii...nu stiu cat a inteles ea saracuta. S-a crispat intai si apoi au lasat-o sa planga putin, s-au gandit ca-i face bine sa se descarce.
Mama lui Moni e distrusa saraca, nici lacrimi nu mai are. A zis ca de 2 ani i-a fost frica de ziua acesta.

Ghita si Cristi v-au multumit tuturor pentru gandurile bune, pentru ajutorul moral si financiar. Am inteles de la Cristi ca banii adunati in contul lui Moni (din donatiile de pe DC) vor sa-i lase pentru copii, sa fie contul copiilor, asa a vrut Moni.


Am vazut-o...e frumoasa sa stiti.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

da, Alina, e frumoasa
Parinti sfasiati de durere, un sot disperat, un frate innebunit de durere si un copil care-si cauta mama...asta e ceea ce noi am vazut acolo
Monica acum se odihneste, parca impacata!

Intreaga familie ne-a rugat sa va multumi pentru tot ceea ce ati facut, atat psihic cat si financiar! Banii obtinuti din donatiile de pe desprecopii vor ajunge intr-un cont numai al copiilor. Aceasta a fost dorinta Monicai!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Tudor era acolo cu bunicii (parintii Monicai), nu stia el ce se intampla. La un moment dat, in timp ce era preotul inauntru, ii zice bunicului:"hai sa o cautam pe mami".

Am vazut-o...e frumoasa sa stiti.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze




o Doamne....ce povestesti tu aici e crunt...
Doamne...cum o sa treacea copilasii peste un asemenea soc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Vai...cita tristetze,cita durere!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:







Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Doamne ma intreb de ce a trebuit sa se intample asta?
Astery cat de frumos ai descris-o, sunt sigura ca a fost un om minunat si ma bucur ca multe dintre voi i-ati putut fi prietene.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am uitat sa va spun ca a murit foarte linistita si repede.
S-a culcat mai tarziu, a baut ceva medicamene inainte de culcare si pana pe la 2 nu a putut dormi. Apoi a adormit si s-a trezit brusc pe la 3, a tusit de parca s-a inecat. Ghita s-a trezit si el (atipise si el langa ea, in fotoliu parca) si i-a adus repede apa crezand ca are nevoie. Ea a vrut sa zica ceva si nu a mai putut, s-a inclestat gura si GATA.
A venit salvarea si a constatat decesul doar.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cata durere...cata tristete...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Somn lin, Monica!
Dumnezeu sa te aiba in paza, si sa ocroteasca familia ta, mai ales cei doi copilasi nevinovati!



Daca pot ajuta si eu la sortarea mesajelor cumva, ma ofer. Personal nu am cunoscut-o, o stiu doar din cele citite aici pe DC, dar as vrea sa pot cumva ajuta, ca cei doi copilasi sa ramana cu o amintire frumoasa, sa poata citi cand vor fi mai mari si vor putea intelege mai bine ce suflet cald si minunat era mama lor! Astept un pm, daca considerati ca o mana in plus la sortarea mesajelor ajuta.

Mergi la inceput